Сабақ Бөлім: Мәдени мұра Мұғалімнің аты-жөні



бет1/4
Дата16.02.2023
өлшемі490 Kb.
#168977
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
4кл қазақ тілі11-аптаның 2 күні




Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 37-сабақ

Бөлім:

Мәдени мұра

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 4

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сөйлемнің бірыңғай мүшелері және олардың тыныс белгілері
22-26 жаттығу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.3.7.2 – сөйлемнің бірыңғай мүшелерін ажырату және тыныс белгісін (үтір, қос нүкте) қою

Сабақтың мақсаты



  • сөйлемнің бірыңғай мүшелерін ажыратады;

  • сөйлемнің бірыңғай мүшелері арасына тыныс белгісін (үтір) қояды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,
өзін –
өзі тексеру

Өткен білімді еске түсіру


10 мин

Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру «Гүлмен тілек» әдісімен жүреді.

  1. «Таңдау» әдісімен суреттер таңдатып, топқа бөліп отырғызу.

- Таңдап алған суреттеріңе қарай топқа бірігіп отыра қалыңдар.
- Топқа ат қойыңдар.
- Топ басшысын сайлап, топ ережесін еске түсіріңдер.
«Серпілген сауалдар» әдісімен жаңа сабаққа кіріспе жүреді.
-Өткен сабақта не туралы білдік?
- Сөйлемнің дара мүшесін күрделі мүшесінен қалай ажыратамыз?
- Дара мүшесі бар сөйлем құраңдар.
- Күрделі мүшесі бар сөйлем құраңдар.
- Сөйлемдегі күрделі мүшелерді анықтаңдар. М.Әуезов «Абай жолы» роман-эпопеясын жазған.
-Абай туралы не білесіңдер?
-Абайдың шығармаларын атаңдар.
- Олай болса, бүгінгі сабағымызда Абай туралы оқып, сөйлемнің бірыңғай мүшелерін анықтайтын тапсырма орындайтын боламыз.

Шеңберде гүл сыйлап, бір-біріне тілек айтады.
Таңдау жасайды.
Топқа бірігеді.
Топ басшысын сайлайды.
Топ ережесін еске түсіреді.

Сұрақтарға жауап береді, мысалдар келтіреді.


«Ауызша мадақтау» әдісі:


Жарайсың!
Тамаша!
Жақсы!
Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру.

Гүл суреттері


доп


Жаңа білім
10 мин

2 мин

10 мин

8 мин




Жаңа сабақ
(Д) 1-тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі.
22-жаттығу.
Сөйлемдерді оқып, қарамен жазылған сөздерге назар аударыңдар. Оларды санамалап оқыңдар. Бұл сөздер қандай сұрақтарға жауап береді?
Ж: Не? Кім? Қайтеді? Не істесін?
23-жаттығу.
Сөйлемдерді оқыңдар. Сызбаларға қарап, бірдей сұраққа жауап беретін сөздер сөйлемде бір ғана мүшенің қызметін атқаратынын байқаңдар.
Сөйлемдерді көшіріп жазыңдар.




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет