Сабақ бойынша таныстырылым



Дата03.04.2020
өлшемі1,15 Mb.
#61506
Байланысты:
Меңдіғали Нұрдәулет ФпСиЕ 2-3


Сабақтың мақсаты

Күтілетін нәтиже

Әдіс - тәсілдер

Бір сабақ бойынша таныстырылым

Оқушыларды ертегінің мазмұнын түсінуге, ашуға үйрету. Кейіпкерлердің іс әрекетін бағалай білуге үйрету. Топта жұмыс істеуге дағдыландыру.

Ертегінің мазмұнын меңгереді. Сыни тұрғыдан ойлау арқылы мағынасын ашады. Өз ойын толық жеткізе біледі. Өзіне деген сенімділік артады.

«Ыстық орындық», «ЖИГСО», «Ақылдың алты калпағы», «Венн» диаграммасы.

Қауын мен Қарбыз

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс әрекеті

Оқушылардың іс әрекеті

ресурстар

2мин

2мин


7мин

3 мин


10 мин

2 мин


7мин

10мин


2мин

І. Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу.

Оқушыларды психология

лық дайындау.

Өзін -өзі реттеу

Топқа бөлу

2.Үй тапсырмасын сұрау

3. Негізгі бөлім

Ой қозғау

Оқулықпен жұмыс

“ЖИГСО” әдісі

Сергіту сәті

Тақырыпты талдау”Ақылдың алты қалпағы” әдісі

Бағалау

Қорытындылау”Венн”диаграммасы



Үйге тапсырма

Кері байланыс



Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу.

Шаттық шеңбер құру

Біз қандаймыз

Шұғылалы таңдаймыз

Күлімдеген күндейміз

Еш уайым білмей

Түрлі түсті жапырақтар арқылы топқа бөлу

4 топқа бөлінеді

1 топ « Ақылдылар»

2 топ «Тапқырлар»

3 топ «Білімділер»

4 топ «Өнерлілер»

«Ыстық орындық» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау.

Ертегінің авторы Ж.Әлмашев жайлы интернеттен мәліметтер алып, оқушыларды таныстыру.

«ЖИГСО» әдісі бойынша жұмыс істейтіндерін түсіндіру

Әр топтан бір оқушы келесі топқа тақырыпты түсіндіріп беруін қадағалау.

Компьютерден «Веселая зарядка» бейнекөрінісін қойып, сергіту жаттығуларын жасату.

«Ақылдың алты қалпағы» әдісін түсіндіру.Оқушыларды әр түсті қалпақтарға бөлу, қалай әрекет жасайтындарын түсіндіру.

«Басбармақ» әдісі бойынша бағалау

«Венн» диаграммасы бойынша Қауын мен Қарбызды салыстыруын түсіндіру.

Әр топқа өз жұмыстарын қорғату.

«Қауын мен Қарбыз» ертегісін оқып, түсініп келу.

Екі жұлдыз, бір тілек арқылы тілектерін жазу


Оқушылар амандасады

Сабаққа керекті құралдарын дайындайды.

Топқа бөлініп, өз орындарына отырады, топ басшысын сайлайды.

Бір оқушы орындыққа отырады, қалған оқушылар сұрақ қояды.

Мәтінді оқиды,түсінеді

Әр топтан бір оқушы шығып келесі топқа тақырыпты түсіндіріп береді.

Оқушылар бейнекөрініске қарай отырып жаттығу жасайды.

Оқушылар өздеріне тиісті түсіне қарай тапсырманы орындайды.

Әр түстегі қалпақтағы оқушылар шығып өздерінің ойын айтқанда «Басбармақ» әдісі бойынша бағалап отырад

Оқушылар «Венн» диаграммасы бойынша Қауын мен Қарбыздың іс әрекеттерін салыстырады.

Әр топ жұмыстарын тақтада қорғайды.

Кері байланысты «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы тілектерін білдіреді.



А4

Қағаздары

маркерлер

түрлі түсті жапырақтар

АКТ қолдану

Оқулық


Компьютер

оқулық


Алты түсті қалпақ

Плакат, маркер,стикерлер

Стикерлер


Жеті модульдің сабаққа ықпалдасуы

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Талантты және дарынды балаларды оқыту

АКТ


Жас ерекшеліктеріне сай оқыту

Оқытуды басқару және көшбасшылық

Балалар өзіндік зерттеулері мен әлеуметтік өзара байланыстың негізінде өз түсініктерін құратын белсенді білім алушылар болып табылады

Оқушы ақпарат пен идеяларды синтездеу қабілеті, өзінің оқуына қатысты таңдау жасау және басқалардың идеяларына күмәнмен қарау қабілеті ретінде түсіндіріледі

Оқудың тиімді бағасын және оқыту үшін тиімді бағаны түсіну оқыту мен оқудағы барлық жаңа тәсілдермен тығыз байланысты

Білім беруді дамытудың инклюзивті тәсілі негізінде осындай балаларды анықтау туралы ой –пікірлер мен зерттеулер жатады

Ақпаратты алу, бағалау, сақтау, өндіру, ұсыну, алмасу үшін қолдану

Түрлі жастағы балаларда байқалатын метасана деңгейі, әр жастағы балалар мүмкіндігіне сай беріледі



Мұғалім идеяларға сәйкес өз тәжірибелерінің жекеленген тұстарын анықтайды, дамытады

Сабақ барысында қолданылған әдіс-тәсілдер

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Топқа бөлу

«ЖИГСО» әдісі

Сергіту сәті

« Ақылдың алты қалпағы» әдісі

«Венн» диаграммасы

Бағалау

Кедергілер

Кедергілерді жою жолдары

Нәтижесінде

Уақыттың жетіспеушілігі, оқушылардың бірін – бірі дұрыс бағаламауы, өз ойын толық жеткізе алмауы, дәстүрлі сабақтан оқушылардың арыла алмауы..

Сабақта уақытты тапсырмаларға тиімді етіп бөлу, бірін –бірі дұрыс бағалауға үйрету, Жада арқылы бір – біріне сұрақтың түрлерін қоюды үйрету.

Оқушылардың бір – біріне деген сенімі артты, өзін – өзі реттеуге үйренді, өз жұмысын қорғауға, еркін сөйлеуге дағдыланды.

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет