Сабақ: дүниетану
|
Мектеп: Матай орта мектебі
|
Тақырыбы:Жабайы және үй жануарлары
|
Мұғалімнің есімі: Берликенова Нурбала
|
Сынып: 2 а
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты
|
Оқушылардың білім,білік дағдыларын анықтау.
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар:Тақырыпты түсінеді,өз ойларын айта алады.
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: Мәнерлеп,түсініп оқуды үйренеді,білімді игереді.
|
|
Кейбір оқушылар: Алған білімді өмірде қолдана алады.
|
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар: Сүтқоректілер сөздердін меңгереді
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: бейімділік сөздерін ұғады
|
|
|
Алдыңғы тақырып
|
«Сақтандырғыш рең»
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Ұйымдастыру кезеңі
2 мин
|
Шаттық шеңберіне тұрғызу, тілек айтқызу, топқа бөлу
Біз балдырған баламыз
Құстай қанат қағамыз
Дүниені аралап
Оқып білім аламыз.
|
Оқулық, кесте
|
Басталуы
10 мин
|
Үй тапсырмасын тексеру
Тестік жұмыс.
«Миға шабуыл».
Сұрақтар:1.Жануарларға ауа не үшін қажет ?
2.Жануарлар немен қоректенеді?
3.Топырақтағы ағзалар немен тыныстайды?
4.Жануарлар жемін қалай аулайды?
|
Тест парақшалары
|
Ортасы
|
1.Оқушыларға «Жабайы және үй жануарлары» туралы мәлімет беру.
2.Оқушыларды топқа бөлу.
3.Әр топ оқып,әр жануар туралы айтып береді.
4.Сұрақтармен толықтыру
Талдау:
«Екі жұлдыз бір тілек»
Сергіту сәті
Ұзын құлақ сұр қоян
Естіп қалып сыбдырды
Ойлы-қырлы жерлермен
Ытқып-ытқып жүгірді
4.Топпен жұмыс.
1.Үй құстары.
2.Үй жануарлары.
3.Жабайы жануарлар.
5.Жұмбақ шешу
Кіп-кішкентай бойы бар
Айналдыра киген тоны бар.\қозы\
Шығармашылық тапсырма «Кім көп біледі?» ойынын ойнату.
|
Оқулық
суреттер
|
Аяқталуы
|
«Миға шабуыл» стратегиясын пайдаланып, алгоритм құру
|
|
Қосымша ақпарат. Үйге тапсырма 95-97 бет
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға
тапсырманы күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс:
Дүниетану
|
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер
енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
|