Сабақ жоспары
Тақырыбы: Біздің сынып.
Мақсаты: 1. Өткенді сабақты еске түсіру, жаңа сабақ біздің сынып туралы түсіндіру, жаңа сөздермен таныстыру жаңа сабақты қосымша материалдар арқылы меңгерту, ұғындыру;
2. Оқушылардың ойлау, есту, ой түйіндеуге, шығармашылықпен жұмыс істеуге, көру қабілеттерін, сөздік қорларын молайту т.б. қабілеттерін дамыту,
3. Өз мектебін құрметтеуге, сыныбын, мектеп мүлкін таза ұстауға, эстетикалық сезімдерге, патриотты болуға жан-жақты тәрбиелеу;
Әдіс-тәсілдер: қайталау, аударту, жаздыру, оқыту, әңгімелеу, баяндау, суретпен жұмыс, сұрақ-жауап, өзара сөйлесу әдістері;
Көрнекі құралдар: мектеп, сынып суреттері, сызбалар, , тест, мақал, сөздіктер,т.б.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі: - Оқушылармен амандасу;
- Оқушыларды түгендеу;
- Сабаққа даярлықтарын тексеру;
- Оқу құралдарын байқау;
- Сұрақ – жауап әдісін жүргізу;
- Ауа райы қандай?
- Қандай жыл мезгілі?
- Аптаның қай күні?
II Үй тапсырмасын - Оқушылар үйге қандай тапсырма берілді?4-тапсырма берілген болатын.
тексеру: - Кім дайын, кім жазып келді?
Үй тапсырмасын жазып келген оқушыларды тексеремін, күнделіктеріне бағаларын қоямын. Өткен материалдар бойынша қайталау тест сұрақтарын аламын.
– Өткен сабақта қандай тақырып өттік? Реттік сан есім сұрағы қандай?жұрнақтары?
III Жаңа сабақ: - Оқушылар барлығың бері қараңдар, дәптерлеріңді, кітаптарыңды
ашыңдар.Тақтадағы күнді айды дәптерлеріңе жазыңдар, кітаптарыңнан 25 бетті ашып қараңдар.Тақырып: «Наш класс» Мақсатымыз: Ретік сан есімнің сұрағын, жұрнақтарын қайталау, реттік сан есімді сөйлем ішінен таба білуге үйрену, орысша-қазақша айту, сурет бойынша сөйлем құрап үйрену, сөйлемді толықтырып жазуға, сұраққа жауап беруге үйрену.
Ой қозғау: - Оқушылар, сынып деген не? қалай түсінесіңдер?
Сыныптарыңда неше оқушы бар?
Мұғалім сөзі: Оқушылар, біз бүгін реттік сан есім (порядковые числительные) тақырыбына байланысты жаттығу жұмыстарын орындаймыз. Сабақты таныспас бұрын жаңа сөздермен таныс болайық. Жаңа сөздер.
Әрқашан – всегда
Күнде – ежедневно
Қатар - ряд
Кітаппен жұмыс: 1 тапсырма. 27 бет. Мәтінді оқы. (Прочитай текст.) Наш класс.
Наш класс на втором этаже. Он большой и светлый. В классе учительский стол,стуль, 15 парт,30 стульев. На подоконнике стоят цветы. На стене висит доска. Возле доски лежит мел. Наш класс всегда чистый.
Мәтін бойынша жауап бер.
Бұл не? Ол нешінші қабатта? Сыныпта неше үстел, парта, орындық бар? Терезелердің алдында нелер тұр? Қабырғада не ілулі тұр? Біздің сынып қандай?
2-тапсырма. Өз сыныбың туралы айт.(расскажи о своем классе)
Бірінші бірінші
Біздің сынып екінші қабатта. Мен екінші қатарда отырамын.
Үшінші үшінші
3-тапсырма. Сөйлеп үйрен.(Научись говорить).
Мынау сенің сыныбың
Мынау –сенің партаң
Мынау –сенің орындығың.
Орындық - орындығым
Мынау –менің сыныбым
Мынау – менің партам
Сынып - сыныбым
Мынау –менің орындығым.
5-тапсырма. Сөйлемдерді аудар. (переведи предложения).
Мектепке барамын
Күнде -ежедневно
Сабақ оқимын
Автобусқа отырамын
6-тапсырма. Мақалды оқы.
Күш – білімде.
Бекіту кезеңі: - Сұрақ-жауап әдісі арқылы сабағымызды бекітейік.
- Оқушылар, бүгін қандай тақырыппен таныстық?
- Біздің мектеп неше қабаттан тұрады екен?
- Сендер нешінші қабатта оқисыңдар?
- Реттік сан есім сұрағы қандай?
- Қандай жұрнақтары бар?
- Сыныпта неше парта бар?
V. Үй тапсырмасын беру: - Оқушылар күнделіктеріңді ашып, үй тапсырмасын жазып алыңдар.
28 бет. 4 -тапсырма. Сан есімдерді толықтырып жаз,жұрнақтардың астын сыз. (допиши числительные,плдчеркни суффиксы). Бір... төрт..., он үш...
Бағалау: Оқушыларды бағалап, күнделіктеріне алған тиісті бағаларын қойып беремін. Сабаққа жақсы қатынасып отырған оқушыны атап өтемін.
VI Қорытынды кезең: Оқушылар, сұрақтарға жауап беріңдер.
Сен нешінші сыныпта оқисың?
Нешінші қабатта оқисыңдар?
Сынып қандай?
Сыныпта гүлдер бар ма?
Әрқашан сөзін орысша аудар.
Достарыңызбен бөлісу: |