Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)
|
Аманшаева Алима
|
Күні:02.09.2024
|
|
Сынып: 2 А
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Тәрбие тақырыбы
|
«МеніңОтаным – Қазақстан»
|
Құндылық
|
«Тәуелсіздік және Отаншылдық»
|
Мақсаттары
|
Оқушыларға Қазақстанның тарихын, мәдениетін, табиғатын таныстырып, елге деген сүйіспеншілік пен патриоттық сезімді қалыптастыру.
Оқушылардың бойында мемлекеттік рәміздерге, ұлттық құндылықтарға деген құрмет сезімін ояту.Туған жерді қорғауға және мақтан етуге тәрбиелеу
|
Сабақ барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт
|
Педагогтың әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Ресурстар
|
|
Сәлемдесу. “Амандасу” тренингі
Ұйымдастырукезеңі
Мұғалім: Балалар, бүгінбіз «МеніңОтаным – Қазақстан» тақырыбындатәрбиесағатынөткіземіз. Қазақстан – біздіңтуғанжеріміз, біздіңортақүйіміз. Бізосыжердеөмірсүріп, білімалып, еліміздікөркейтугеүлесқосыпжүрміз. БұлсабақтабізОтантуралысөйлесеміз, оныңбайлығыменерекшеліктерітуралыойбөлісеміз. Барлығыңызғасәттіліктілеймін!
Қазақстанныңрәміздерінтаныстыру
ҚазақстанныңТуытуралымәлімет:
Мұғалім: ҚазақстанРеспубликасыныңТуы – көгілдіртүсті, ортасындакүн, астындақыранбейнеленген. Бұлрәмізеліміздіңбейбітшілігіменкеңбайтақдаласынкөрсетеді.
Тапсырма: ОқушыларТутуралыөзойларынайтып, онысуреттейді.
Елтаңбатуралымәлімет:
Мұғалім: Елтаңба – мемлекеттіңайқынбелгісі. Олкиізүйдіңшаңырағы, қанаттыпырақтарменбесжұлдыздантұрады. Бұлқазақхалқыныңежелгімәдениетінбейнелейді.
Тапсырма: ОқушыларЕлтаңбадағыбейнелердіталқылайды, олардыңмағынасытуралыойқозғайды.
ҚазақстанӘнұраны:
Мұғалім: Әнұран – еліміздіңруханикүші. Олбіздібіріктіріп, бірліккешақырады. БарлығымызӘнұрандыорнымыздантұрып, біргеорындайық.
Тапсырма: БарлықоқушыларҚазақстанныңӘнұранынбіргеорындайды.
III. Отантуралыөлеңдерментақпақтар
Оқушылардыңорындауындағыөлеңдер:
Оқушы 1: «МеніңОтаным – Қазақстан» аттыөлеңоқиды.
Оқушы 2: Қазақжерініңәсемдігітуралыөлеңорындайды.
Оқушы 3: Туғанжергедегенсүйіспеншіліктібілдіретінөлеңжолдарынайтады.
IV. Туғанжердіңтабиғатыменбайлығы
Мұғалім: Қазақстан – өтебай, табиғатыәсем, кеңбайтақел. Біздіңжеріміздетаулар, өзендер, ормандар, далалар бар. Осы жерлердікөріп, бізтуғанжерімізгедегенмақтанышсезімінсезінеміз.
|
Достарыңызбен бөлісу: |