Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) «Мемлекеттік рәміздер ұлт мақтанышы»



бет1/25
Дата24.04.2023
өлшемі266,87 Kb.
#175295
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   25
Байланысты:
іс шара тәрбие


Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар

Тәрбие сағаты

«Рәміздер мақтанышымыз»»




Күні







Класс жетекші:







Класс:

Қатысушылар саны:

Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын)

«Мемлекеттік рәміздер – ұлт мақтанышы».




Сабақтың мақсаты:

Мемлекеттік рәміздер туралы білімдерін нығайту, толықтыру;
оқушылардың ой-өрісін дамыту, өз пікірлерін жеткізе білуге дағдыландыру;




Құндылықтарды дарыту

оқушыларды отансүйгіштікке, мемлекеттік рәміздерді қастерлеуге тәрбиелеу.






Ресімдеу

Слайд,презентация




Музыкалық және бейне көркемдеу

интерактивті тақта, слайд




Үлестірмелі материалдар

Мемлекеттік рәміздерге байланысты суреттер, мақал-мәтелдер кітапшалары, презентация




Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер

Презентация




Дайындыққа арналған әдебиет

Интернет материалдары






Сабақтың барысы







Сабақтың кезеңі/ уақыт

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Ресурстар
Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары

Ұйымдастыру кезеңі (7 мин)



«Отанымыздың ұлттық мақтанышы – мемлекеттік рәміздерге» арналады.Мемлекетіміздің рәміздері туралы білімдерімізді толықтырып, құрметтеуге үйренеміз. Кез келген мемлекеттің айшығы – мемлекеттік рәміздері екені белгілі.
Әнұраным-жанұраным,
Айтар әнім, сөйлер сөзім.
Мәңгі бақи шырқалады
Республикамның әнұраны.


«Ой қозғау» кезеңі.
-Балалар «Отан» дегенді қалай түсінесіңдер?


-Ал рәміздер деген сөзді қалай түсінесіңдер?
Дұрыс айтасыңдар. Ал енді назарларыңды интербелсенді тақтаға аударыңыздар.
«Рәміздерім – мақтанышым» атты бейнебаян көрсетіледі. Бейнебаян аяқталған соң, арнайы дайындалған оқушылардың мәліметін тыңдаймыз.
«Білімдінің көзі ашық» . Ортаға үш оқушы шығып дайындаған мәліметтерін интербелсенді тақтадағы «Мемлекеттік рәміздер – ұлт мақтанышы» атты презентация арқылы таныстырады.



Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.


(Әнұран шырқалады)



- Туып өскен жеріміз. Мемлекетіміз, мемлекеттік тіліміз.

--Ол мемлекеттің егемендігін, бейбітшілігін білдіреді.



Компьютер


Сабақ басы (13 мин)



«Кім жылдам?»
1.ҚР Тәуелсіздік күнін қашан атап өтеміз? (16 желтоқсан)
2.Мемлекеттік тіл? (қазақ тілі)
3.Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздері қай жылы қабылданды? (1992 жыл)
4.Әнұранның авторлары кімдер? (Ш.Қалдаяқов, Ж.Нәжімеденов, Н.Назарбаев)
5.Қазақстанның ұлттық валютасы? (теңге)
6.ҚР мемлекеттік туының авторы? (Шәкен Ниязбеков)
7.Елтаңба авторлары кімдер? (Ж.Мәлібеков,Шотаман Уәлиханов)
8.Әнұранның әнін кім жазған? (Ш.Қалдаяқов)
9.ҚР туында не бейнеленген? (шұғылалы күн, оның астында қалықтап ұшқан қыран бейнеленген тік бұрышты көгілдір түсті мата)
10.Республика,облыс, аудан көлеміндегі маңызды салтанатты мәжілістерде орындалады (Әнұран)
11.Төлқұжатта, туу туралы куәлікте, орта білім туралы аттестатта құжаттарда бейнеленген? (Елтаңба)
12.Біздің қаламыздың қай жерлерінде ілулі тұрған туды көрдіңіздер?



Оқушылар мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді.



Презентация

Ортасы (20 мин)





Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   25




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет