Сабақ жоспар Пән:қазақ тілі Сынып: 6



Дата15.11.2019
өлшемі22,42 Kb.
#51906
түріСабақ
Байланысты:
Қысқа мерзімді сабақ жоспар


Қысқа мерзімді сабақ жоспар Пән:қазақ тілі

Сынып: 6

Қатысқан оқушылар саны:



Қатыспағандар:



Бөлім:

Қазақстандағы көрікті жерлер







Сабақтың тақырыбы:

Еліміздегі ең үздік көрікті жерлер.







Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

Т.А.3. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау.Ж.3.Ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастыру.







Сабақ мақсаты:

Оқушылардың барлығы: Мәтіннен детальды ақпаратты анықтай алады.Оқушылардың көбісі: Ұсынылған тақырып бойынша деректер жинап графиктік мәтін құрастыра алады.Оқушылардың кейбірі: Детальды ақпарат бойынша графиктік мәтін құрастыра алады.







Бағалау критерийлері:

Мәтіннен детальды ақпаратты анықтайды.Ұсынылған тақырып бойынша деректер жинап, графиктік мәтін құрастырады.Детальды ақпараттар бойынша графиктік мәтін құрастырады.







Ойлау деңгейлері

Талдау. Жинақтау







Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:Тірек сөздерді, детальды ақпараттарды қолдана алады.









Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:Қазақстан. Көрікті жерлері.









Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:Ғажайып жер, биік таулар, қалың орман, таулы ормандар, айдын көлдер, шипажай, дертке шипа, саябақ, ұлттық табиғи саябағы, қазба байлық, шөбі шүйгін, балбалтас мүсіндер, туристер.









Талқылауға арналған сұрақтар:Қазақстанның қандай көрікті жерлері бар?Не себепті қазақ жерінің ғажайып өңірлеріне сапарлау керек деп ойласыз?







Құндылықтарды игерту:

«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:

 Тіл мен мәдениетНЗМ құндылығы:

 Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет;

 Ынтымақтастық;

Жауапты азаматтық позиция;

 Өмір бойы білім алу.Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады.









Пәнаралық байланыс:

География







АКТ-ны қолдану дағдылары:

Интерактивті тақта, слайд.







Алдыңғы оқу

Қазақстанның қорықтары туралы не білесіздер?









Жоспар







Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Бағалау

Дереккөздер





Сабақтың басы7 мин

Қызығушылықты ояту

Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу.

 Ширату жаттығу: « Бұлт үстіндегі саяхат » тренингНұсқау: (музыка) көздеріңді жауып, ыңғайлы отырыңдар. Екі-үш рет терең дем алыңдар. Мен сендерді бүгін Қазақстанның ең көрікті жерлеріне саяхатқа шақырамын. Көздерімізді жұмамыз, жайла№7 жалпы орта мектебі КММнып отырамыз. Біз Қазақстандағы көрікті жерлердің біріне келдік, сендер сүйіспеншілікпен және қызығушылықпен табиғатты тамсана қараңдар. Мұнда жайқалған қалың орман, көз тартар биік таулар мен айдын көлдер. Сендер бұл табиғаттардың біреуін іштеріңнен таңдаңдар. Яғни қалың орман, биік таулар және айдын көлдер. ( сұрақ-жауап әдісі)

 Топқа бөлу: Оқушылар көрікті жерлер суреттері(Бурабай, Баянауыл) бойынша екі топқа бөлінеді.

 Бүгінгі сабақ мақсатымыз қандай деп ойлайсыңдар?Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап беріп, өз ойларымен бөліседі. 4. Жаңа тақырып, оқу мақсаттары, жетістік критерийлерімен таныстыру.




АКТ

Музыка 


СуреттерКарточкалар

Сабақтың ортасы 2 мин

12 мин


7 минут

7 минут




Назарын шоғырландыруТыңдалым-Айтылым: (Видео)1-тапсырма. Мәтінді мұқият тыңдап, детальды ақпараттарды анықтаңыздар. «Ойлан. Жұптас. Бөліс»әдісі. мәтін бойынша «клоуз» тест тапсырмасын орындау.

4.«Бурабай» көлі теңіз деңгейінен _____ биіктікте орналасқан. Бурабайда _____, _______,_______ және «Жұмбақтас»бар.3.Алакөл емдік шипажаймен танымал. Көлдің суы _____, ________, _________бай болғандықтан дертке шипа.2.Іле Алатау 1996 жылы _____________, __________ мен _________________ қорғау мақсатындағы саябақ. Ең биік шыңы__________________________________шоқысы. 1. Баянауыл» ұлттық табиғи саябағы. Ол ________________________________ орналасқан. Баянауыл көне заманнан қазақ халқының атамекені болып табылады. Мұнда ежелгі дәуірден сыр шертетін _________________ мүсіндері көп.Жұпта бірін-бірі бағалайды

Жазылым:2 тапсырма: Топ ішінде «Қазақстанның қорықтары» тақырып бойынша деректер жинақтап графиктік мәтін құрастыру.. 

«551»әдісі. (Топтағы әр оқушы ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтап жазады. Соның ішінен ең маңызды 5 деректі іріктеп алып, 1 түйінді сөзбен аяқтайды.).

3 тапсырма: Детальды ақпарат бойынша графиктік мәтін құрастырыңыздар. «Кластер» әдісі. (Тұжырымды ойларын қарталарға түсіріп, топтық жұмыс қорғалады (постер)). 

Жұпта бірін-бірі бағалайды

Бағалау парақшасы:



ДескрипторБілім алушы-мәтінді тыңдайды;-детальды ақпаратты анықтайды. -тест тапсырмасын орындайды.

ҚБ. «Жапондық бағалау» әдісі 

Дескриптор-деректер жинақтайды-жазылып алынады;-графиктік мәтін құрастырады;+-топ ішінде талқылайды;- өз тұжырымдарымен бөліседі;ҚБ. «Бесбармақ» әдісі 

Дескриптор-детальды ақпараттар бойынша графиктік мәтін құрастырады.ҚБ.«Смайлик» әдісі



«Еліміздегі ең үздік көрікті жерлер» (youTube)

А3 парағы, түрлі түсті маркерлер



А3 парағы, түрлі түсті маркерлер



Сабақтың соңы5 мин

РЕФЛЕКСИЯ Үйге тапсырма беру. Сабақта алған ақпараттар бойынша «Таңғажайып, туған жерім менің, Қазақстан» тақырыбы бойынша эссе немесе ойтолғау жазу.



Стикер




Сертификатты жүктеу

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет