Пән: Көркем еңбек (ұлдар)
Тақырыбы: Интерьердің сәндік заттарын дайындау мен безендіру
|
Мектеп:
|
Күні: 13.10.2020ж.
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 9 сынып
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Осы сабақ арқылы жүзеге
асатын оқу мақсаттары
|
9.1.6.2.- Бұйымды дайындау мен безендіру барысында заманауи және дәстүрлі емес материалдарды қолданудың шешімдері мен жолдарын ұсыну
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар орындай алады:
-Сәндік қолданбалы өнер, интерьер туралы түсінігін айтады.;
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
-сәндік бұйымдарды дайындау және безендіре біледі;
Кейбір оқушылар орындай алады:
-сәндік заттарды дайындауда дәстүрлі емес материалдарды қолдана алады;
|
Тілдік мақсат
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
Интерьер, сәндік, безендіру, құрал-жабдықтар, химилық заттар( желім, диск, түрлі түсті қағаз, плассасалар т.б)
|
Жетістік критерийлері
|
Дәстүрлі материалдарды қолдану
Бұйымдар сызбасын дайындау
Бұйымдарды безендіру жолдары
|
Құндылықтарды дарыту:
|
Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу.
Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастыққа баулу. Оқушылардың көркемдік эстетикалық талғамын,шығармашылық белсенділігін дамыту.
|
Пәнаралық байланыстар:
|
Тарих, сызу, математика, бейнелеу өнері.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интерактивтік тақта, интернет жүйесімен жұмыс жасай білу.
|
Бастапқы білім:
|
Көркем материалдарды қолдана біледі. Жұппен топпен бірігіп жұмыс орындайды. Оқушылар жұмыстарын таныстыра және талдай алады.
|
Алдыңғы білім:
|
Идеяларды дамытуды талқылау мен нобай орындау.
|
Сабақтың барысы:
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
|
Ширату жаттығу:
«Қол соғыңыздар, егер де …»
1. Егер де біздің тұратын, жұмыс жасайтын және демалатын пәтеріміз ыңғайлы, жайлы, әдемі болуы керек десеңіз...
Егер де сен тұратын пәтерде әсем заттар болу керек десеңі....., сәндік заттар атауларын білем десеңіз....... ( Психологиялық ахуал туғызу).
Топқа бөлу. «Суреттер» (қыран, тұлпар, гүл суреттері)
Ой қозғау. Бейнежазба «Қонақ бөлмесінің дизайні» визуалды саяхат жасау. «Дауыссыз көру» тәсілі (жеке жұмыс). Бейнежазба дыбыссыз көрсетіледі, қандай тақырып берілгенін болжайды, ауызша еркін түрде айтады.
1-тапсырма: Бейнежазба көріп, тақырып бойынша құрастыру. «Үш қадамды сұхбат» әдісі (жұптық жұмыс)
БО: көрсетілген бейнежазба бойынша заттарды атайды.
ББ: бейнежазба бойынша заттардың орналасуы туралы өз ойын айтады;
К.О:.бейнежазба бойынша бөлменің жарығы мен қолданылған түстердің сәтті ме екені туралы өз ойларын ортаға салады.
Қалыптастырушы бағалау: «5-5-1» (өзін-өзі бағалау)
Практикалық жұмыс:
2-тапсырма:Бұйымды безендіру жолдарын анықтау.
(өз қалауы бойынша безендіру)
Қ.Б.: «Екі жұлдыз, бір тілек» (бірін-бірі бағалау)
Дескриптор
|
-Қажетті материалдарды тиімді қолданады;
-Түстердің үйлесімділігін сақтайды
-Жеке бөлшектерін дайындап, безендіреді;
|
3-тапсырма. Тақырып бойыншасұрақтарға жауап беру. «Сандықтағы сұрақтар» әдісі. (ұжымдық жұмыс)
1. Эстетикалық әсемдеу дегенді қалай түсінесің?
2. Композиция дегеніміз не?
3. Интерьер сөзі қай тілден шыққан,нені білдіреді?
4. Үйді жиһаздау дегеніміз не?
БО: Тақырып бойынша сұрақтарды түсінеді, қарапайым
сұрақтарға жауап береді.
ББ: Көтерілген мәселе бойынша сұрақтарға жауап береді.
КО: Қосымша ақпараттарды қолдана отырып, сұрақтарға жауап береді.
ҚБ: «Блоб ағашы» картасы (өзін-өзі бағалау)
|
Бейнежазба
Дизайн зала в интерьере квартиры фото подборка. People & Blogs.
В атман,маркер,оқулық.
(сандықтағы сұрақтар)
|
.
|
|
Қосымша ақпарат
|
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
Барлық оқушыларға:
-сюжетті суреттер беру;
- суретті үлгілерін ұсыну;
Басым бөлігіне
-тақырыпқа сай ақпараттар беру;
--бейнежазба ұсыну;
Кейбір оқушыларға
- қосымша ақпараттар беру ,
-интерьер туралы қосымша ақпараттар беру.
|
|
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
«Қол соғыңыз егер де....» Оқушылардың сабақ басынан бастап тақырыпқа жеңіл және белсенді енуге көмектеседі. Сыныптың барлығы қатысады, өзі жайлы сұрақтарға жауап береді.
«Екі жұлдыз, бір тілек» (бірін-бірі бағалау) оқушылар екі оң сәтті анықтап және бір бағыт береді.
«Блоб ағашы» (өзін-өзі бағалау) өз деңгейін бағалау, ағаштың қай бұтағында екенін, суретті бояу арқылы өзіне баға беру.
Кері байланыс: «Бағалау терезесі» (өзін-өзі бағалау)
Маған бәрі де түсінікті
Мен есте сақтадым
Сұрақтар пайда болды
Түсінбедім бағалау терезелеріне смайликтер жапсыру арқылы кері байланыс алу.
|
Пәнаралық байланыс-денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс.Құндылықтармен байланыс( тәрбие элементі)
АКТ-- аудио мәтін тыңдау арқылы қорық туралы біледі.
|
Рефлексия
Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары қолжетімді ма?
Оқушылар бүгін не үйренді?
Сабақтағы ахуал қандай болды?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?
Уақыт есебінен ауытқу болды ма?
Жоспарға қандай өзгеріс енгізілді
|
Өткізген сабақ туралы ойлану үшін төмендегі орынды пайдаланыңыз.
Сол жақтағы сіздің сабағыңызға қатысты сұрақтарға жауап беріңіз
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
|