Сабақ: Еңбекқор ара
|
Мектеп: №10
|
Күні:25.04.2017
|
Мұғалімнің аты-жөні: Файзуллаева Б
|
Сынып: 5 А
|
Қатысқандар:25
|
Қатыспағандар:--
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
5.О6. Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу
5.Ж2. Жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, хабарландыру құрастырып жазу
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады:
|
Жалпы мазмұнын түсінеді
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
|
Оқылым стратегияларын қолданып жалпы мазмұнын түсінеді, хабарландыру құрастыра алады
|
Кейбір оқушылар орындай алады:
|
Оқылым стратегияларын қолданып жалпы мазмұнын түсінеді, жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, хабарландыру құрастырып жазады
|
Бағалау критерийі
|
Оқылым стратегияларын қолданады
Мәтін мазмұны негізінде маңызды ақпаратты анықтайды..
Жазба жұмысында жанрлық ерекшелікті ескереді.
4. Рәсімделуі мен құрылымын сақтайды.
|
Дескриптор:
- жарнама жанрының талаптарын еске түсіреді;
- жарнама мәтінінде сөз тіркестерін қолданады.
- балды насихаттайды;
- мәтінді оқып отырып, мәліметтерді түртіп отырады;
- жинақталған мәліметтерден 5 маңызды ақпаратты анықтайды;
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады:
|
Оқылым стратегияларын қолданып жалпы мазмұнын түсінеді, жанрлық ерекшеліктеріне сай рәсімделуі мен құрылымын сақтап, хабарландыру құрастырып жазады
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
|
Жәндік, ұяшық, бал, шәрбат
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
|
Гүл шірнесі, алты бұрыш, ара патшасы, еркек ара, жұмысшы ара
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
Бал арасын қанша топқа бөлеміз?
Балды жинау мен өңдеу қай мезгілде жүргізіледі?
|
Не себепті .... деп ойлайсыз?
|
Неліктен араны еңбекқор деп ойлайсыз?
|
ишара:
|
Мақұлдау, қолдау
|
Алдыңғы білім
|
Ара туралы мәліметті біледі
|
Жоспар
|
Жоспарланған
|
жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Басы
10мин
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Сәлемдесу
Топқа бөлу: жәндік суреттері арқылы
Сергіту сәті: Көңілді жаттығу
|
Интербелсенді тақта
Қағаз , маркер, қала атаулары
|
Ортасы
25 мин
|
Тапсырма: «Жигсо» әдісімен «Бал аралары өте еңбекқор жәндік» тақырыбын меңгереді. Мәтіннен негізгі ақпаратты көрсету үшін «синквейн» әдісін қолданады
Тапсырма: Оқыған мәтіннен алған ақпаратты пайдалана отырып «Бал жәрмеңкесіне» бал түрлеріне хабарландыру жазу
|
Флипчат , маркер
|
Соңы
10мин
|
Кері байланыс беру: Екі жұлдыз бір тілек
Үйге тапсырма: Бал арасының үш тобын венн диаграммасы арқылы салыстыру
Рефлексия: Екі жақты сұхбат
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – оқушыға
мейлінше қолдау
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Қабілетті
оқушыға тапсырманы
қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы білімін
тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс –
Денсаулық жəне қауіпсіздік,
АКТ-мен байланыс.
Құндылықтармен байланыс
(тəрбие элементі).
|
|
|
Еңбекке баулу
Биология
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты
мен оқу
міндеттері
орындалды ма?
Бүгін оқушылар
не үйренді?
Сабақ қалай өтті,
қандай деңгейде
өтті?
Жоспарланған
саралау жақсы
іске асты ма?
(тапсырмалар
сəйкес болды ма?)
Уақытты қалай
пайдаландым?
Жоспарыма
қандай өзгеріс
енгіздім жəне
неге?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)
1:
2:
Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту
мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі
сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1:
2:
|