Сабақ: қазақ тілі
|
Мектеп: № 75 ЖББМ
|
Күні: 1 «а» - 06.04.2017ж ; 1 «в» - 06.04.17
1 «б» - 07.04.2017ж 1 «г» - 07.04.17
|
Мұғалімнің аты-жөні: Ерахметқызы Жайна
|
Сынып: 1 а / 1 б/ 1 в /1 г
Сабақтың тақырыбы: Сен не ішесің?
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
1.Тыңдалым
2. Айтылым
|
1.2.3.1.Сұхбаттасының не туралы айьқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап.
1.2.5.1 Қысқа фильмдер мен тыңдалым материалдарының сюжетін өз сөзімен суреттеу.
1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну.
1.3.4.1. Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар (кім? Не? Қандай? Қанша?) қою.
1.5.2.1. Әріп пен дыбысты ажырата білу, төл дыбыстарды дұрыс айту.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады:
|
Өзінің не ішетін/ішпейтінін айта алады, ң дыбысын таниды, дұрыс дыбыстайды, жаза алады, ң дыбысы кездесетін сөздер қатарын атай алады.
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
|
Сөйлеу барысында жіктік жалғауын дұрыс қолдана алады, тақырып бойынша өзара тілдесе алады.
|
Кейбір оқушылар орындайды:
|
Сабақта үйренген құрылымдық үлгілерді өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады, ң дыбысы кездесетін сөздер қатарын толықтырып алады.
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: көлік, терезе, доңғалақ т.б.
|
|
Жоспар
|
Алдыңғы оқу
2 - 5 мин
|
(МК) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақтың мақсатымен таныстыру.
|
Жаңа сабақтың басталуы (1 минут)
|
Сабақтың мақсатымен таныстыру.
|
Сабақтың ортасы
( 6 – 8 минут)
|
1. Қызығушылығын ояту кезеңі
1. «Шаттық шеңбері» арқылы сыныпта психологиялық ахуал туғызу.
Дескрипторлар:
1.Сөздердің мағынасын түсінеді.
2.Сөздердің мағынасын дұрыс айта алады.
3. Сөздерді түсіне отырып, мағынасын толық айта алады.
Оқушыларды сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстыру;
Бағалау критерийлері:
1.Жаңа сөздердің мағынасын түсінеді.
2.Сұрақтарға жауап береді.Сөз тіркесін құрайды.
3. Сұраққа жауап бере, жаза алады.
4.Уақытты тиімді пайдаланады.
|
Ресурстар
Оқулық.
Аудио:
7.4.1;
7.4.3.
7.4.5
А4 формат
Қаламдар
Стикерлер
АКТ
|
Сабақтың ортасы
(9 – 40 минут)
Мағынаны түсіну кезеңі.
|
ІІ.Мағынаны түсіну кезеңі
(МК.Ұ) 1 – тапсырма. Суреттің мағынасына назар аударады. «Ішемін/ ішпеймін» сөзін сусын атауларымен байланыстырады.
«ЕСТЕ САҚТА!» Мен ішемін + / мен ішпеймін -
1. Ұжымдық жұмыс.
(МК,Ұ) 2- тапсырма. Сөйлем үлгілерін толықтырып айту.
Мен .... (шырын) ішемін/ ішпеймін.
(ОТ) 3 – тапсырма. Үлгі бойынша сөйлесу. Сөйлемге қатыстырып, (макетін/ суретін/ қорабын) мәтін түзу.
Мынау – шырын. Мен шырын ішемін. Мынау – шай. Мен шай ішпеймін.
(Ж) 4 – тапсырма. Тапсырма. Сөйлесім әрекеті. Сен не ішесің? Сен не ішпейсің? Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекітеді.
(ОТ) Оқущылар өз аулаларының суретін салады. Оны сипаттап айтады.
(МК, Ұ) Дәптерлерімен жұмыс. Алмабектің ң дыбысын айтуы мен қайталауы. Ң дыбысы кездесетін сөздерді оқытып, оқылым әрекетіне назар аудару.
(Ө) Қосымша тапсырмалар. АКТ қолдана отырып, үйрену.
Дескрипторлар:
1.Оқушылар өтілген тақырыптардағы сөздердің мағынасын қайта меңгереді.
2.Өтілген сөздерді қайта дұрыс айтады. 3.Сөз тіркестерін құрайды.
*Мұғалім жаңа тапсырмаларды түсіндіріп оқиды. Сұрақ қояды.
*Оқушылар қойылған сұрақтарға дұрыс жауап бере алады. *Сөйлем құрайды.
|
Оқулық.
АКТ (слайд)
А4 формат қағазы.
Карандаштар.
№2 жұмыс дәптері
Қосымша тапсырмалар:
6.8.
Кітаппен жұмыс
105 - 107 бет.
№2 жұмыс дәптері.
17 – бет.
|
Сабақтың соңы
41 – 43 минут
|
(Қ) Сабақты қорытындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар оқу барысында нені біліп, нені меңгергендіктерін аңғар тады.
|
|
Үй тапсырмасы
43 – 45минут
|
№ 2 жұмыс дәптері. 2 – тапсырма. Сұраққа жауап бер. Суретін сал.
|
№ 2 жұмыс дәптері.
23 - 24– бет.
|
Қосымша ақпарат
|
www.ustaz.kz сайтынан алынды.
|
|
Қорытындылау
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге?
|
Мұғалімнің өз сабағы жайындағы пікірі мен жекелік ұсыныстары:
|
|
2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?
|
|
|