Сабақ Қысқа мерзімді жоспар Тренер: Г. Н. Нугманова Апта Күн Күні Тренер Тастурова м өткізілетін орны Тақырыбы



Дата23.08.2017
өлшемі61,04 Kb.
#24779
түріСабақ


ЫҚШАМ САБАҚ

Қысқа мерзімді жоспар

Тренер: Г.Н.Нугманова


Апта

Күн



Күні

Тренер

Тастурова М



Өткізілетін орны


Тақырыбы

  1. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану мақсаттары.

  2. Оқу сапасын арттыру мақсатында АКТ қолдану әдістемесі.

Мақсаты

Мұғалімдер оқу үдерісінде көмек көрсетуге арналған сапалы педагогикалық құрал ретінде сыныпта АКТ тиімді қолдану қағидаттарын әзрлейді. Озық педагогикалық тәжрбие негізінде сабақ жоспарына АКТ қолдану әдістерін енгізеді.


Нәтижесі

Мұғалімдер оқу үдерсінің танымдық , аффектік , әлеуметтік бөліктерне негізделе отырып АКТ қолданылатын сабақ жоспарларын дайындайды.

Түйінді идея


АКТ - оқуда мұғалімге көмек кқрсететін педагогикалық әсерлі құрал, ол мұғалмді алмастырмайды және сабақ барысындағы оқушының ойын-сауығы емес. Техника жағынан керемет АКТ тиімді қолданылмаған жағдайда белсенді емес болуы мүмкін.АКТ қолдану үш аспектіні қамту керек: әлеуметтік( оқушылар арасында өзара әректтестк), аффектік(эмоциялық, жағымды, қызықты) және танымдық ( сабақтың оқу мақсатына жетуге бағытталған)

Оқыту барысы

1-сабақ

5 минут

7 минут



  1. Білу

  2. Түсіну

30 минут


3 минут

2- сабақ


3.Қолдану

20 минут.


4.Талдау
20 минут


5 минут

Топқа бөлу жұмыстары.

Теледидар, ғаламтор, ұялы телефон, ноутбук сөздері.



  1. тапсырма:

Зейінді шоғырландыруға арналған жаттығулар

«Болжау» стратегиясымен

-Топқа бөлінген сөздерге қарай отырып, бүгінгі сабақ не туралы болады деп болжайсыздыр?

Топтарға сұрақ:



  • Өз сабақтарыңызда АКТ-ның қандай түрін қолданасыз?

  • Сабақта АКТ-ны пайдалану үшін қандай талаптар орындалу керек?

  • Мектепте АКТ-ны тиімді қолдануда туындайтын кедергілер қандай?

  • АКТ-ны қолдану деңгейіңіз қандай?


2-тапсырма:

Теорияны меңгерту.(топтық жұмыс)

Қатысушыларға төрт түрлі әдіспен бөлінген тақырыпты талқылауға тапсырма беру.


1-топ. Пәндік білім. «Фрейер моделімен

2-топ. Технологиялық білім. «кластер» әдісімен

3-топ. Білім салалары.«ассоциация» әдісімен

«Т кестесі» әдістері.

Ресурс МАН. (54-55 беттер )
Кері байланыс (ауызша)


3-тапсырма Тәжірбиелік жұмыспен

«Мәңгілік Ел!» туралы  мәлімет  жинақтап, қорғау

Бейнеролик табус

Суреттерден коллаж жа ау

Мәліметтер жинау

Таныстырылым дайындау

Критериалды бағалау


  1. Тақырыптың толық ашылуы

  2. Дизайндық құрылым

  3. АКТ-ны қолдану деңгейі

4-тапсырма.

Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану тиімді ме?

«Свот» әдісімен


5-тапсырма. Бүгінгі сабақта сіз үшін маңызды болған екі негізгі қортындыны тұжырымдаңыз

«Не түйдім?» «Эстафета» әдісімен

2 ши тури





Сабақ тақырыбы

Оқыту мен оқуда ақпараттық – коммуникациялық технологияларды қолдану  

Сабақтың мақсаты

АҚТ-ны тиімділігін  қолдана отырып, іс-тәжірибесін жетілдіру.

Жалпы мағлұмат

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер арқылы жоғары нәтижелерге қол жеткізу. Сабақтарда АКТ-ны  пайдаланудың  тиімділігін  түсіндіру.

Сілтеме

Мұғалімге арналған нұсқаулық – І (30-32 беттер)

Мұғалімге арналған нұсқаулық «Тәжірибедегі рефлексия» (54-63 беттер)

Үлестіме  материалдар. Үшінші апта АКТ-ның  педагогикалық стратегиялары. 

 


Оқу нәтижесі

Оқыту мен оқуда АКТ-ды қолданудың маңыздылығы мен қажеттілігіне көз жеткізеді. АКТ-ны пайдалану қалыптасады.

-Топпен бірлесіп отырып берілген тақырыптар бойынша пікір алмасуға қатынасу.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдерге сүйене отырып, жұмыстарды орындау барысында интерпретациялық диалогқа бағыттау.


Түйінді идеялар

АКТ-ны пайдалану дағдыларын қалыптастыру. Іс-тәжірибеде АКТ-ны пайдаланып көрсету.

Сабақта қолданылатын материалдар

Үлестірмелі  материалдар, бейнефильмдер, А3,А4 қағаздары, стикер, плакат.



Жүру барысы

1 сабақ

І кезең. Зейінді шоғырландыру. Зейінді шоғырландыруға арналған жаттығу

Визуалды және ауызша көрсеткіштерді талдау (бейнеролик "Болашаққа көз жүгірту" бейнефильм қарау, визуалды және ауызша талдау)

Тақырып ашылады.

Ресурстар: АКТ,көзбен көретін айғақтарды сыни ойлау арқылы талдау;



Ікезең. Мотивация. Проблеманы ұсыну.

1 тапсырма

"Суреттермен жұмыс"(постер қорғау, топпен жұмыс) - 20 мин

Әдісі: "Миға шабуыл" (қатысушылар тақырып аумағында талқылау:

- топтың әр мүшесі жазылған тұжырыммен танысады да,

-өз ойымен толықтырады;

- сөйлесуге, талқылауға тыйым салынады;

- әр топ өз жұмыстарын қорғайды;

Ресурс: флипчарт,маркер.



ІІкезең. Теориялық білім. (Таныстырылым) -10 мин.

"АКТ құралдары"

Ресурстар: Ман 58-59-бет.

ІІІ кезең.Кері байланыс.

2 тапсырма. "Бір ауыз сөз " әдісі (ауызша) - 10мин

Сыни ойлау арқылы АКТ ұғымдарын бір ауыз сөзбен тұжырымдау.

ІҮкезең. "Подкастинг жасаудың пайдасы"

Өз таңдауларынан әдіс тудыра отырып, әр топ берілген тақырыпты талдайды. - 15мин

3 тапсырма "Подкастинг дегеніміз не??"тақырыбын ашу,зерттеу

Ресурс: МАН,АКТ,желімен байланыс арқылы



Ү кезең.Теориялық білім. Таныстырылым.

"подкастинг жасаудың балалар үшін пайдасы"- 10мин

Ресурстар: Ман 59-60бет.

- Диалог арқылы сыни ойлауды дамыту ұғындыру.

- өзара бағалау:(смайлик арқылы бағалау)

Кері байланыс. "Табыс сатысы" әдісімен-5мин



Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет