Сабақ: география Мектеп: Қарауылкелді орта мектебі Күні: 30. 11. 16 Мұғалім: Бердіғали Ш



Дата24.07.2017
өлшемі34,14 Kb.
#21932
түріСабақ
Сабақ жоспары: жанартаулар,ыстық бұлақтар, гейзерлер

Сабақ: география

Мектеп: Қарауылкелді орта мектебі

Күні: 30.11.16

Мұғалім: Бердіғали Ш.

Сынып: 6

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты:

Жанартаулар, гейзерлер, ыстық бұлақтарды ажырата білу.пайда болу жолдарын түсіну

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Жанартау құрылысын, түрлерін атайды

Оқушылардың басым бөлігі: жанартаулардың пайда болуын, ыстық бұлақтар мен гейзерлердің таралу жолын біледі.

Кейбір оқушылар: жанартаулар, гейзерлер мен ыстық бұлақтардың ерекшеліктерін анықтайды


Тілдік мақсат:

Оқушылар: бір-бірімен ғылыми тілде сөйлесе алады. Гейзерлер, ыстық бұлақтар, жанартау элементтері, жанартаулық тау жыныстары ,Ключий шоқысы, Везувий ,Этна

Негізгі сөздер мен тіркестер: . Гейзерлер, ыстық бұлақтар, жанартау элементтері, жанартаулық тау жыныстары, кратер, жанартаулық туф

Сыныптағы диалог: климат қалыптастырушы факторларды атаңыздар? Атмосфера циркуляциясы дегенді қалай түсінесіздер? Жел дегеніміз не? Желдің климатқа әсері қандай?

Талқылауға арналған тармақтар: жер сілкіну дегеніміз не? Жер сілкінгенде қандай құбылыстар орын алады?

Сіз Неліктен гейзерлер мен ыстық бұлақтар маңызды деп есептелетінін айта аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар: жанартау құрылысын жазып ал, гейзер деген не? Гейзерлер қай жерлерде таралған?

Алдыңғы оқу

Жер сілкіну, жердің қозғалыстары

Жоспар:




Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Басталуы

Психологиялық ахуал: Мен сізге тілеймін..... Ынтымақтастық орта құру

2. шеңбердегі сабақ: Үй тапсырмасын сұрау .

3.топқа бөлу: түстер арқылы бөліну


Оқушылар жаңа сабаққа көңіл-күй сыйлайды
Сұрақтарға жауап беру

Топқа бөлінеді



Қобдиша, сұрақтар жазылған карталар

смайликтер



Ортасы

Талқылауға арналған сұрақтар: жер сілкіну дегеніміз не? Жер сілкінгенде қандай құбылыстар орын алады? Жанартау туралы не білесіздер? Топтарға тапсырмалар:

1-топ. Жанартау құрылысымен таныстыр

2-топ. Ыстық бұлақтар,минералды сулар туралы өз ойыңды айт

3-топ. Гейзерлер аңғарынан жұмбақ хат жаз

Топ тапсырмаларын формативті бағалату.

Дәптермен жүмыс: жанартау құрылысы, Гейзер, шипалы сулар

Қосымша тапсырма: ДТО Исландия аралы туралы әңгімеден ой түю.


Ауа массалары туралы өз ойларын ортаға салады.

Топтар тапсырмларын орындайды,ой бөліседі.


Тапсырманы формативті бағалайды.

Дәптерге жазады. Ойларын айтады




Плакаттар, стикерлер, фломастерлер, карта
Дәптер,қалам

Аяқталуы:

Сіз Неліктен гейзерлер мен ыстық бұлақтар маңызды деп есептелетінін айта аласыз ба?

Картадан кітапта кездесетін атауларды тап




Сұраққа жауап береді

Тапсырманы жеке орындайды



Дәптер, қалам

Қосымша ақпарат:




Ғаламтор материалдарымен жұмыс жасайды




Каталог: uploads -> doc -> 0bef
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
0bef -> Сабақтың тақырыбы: Көпмүшелерді топтау тәсілімен көбейткіштерге жіктеуге есептер шығару Орындаған: математика пәнінің
0bef -> Сабақтың мақсаты: Білімділік:
0bef -> Сабақтың тақырыбы : Координаталық сәуле Сабақ реті : 6 сабақ Сабақтың түрі : Жаңа тақырып меңгеру


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет