БЕКІТЕМІН:
Директордың оқу ісі жөніндегі
орынбасары_______________
Акынов Т.Н
« _____» __________ 201 ж
Сабақ жоспары
№3
Күні
Курс 1 курс
Пән Математика
Топ: Авто-1-15
Оқытушы Ақшабақова Кульзипа Амирхановна
Сабақтың тақырыбы: Есеп шығару
Сабақтың сағат саны:1
Сабақтың түрі: Аралас сабағы
Сабақтың тұрпаты: практикалық іздену, ой қозғау, деңгейлеп-саралап оқыту
Сабақтың мақсаты:
Міндеттері
1.Білімділік: Рационал бөлшекті теңдеуге есептер шығару.квадраттық теңдеулерді шеше білу дағдыларын қалыптастыру. Формуланы қолданып есептер шығаруға үйрету
2.Тәрбиелік: Пәнге қызығушылығын арттырып , өз бетінше еңбек етуге, ізденуге баули отыра, ой-өрісін кеңейтіп , жауапкершілікті сезінуге, адамгершілікке баулу.
3.Дамытушылық: Есте сақтау қабілеттерін дамыту. Теориялық білімдерін практикада қолдана білуге дағдыландыру..
Күтілетін нәтижелері:
Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеуді шеше алады.
Санды теңсіздіктердің қасиеттің біледі.
Координаталық түзуде сан аралықтарын ажыратады. Координаталық түзуде қиылысуын және бірігуін ажырата біледі.
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікті шеше алады.
Үй тапсырмасы: :№174
Қолданылған материалдар:Ә.Н.Шыныбеков «Алгебра және анализ бастамалары» 10 сынып, Алматы»Атамұра»2006
Ә.С.Әбілқасымова «Алгебра және анализ бастамалары»
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңдері
(түрі мен тұрпатына байланысты)
|
Сабақты жүргізу уақыты
|
Оқытушының іс-әрекеті
|
Әрбір кезеңдегі оқушылардың іс-әрекеті
|
Сабақтың әр кезіңінің құралдары
|
1. Ұйымдастырушылық кезеңі
|
3 минут
|
1.1. Сәлемдесу
1.2. Оқушыларды тексеру және сабаққа дайындық деңгейін тексеру
1.3.Топтың тазалығын қадағалау
1.4.Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру
|
Орындарынан тұрып сәлемдесу.
Оқу құралдарын түгендеп сабаққа бейімделу
|
Топ журналы
|
2.Тіреулі білімдерін жаңғырту
|
10 минут
|
1. Квадрат теңдеу деп қандай түрде берілген теңдеуді айтамыз?
2. Толымсыз теңдеу және толық квадрат теңдеу дегенімізді қалай түсінеміз?
3. Дискриминанттың мәніне байланысты квадрат теңдеудің түбірлер санын қалай анықтаймыз?
1. Мына теңдеулердің қанша түбірі бар?
а. х2-5х-8=0 б. -0,5х2+6х-7=0
ә. х2-14х+49=0 в. -х2+6х-11=0
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Есепті шығарады
|
Мультимедиалық тақта
Презентация.
|
3.Жаңа білімді меңгеру кезеңі
|
20минут
|
Теңдеуді шеш.
|
Достарыңызбен бөлісу: |