7.2В бөлім:Үшбұрыштар
|
Мектеп: Орта мектеп гимназия
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:Нургали Б
|
Сынып: 7
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы: Үшбұрыштар теңдігінің үшінші белгісі
|
Сабақтың түрі: Жаңа тақырыпты меңгеру сабағы
|
Оқыту мақсаттары
|
7.3.1.21
үшбұрыштар теңдігінің белгілерін білу және дәлелдеу;
|
Сабақ мақсаты
|
Үшбұрыштар теңдігінің белгілері арасындағы айырмашылықты біледі, оларды көрсетеді және дәлелдейді
|
Бағалау критерийлері
|
Үшбұрыштар теңдігінің белгілері арасындағы айырмашылықтарды көреді.
Үшбұрыштар теңдігінің белгілері арасындағы айырмашылықтарды көрсете алады.
Үшбұрыштар теңдігінің белгілерін дәлелдейді.
|
Тілдік мақсаттар
|
-үшбұрыштар қабаттастыру кезінде беттессе, онда...;
- үшбұрыштар ... белгісі бойынша тең;
- үшбұрыштардың теңдігінен ...;
- үшбұрыштар тең болғандықтан ... тең болады;
- екі қабырғасы мен олардың арасындағы бұрыш арқылы...;
- АВС үшбұрышының АВ және ВС екі қабырғасы сәйкесінше ... тең;
- егер АВС үшбұрышының АВ қабырғасы және оған іргелес А және В бұрыштары сәйкесінше .. тең болса, онда...;
- үшбұрыш қабырғасына іргелес бұрыштарды анықтаңдар;
- табанындағы бұрыштар...;
- катеттер арасындағы бұрыш...
|
Құндылықтарды дарыту
|
Жауапкершілік, мақсатқа ұмтылу, жаңа материалды тез игеруге дайын болу
|
Пәнаралық байланыстар
|
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интернет ресурстармен жұмыс жасау дағдысы
|
Бастапқы білім
|
Тікбұрышты және теңбүйірлі үшбұрыштар
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 минут
|
1-сабақ:Ұйымдастыру кезеңі.
Білу
Үй тапсырмасын тексеру
Өткенді қайталау. Сұрақ-жауап арқылы.
Ой қозғау: (Диалог)
(Сабақтың мақсаты айқындалады)
«Миға шабуыл» стратегиясы арқылы сабаққа назар аудару.
|
Презентация
Слайд №1-3
Презентация
Слайд №4
|
Сабақтың ортасы
10 минут
7 минут
13 минут
7 минут
|
Үшбұрыштар теңдігінің белгілеріне есептер шығару.
Тапсырма №1-6. Бұл тапсырмаларды орындаған кезде оқушылардың жазба жұмысына назар аударылу қажет. Сызбалардың дұрыстығын қадағалау керек.
|
Геометрия Шыныбеков А.Н. 7 сынып
|
Қорытындылау:
1 мин
Рефлексия
1 мин
Үй тапсырмасы
1 мин
|
Өзіндік бағалау. Оқушылардан ойын айтуды ұсыну.
Білімнің басы бейнет, соңы зейнет»
Бүгінгі сабақта …
а) Бүгінгі жұмысыма ризамын, менде барлығы дұрыс болды.
б) Менде қателер болды, бірақ мен өз ісіме ризамын.
в) Мен теориялық материалды білемін, бірақ мен практикалық жұмыста қиналдым.
г) Маған қиын және түсініксіз болды.
Қосымша: № 9-14, 131-2136
|
Презентация
Слайд №10-11
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|