Сабақ жоспары 2014-2015 оқу жылы Математика 6- сынып Күнделікті сабақ жоспары



Дата07.03.2017
өлшемі101,83 Kb.
#11136



Математика

6- сынып



Күнделікті сабақ жоспары

2014-2015 оқу жылы

Математика 6- сынып Күнделікті сабақ жоспары

1-2-сабақ. ______________________



Тақырыбы: 5-сыныпта өткенді қайталау есептерін шығару. Жай бөлшектер.

Мақсаты :

       5 сыныпта алған білімдерін еске түсіріп, жүйелеу оқушылардың алған білімдерін жинақтау, ойлау, танымдық қабілетін арттыру.

       логикалық сауаттылығын, пәнге деген қызығушылығын дамыту.

       Оқуға, саналы сезімге, жауапкершілікке тәрбиелеу.

 

1.                  Ұйымдастыру бөлімі. (2 мин.)

 

2.                  Қайталау сұрақтарына жауап беру. (Сынып оқушылары сұрақтарға қол көтеріп жауап береді.)



         Бөлшек қандай элементтерден тұрады?

         Дұрыс бөлшек деген не? Бұрыс бөлшек деген не?

         Аралас сан деген не? Аралас санды бұрыс бөлшекке қалай айналдырады?

         Ондық бөлшек деген не?.

         Кері сандар деген не?

         Бөлшектерге қандай амалдар қолданылады?

         Ондық бөлшектерді қалай бөлшекке айналдырамыз? (мысал келтіру)

(Егер оқушылар қандай анықтама немесе ережені естеріне түсіре алмаса, мұғалім көмекші сұрақтар беру арқылы көмекке келеді)



БӨЛШЕК- алымы, бөлімі

ДҰРЫС БӨЛШЕК – алымы бөлімінен кіші бөлшек дұрыс бөлшек деп аталады.
БҰРЫС БӨЛШЕК – алымы бөлімінен үлкен немесе тең бөлшек бұрыс бөлшек деп аталады.
АРАЛАС САН – бүтін бөліктен және бөлшек бөліктен тұратын сан арала сан деп аталады.


АРАЛАС САНДЫ БҰРЫС БӨЛШЕККЕ АЙНАЛДЫРУ:

  • Аралас санның бүтін бөлігін бөлшек бөлігінің бөліміне көбейту керек.;

  • Шыққан көбейтіндіге бөлшек бөлігінің алымын қосып, алым ету керек;

  • Бөлшектің бөлімін өзгертпей, бөлім етіп қалдыру керек.

Мысалы :

ОНДЫҚ БӨЛШЕК- бірліктен де кіші разрядтары бар ондық жүйеде жазылған сан ондық бөлшек деп аталады.


ӨЗАРА КЕРІ САНДАР - көбейтіндісі 1- ге тең болатын екі санды өзара кері сандар деп атаймыз.


Мысалы:

ОНДЫҚ БӨЛШЕКТЕРДІ БӨЛШЕККЕ АЙНАЛДЫРУҒА МЫСАЛ Ы:

3.                  Ауызша есептер: Есеп тізбек бойынша беріледі. Әр амалды бір оқушы орындайды. Бұл тапсырма тақтаға орындалады.

1-есеп:         Жауабы: 1/8

2-есеп: х=0,7; 1,1.





Тапсырмалар орындау. (15 мин.)

1 тапсырма:   Қосуды орында



 

























Азайтуды орында:


















Көбейтуді орында:














































Бөлуді орында:













































 

Сыныпта орындалатын есептер: № 1 Тақтаға 2 оқушыдан шығарып, қалған оқушыларға орындарынан шығару ұсынылады.



5. Сабақты қорытындылау. (3 мин.)



Бағалау



6. Үй тапсырмасын беру. (2 мин.) 3 бет 2 –есеп



Математика 6- сынып Күнделікті сабақ жоспары 2014-2015 оқу жылы



Сабақ № 3 ______________________
Сабақтың тақырыбы: Процентке қайталау есептер шығару
Сабақтың мақсаты:
Проценттерді есептеу біліктіліктері мен дағдыларын пысықтау.
Оқушылардың ақпаратты сыни көзқараспен ой елегінен өткізе алу, түсіндіре алу, бағалай алу қабілеттерін дамыту.
Оқуға, саналы сезімге, жауапкершілікке тәрбиелеу.


Сабақтың түрі: Қайталау сабағы.
Сабақтың көрнекілігі: тапсырмалар жазылған слайдтар, баспасөз материалдары, тест материалдары, презентация.

Сабақтың барысы :
І. Ұйымдастыру:

2. Үй тапсырмасын тексеру

3. Жаңа сабақ

Процент- кез келген шаманың жүзден бір бөлігі.

1% =1/100 немесе 1% = 0,01

Мысалы: 100%= 1 , 10% =1/10= 0,1; 20% = 1/5= 0,2 , 25% =1/4=0,25 , 50%= ½= 0,5, 75%= ¾=0,75


ІІ Өткен тақырыпты қайталау:

- 100%-ке сәйкес санды, берілген санның процентке сәйкес мәнін, процентін анықтау.

ІІІ Есептер шығару:



1. Процентті жай бөлшекпен жазыңдар:

4(1,2) №4(3,4)



2. Процентін табыңдар:

5(2,3) №5(1,4)

6 ауызша

3. Есеп:

Сәуле кітаптың 25 бетін оқыды. Саяхатшы бірінші күні 60км

Бүл кітаптың барлық бетінің жол жүрді. Бұл оның барлық 20%-і. Сәуле оқыған кітапта жүруге тиісті жолының 15%-і

барлығы неше бет? Саяхатшының барлық жүруге

тиісті жолы неше километр?


  1. Бөлігі бойынша санды табыңдар:

Бірінші себетте 48 алма бар, бұл екінші себеттегі алманың 6/7-сына тең. Екі себетте қанша алма бар?

Оқулықпен жұмыс:

Сабақты қорытындылау:


Бағалау.

Үй жұмысы: . № 5, №6

Сабақ жоспары

№5

Пән: математика



Сынып: 6 «а»

Күні: ___________

Сабақтың тақырыбы: Тақырыпқа қайталау есептер шығару (2-ші сабақ)

Сабақтың мақсаттары:



  1. Білімділік: Қатынасқа кері қатынас. Қатынастың белгісіз мүшесін анықтау.

  2. Дамытушылық: Есеп шығару қабілеттерін дамыту. Өз бетінше еңбектену белсенділіктерін арттыру.

  3. Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке, ұқыптылыққа, жылдамдылыққа, ептілікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: бекіту сабағы.

Сабақтың әдістері:

Сабақтың көрнекілігі:

Сабақ барысы: І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Үй тапсырмасын тексеру

б) Сабақтың мақсатымен таныстыру.

ІІ Өткен тақырыпты қайталау:



  • Қатынас. Берілген қатынаста бөлу.

  • Үй тапсырмасының орындалуының барын тексеру, сұрақтарына жауап беру.

ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару:

Орындарында орындалатын тапсырмалар: №54

Тақтада орындалатын тапсырмалар: №55(1,2), №56, №57, №60

Сабақты бекіту кезеңі:



  • Екі санның қатынасы

  • Берілген қатынасқа кері қатынас

  • Екі санның қатынасын процентпен өрнектеу.

Сабақты қорытындылау

Бағалау .



Үй жұмысы: №13 (4,5,)

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет