№
|
07.11.2015 ж
|
Информатика
|
10-сынып
|
|
Сабақтың тақырыбы
|
Беттерді бір-бірінен бөлу.
Бөлу арқылы мәтіндерді бірнеше бағанда орналастыру.
|
|
Сабақтың мақсаты
|
Бетке, бағанға бөлуді орнатудың не үшін керектігін түсіндіру. Бетті, бағанды бөлуді тәжірбие жүзінде орындай білу.
|
|
Оқу нәтижесі
|
Бетті, бағанды бөлуді біледі. Мәтінге бағандарды орнатуды және бағандағы мәтінді бөлуді біледі.
|
|
Сілтеме
|
а) Мұғалімдерге арналған нұсқаулық;
ә) 10-сыныпқа арналған оқулық
б) ustaz.kz сайтынан алынған ресурстар
|
|
Тапсырмалар
|
1.«Диалогтық оқыту» сұрақ-жауап
2.Сәйкестендіру тестісі
3. «Тірек сөздер арқылы әңгіме» әдісі жаңа сабақты түсіну
4. «Деңгейлік тапсырмалар » компьютермен практикалық
жұмыс
5. «Сөзжұмбақ» шешу (сергіту) Сөз құрастыру
6. Семантикалық карта толтыру
|
|
Сабақта қолданылатын
модульдар
|
1.СТО,
2. Оқытудағы басқару және көшбасшылық.Диалог.
3. АКТ.
4. Жас ерекшеліктеріне қарай деңгейлік тапсырмалар беру.
5. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
6. Талантты және дарынды балаларды оқыту.
7. Оқуды бағалау
|
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс әрекеті
|
Оқушылардың іс әрекеті
|
І
|
Ұйымдастыру
2мин.
|
Оқушылармен ынтымақтастықты қалыптастыру, шаттық шеңберіне тұру
|
Бір-біріне тілек айтады, сәттілік тілейді.
|
ІІ
|
Өткен тақырыптарды тексеру
7мин.
|
1.Диалог арқылы үй тапсырмасын сұрау
2.Сәйкестендіру тестісі арқылы Word-та өткен тақырыптарды пысықтау.
|
Әрбір сұрақтарға оқушылар жауап беру арқылы үй тапсырмасын еске түсіреді. Бағалау бетшелеріне жауаптарын жазып отырады.
|
ІІІ
|
Мағынаны тану.
10 мин.
Жұптық жұмыс
|
«Тірек сөздер арқылы әңгіме»
Бүгінгі тақырыптан бірнеше тірек сөздерді тақтаға жазылады
|
«миға шабуыл» әдісі бойынша бұл терминдерге жалпы түсінік беруге және мәтінде бұл терминдер қалай көрініс табатынын болжауға жұптарға 5 минут уақыт беріледі.
Ойларын жеткізіп талқылайды.
|
Практикалық жұмыс
15 мин.
|
Оқулықтағы практикалық жұмыс
|
Оқушылар компьютерде практикалық жұмыс орындайды. Жұмысты толық орындағанын мұғалімге айтады.
|
Сергіту сәті
2 мин.
|
Сөзжұмбақ шешу.
|
Информатикаға байланысты сөздерді табу.
|
ІУ
|
Ой қорыту
3мин.
Жеке жұмыс
|
Семантикалық карта толтыру.
|
Оқушылар берілген картадағы бүгінгі тақырыпқа байланысты тапсырмаларды орындап, слайд арқылы тексереді.
|
У.
|
Бағалау
3 мин.
|
Өзін - өзі бағалайды.
|
Бағалау бетшелері арқылы өздерін алған ұпайлары бойынша бағалайды.
|
УІ
|
Кері байланыс
2мин.
|
Басбармақ арқылы
|
Түсіндім. Түсінгендей болдым. Түсінбедім,Ауызша айтады.
|
УІІ
|
Үйге тапсырма
1мин.
|
Тапсырмалар дайындап келу.
|
Практикалық жұмысқа ресурс алып келу.
|
1. MS Word редакторын іске қосу жолы
|
А. Мәтінді курсивпен жазады
|
2. Құжатты сақтау командасы
|
В. Файл – Создать (Құру)
|
3. Мәтінді пішімдеу деген не?
|
С. Пуск – Все программы – Microsoft Office – Microsoft Word
|
4. Жаңа құжат құру командасы
|
D. пернесі
|
5. Мәтінді редакциялау деген не?
|
E. Файл – Сохранить как.. (Сақтау)
|
6. MS Word-та абзац қай пернені басумен аяқталады?
|
F. Мәтіннің пішімін оның параметрлері арқылы қою
|
7. - батырмасының қызметі қандай?
|
G. Өңдеу, енгізу, өшіру, орын ауыстыру, құжаттың мазмұнын түзету
|