Сабақ: география
|
Мектеп: Қарауылкелді орта мектебі
|
Күні: 30.11.16
|
Мұғалім: Бердіғали Ш.
|
Сынып: 6
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты:
|
Жанартаулар, гейзерлер, ыстық бұлақтарды ажырата білу.пайда болу жолдарын түсіну
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар: Жанартау құрылысын, түрлерін атайды
Оқушылардың басым бөлігі: жанартаулардың пайда болуын, ыстық бұлақтар мен гейзерлердің таралу жолын біледі.
Кейбір оқушылар: жанартаулар, гейзерлер мен ыстық бұлақтардың ерекшеліктерін анықтайды
|
Тілдік мақсат:
|
Оқушылар: бір-бірімен ғылыми тілде сөйлесе алады. Гейзерлер, ыстық бұлақтар, жанартау элементтері, жанартаулық тау жыныстары ,Ключий шоқысы, Везувий ,Этна
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: . Гейзерлер, ыстық бұлақтар, жанартау элементтері, жанартаулық тау жыныстары, кратер, жанартаулық туф
|
Сыныптағы диалог: климат қалыптастырушы факторларды атаңыздар? Атмосфера циркуляциясы дегенді қалай түсінесіздер? Жел дегеніміз не? Желдің климатқа әсері қандай?
|
Талқылауға арналған тармақтар: жер сілкіну дегеніміз не? Жер сілкінгенде қандай құбылыстар орын алады?
|
Сіз Неліктен гейзерлер мен ыстық бұлақтар маңызды деп есептелетінін айта аласыз ба?
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: жанартау құрылысын жазып ал, гейзер деген не? Гейзерлер қай жерлерде таралған?
|
Алдыңғы оқу
|
Жер сілкіну, жердің қозғалыстары
|
Жоспар:
|
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Басталуы
|
Психологиялық ахуал: Мен сізге тілеймін..... Ынтымақтастық орта құру
2. шеңбердегі сабақ: Үй тапсырмасын сұрау .
3.топқа бөлу: түстер арқылы бөліну
|
Оқушылар жаңа сабаққа көңіл-күй сыйлайды
Сұрақтарға жауап беру
Топқа бөлінеді
|
Қобдиша, сұрақтар жазылған карталар
смайликтер
|
Ортасы
|
Талқылауға арналған сұрақтар: жер сілкіну дегеніміз не? Жер сілкінгенде қандай құбылыстар орын алады? Жанартау туралы не білесіздер? Топтарға тапсырмалар:
1-топ. Жанартау құрылысымен таныстыр
2-топ. Ыстық бұлақтар,минералды сулар туралы өз ойыңды айт
3-топ. Гейзерлер аңғарынан жұмбақ хат жаз
Топ тапсырмаларын формативті бағалату.
Дәптермен жүмыс: жанартау құрылысы, Гейзер, шипалы сулар
Қосымша тапсырма: ДТО Исландия аралы туралы әңгімеден ой түю.
|
Ауа массалары туралы өз ойларын ортаға салады.
Топтар тапсырмларын орындайды,ой бөліседі.
Тапсырманы формативті бағалайды.
Дәптерге жазады. Ойларын айтады
|
Плакаттар, стикерлер, фломастерлер, карта
Дәптер,қалам
|
Аяқталуы:
|
Сіз Неліктен гейзерлер мен ыстық бұлақтар маңызды деп есептелетінін айта аласыз ба?
Картадан кітапта кездесетін атауларды тап
|
Сұраққа жауап береді
Тапсырманы жеке орындайды
|
Дәптер, қалам
|
Қосымша ақпарат:
|
|
Ғаламтор материалдарымен жұмыс жасайды
|
|