Сабақ әдісі: Сабақ түрі: Сабақ көрнекілігі



Дата08.09.2017
өлшемі12,41 Kb.
#31494
түріСабақ
  • Сабақтың мақсаты:
  • Білімділік Оқушыларға есепті теңдеу құру арқылы шығару , жанама тұжырымдалған есептерді теңдеу арқылы шешу жолдарын үйрету.
  • Дамытушылық:Есепті шығару және түрлендіру, ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.
  • Тәрбиелік: Балаларды білімділікке,
  • адамгершілікке, топпен, жұппен жұмыс жасай білуге тәрбиелеу.
  • Сабақ әдісі:
  • Сабақ түрі:
  • Сабақ көрнекілігі:
  • Сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру, жарыс.
  • Жаңа білімді меңгерту, іздену
  • Топшама, Математика 105 сабақ кітабы.

Ұйымдастыру кезеңі:

  • Психологиялық дайындық.

  • Қайырлы күн,достар!
  • Бүгінгі күн,міне,
  • Сәттілікке толсын!
  • Біздің алар бағамыз
  • Кілең бестіктер болсын!!!
  • Күн шуағы

  • Бір, екі, үш,
  • Отырамыз тып – тыныш
  • Жалқаулықты тастаймыз,
  • Сабақты біз бастаймыз.

Үй тапсырмасын тексеру

  • Бәйге.
  • Қызығушылықты ояту
  • 5*5
  • 700-500
  • 800-400
  • 2*10
  • 68+30
  • 600-200
  • 22*2
  • 900-100
  • 45+14
  • 59
  • 200
  • 800
  • 400
  • 20
  • 25
  • 44
  • 400
  • 98
  • 67+30
  • 21*3
  • 97
  • 63
  • Е
  • Е
  • Ң
  • Д
  • У
  • (122+18):70= Е
  • (64:8+20):7= Е
  • 20·(26+14):100= Ң
  • 1·(30+2)-4·4= Д
  • 5·4+12= Т
  • 400-300-36= У
  • 32
  • 4
  • 8
  • 16
  • 2
  • 64
  • Теңдеу дегеніміз құрамына
  • енетін әріптің мәнін табу керек болатын теңдік
  • Х×5=10×6 х×3=57−17 теңдеулерінің шешу тәсілдерін түсіндіру

“Жұмыла көтерген жүк жеңіл” №1 Қабырғасы хсм және 7см тік төртбұрыштың периметрін әр түрлі өрнек түрінде жазып көрсет.

№2 Есепті шығар. а)Ағасы 28 жаста. Ол қарындасынан 6 жас үлкен. Қарындасы неше жаста? ә)Енді есепті теңдеу құру арқылы шығар.

  • Сергіту сәті
  • Бір апталық күндері өтті
  • Дүйсенбіде гүлдер ектім
  • Сейсенбіде жуа тердім
  • Сәрсенбіде су әкелдім
  • Бейсенбіде бақша баптап
  • Жұма күні тақпақ жаттап
  • Сенбіде мен кино бардым
  • Жексенбіде бір демалдым

№3 Есепті теңдеу құру арқылы шығар: Аулада бірнеше тауық және 12 балапан болды. Егер тауықтардың санын 3 есе арттырса, ал балапандардың санын 2 есе кемітсе, онда олардың саны бірдей болады. Аулада неше тауық болды?

  • “Еңбек түбі - береке”
  • а-ның 80-ге бөліндісін 5 есе арттыру
  • 90 мен с-нің қосындысын 60-қа көбейту
  • 70-тің 5-ке бөліндісіне 42-нің
  • х-ке бөліндісін қосу
  • 984 пен 324-тің қосындысын
  • а мен 412-нің қосындысына бөлу.

№4.Есепті теңдеу құру арқылы шығар

  • Мұзайдынға аулада тұратын 8 бала және мектептен бірнеше бала келді. Олар алты-алтыдан екі топқа тең бөлініп, хоккей ойнады. Мектептен мұзайдынға неше бала келді?

№5.

  • Тік төртбұрыш пішінді бақшаның ұзындығы 12м, ал ені одан 3 есе қысқа. Бақшаның төрттен бір бөлігінен картоп, ал қалған бөлігінен басқа көкөніс жиналды. Бақшаның қанша алқабынан басқа көкөніс жиналды?
  • Топ жарысы №7

№8. а)Екі санның көбейтіндісінің мәні 7005-ке тең. Көбейткіштердің біреуін 5есе арттырса, көбейтіндінің мәні қалай өзгереді? 5есе кемітсе ше?

Логикалық тапсырма:

  • Бойы сергектің , ойы да сергек .№9. Топпен жұмыс.
  • 1)10356*6 = 4096:8 = 112*6 = 108*8 = 2)2856*4 = 3700:10 = 225*6 = 204*8 = 3)1475*5 = 8037:9 = 248*6 = 402*8 =

Үйге тапсырма

  • Күнделікті енді ашайық Үй тапсырмасын жазайық. Теңдеуден алған білімді, Ұмытпай есте сақтап алайық.
  • №6 есеп. 114 бет

Бағалау

  • Шөпте қояндар тығылып отыр,тек 10 құлағы ғана көрініп тұр. Қанша қоян тығылып отыр?
  • Таразы табақшасына 2 аяғымен тұрғанда тырна 2 кг болды. Бір аяғымен тұрса, онда оның массасы қандай болады?
  • Ауылда 4 күн 4 түн боран соқты.Неше тәулік боран соқты?
  • Бір адам қалаға бара жатыр еді, жолда оған 3 танысы қарсы келді. Қанша адам қалаға барды?
  • Логикалық есептер
  • 1
  • Назарларыңызға рахмет!


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет