Сабақ Бөлім: Уақыт Мұғалімнің аты-жөні



бет1/3
Дата08.02.2022
өлшемі321,5 Kb.
#124745
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
қазақ тілі10апта


Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 1-сабақ



Бөлім:

Уақыт

Мұғалімнің аты-жөні




Күні:




Сынып: 3

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Уақыт туралы не білемін? Дыбыстардың үндесуі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
27

3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау
3.2.5.1* берілген тақырып, сұрақ бойынша түрлі дереккөздерден (мәтін, сөздік, сызба, кесте, карта) алған ақпараттарда кездесетін жаңа сөздердің мағынасын сөздіктер арқылы ашу, жүйелеу, мағлұматтардың маңызды тұстарын анықтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: мәтіннің тақырыбын, негізгі ойды мағлұматтардың маңызды тұстарын анықтай алады.
Көптеген оқушылар: мәтін тақырыбына қатысты өз пікірін білдіре алады.
Кейбір оқушылар: мәтін кейіпкерлері туралы өз пікірін ашып айта алады.

Сабақтың барысы



Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне деген сенімділік қалыптастыру мақсатында дауыстап өлең оқиды:
Өмірдің мәнін ұғып ал,
Білім ал, бәрін біліп ал.
Қадірін білген уақыттың,
Қазақтан шыққан ұлылар…
«Санау» әдісімен төрт топқа бөлу.
Оқу материалын жариялау «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді:
-Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар.
Раэлищнуақытштбгвдпщспдпишжшәаужпдыбыстардыңррөдпишсәаартүндесуікіпмндп
- Қандай сөйлем шықты?
-Уақыт деген не еді?
- Үндесу сөзінің мағынасы қандай?
-Дыбыстар қалай үндеседі?
-Ендеше бүгінгі сабақта сөздерді айтқанда өзгеретін дыбыстар жайлы білімімізді жетілдіру мақсатында тапсырмалар орындайтын боламыз.

  1. Өлеңді дауыстап оқиды.

Үйге берілген тапсырманы қалай орындағанын түсіндіреді.



«Ауызша мадақтау» әдісі




Сабақтың ортасы
15 мин

2 мин

18 мин


(Ұ) 1- тапсырма: «Еркін әңгіме» әдісі, дәптермен жұмыс.
1-жаттығу.
«Таңды іздеу» атты бразилия ертегісін тыңдайық.
-Ертегі не туралы? Ондағы негізгі ойды анықта.
-Ертегі неліктен «Таңды іздеу» деп аталған деп ойлайсың? Өз пікіріңмен бөліс.
-«Қараңғы түн», «таң» сөздерінің мағынасын дереккөздерден біліп ал.
- Төмендегі суреттердің қайсылары ертегі мазмұнына сәйкес келеді? Өз ойыңды дәлелде.
2-жаттығу.
Жұмбақты оқып, шешуін тап, көшіріп жаз.
Секунды жоқ
«Тық-тық» еткен.
Есесіне
«Қыт-қыт» еткен.
Қанаты бар,
Сағаты бар. (тауық)
Дескриптор:
-Ертегідегі негізгі ойды анықтайды.
- Мәтін тақырыбына қатысты өз пікірін білдіреді.
-«Қараңғы түн», «таң» сөздерінің мағынасын ашады.
-Суреттердің қайсылары ертегі мазмұнына сәйкес келетінін анықтайды.
-Жұмбақты түсініп оқиды.
-Жұмбақтың шешуін табады.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет