Сабақ әзірлемесі» Тақырыбы: «Жасушаның құрылысы мен қызметі»



бет1/3
Дата03.02.2017
өлшемі1,69 Mb.
#8620
түріСабақ
  1   2   3
Қараоба орта мектебі


«Үздік интербелсенді сабақ әзірлемесі»

Тақырыбы: «Жасушаның құрылысы мен қызметі»

Сынып: 6 «А»
Биология пәнінің мұғалімі: Аскер Г.


2016-2017 оқу жылы
Сабақ жаспары


Пән:Биология      

Сынып: 6   «а»                             

Күні: 22.09.2016 ж.

Сабақтың тақырыбы:

          



Жасушаның құрылысы мен қызметі

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Жасуша  жөніндегі білімдерін кеңейте отырып, кеңірек  мағлұмат беріп, білім дәрежелерін тереңдетіп жетілдіре түсу,  тұқым қуалау заңдылықтарымен таныстыру

Дамытушылық: Ойлау, есте сақтау қабілеттілігін арттыру, танымдық қабілеттерін дамыту, материалдың негізгісін ажырата білу                                      

Тәрбиелік: Сабақ  барысында  шәкірттерді  адамгершілікке,  жауапкершілікке, тапқырлыққа және ізденімпаздыққа тәрбиелеу 


Сабақтың типі:                

Жаңа білімді меңгерту

Сабақтың түрі:                

Аралас сабақ

Сабақтың формасы:        

Ұжымдық, топтық, жеке

Сабақтың көрнекілігі:    

Интерактивті тақта, мультимедиялық проектор, «Жасуша құрылысы» суреттер және слайдтар жинағы, оқушының нұсқаулық  жұмыс парағы, сызба-нұсқалар т.б.

Әдіс-тәсілдер:

АКТ қолдану, «Бой сергіту», «Миға шабул», «Мағынаны тану», ДЖИК СО стратегиясы,

Күтілетін нәтижесі:

Оқушылар жасушаның құрылысын біле отырып, оның негізгі қасиеттерін  түсінеді. Тіршілік қасиеттерінің жасуша үшін маңыздылығын ұғынады. Адам ағзасы үшін осы тіршілік қасиеттерінің маңыздылығын ажыратады.Оқушылар өз ойын жүйелі жеткізуге, сыни тұрғыдан ойлауға, ынтымақтастықта жұмыс жасауға  үйренеді.

Түйінді идея

Жасуша туралы мағлұматтар бере отырып, сынып оқушыларын   топпен жұмыс жасауға, ойларын жинақтап айтуға үйрету. Сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында оқушылардың өзіндік жұмыс істеуіне ықпал ету.

Сабақтың кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Дерек көздер, 

көрнекіліктер

Ұйымдастыру

кезең


3 мин

Сабақ барысы

1.Оқытушының оқушылармен сәлемдесуі

2.Оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру

3. Топқа бөлу



«Ең жақсы тілек»

Оқушылар бір маркер бір ақ парақтан алып шеңберге тұрып бір-біріне тілек жазады. Таңдап алған маркерлер бойынша топқа бөлініп отырады.



Суреттер, топ аттары жазылған парақшалар маркерлер








4. Сабақтың бағалау критерийлерімен таныстыру




Аты-жөні

білу

түсіну

қолдану

талдау

жинақтау

бағалау

 

 

1 ұпай

4  ұпай

4 ұпай

3 ұпай

1 ұпай

2 ұпай



Үй тапсырмасын сұрау

Білу кезеңі



5 мин

Бой сергіту: әдісі

Өткен білімді жаңғырту

Төмендегі сұрақтарға жауап беру.



  1. Ұлғайтқыш құралдардың қандай түрлері бар?

  2. Микроскопқа қажетті құрал жабдықтар

  3. Микроскопмен жұмыс істеу тәртібі



АКТ

парақшалар



«Ой шақыру» әдісі

Түсіну кезеңі

5 мин

Жаңа сабақтың ашылуы

«Миға шабуыл» әдісі

Интерактивті тақтаға жасушаның суреті жасырылады. Тақырыпқа шығу үшін суретті табу. Сұрақтар: 
Суретте не көрсетілген? 
Жасуша организмнің қандай бөлігі болып табылады? 
Жасушаны қандай ғылым зерттейді? 
Жасушаның ашылу тарихы туралы не білеміз? 
Жасуша теориясының негізін қалаған қай ғалымдар? 

Оқушылар суреттен не көргенін айтып сабақтың тақырыбын табады және мақсат қояды.





Слайд


Жасырылған сурет


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет