Kyryrrjtfrrtr6j53hr7y9li[yo;\[;6ux]
‘oyl5r[
5rk8r Бекітемін: __________
Мектеп директоры:
К.К.Султангазин
« » ____________2014 ж.
Сабақ жоспары
Күні: 11 .03.14ж
Сынып: 4-сынып
Тақырыбы: Дара және күрделі сөздер.
Сілтеме: Оқулық, әдістемелік құралдар, анықтамалық.
Мақсаты: Сан есімнің дара, күрделі түрлерімен танысады, күрделі сан есімнің емлесін меңгереді; сөйлем ішіндегі дара, күрделі сан есімдерді ажырата біледі. Топта жұмыс істеу арқылы сан есімнің дара, күрделі түрлері жайында түсінік алады, басқа сөздерден ажыратады, күрделі сан есімді жасайды, сөйлем құрастырады. Ой- өрісін, ойлау белсенділігін, сөйлеу шеберлігін, тіл мәдениетін дамытады.
Күтілетін нәтиже: Сан есімнің дара, күрделі түрлері туралы біледі, ерекшеліктерін ажыратады, емлесін біледі, тақырып бойынша сұрақ қояды, сан есім сөздерді қатыстырып мәтін құрайды. Топта белсенді жұмыс істейді, ашық сұрақтарды қояды, ой – пікірін жеткізеді, мәдениетті сөйлейді.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Қолданылатын әдістер: топтық, жеке, деңгейлік тапсырма,«Дөңгелек үстел » әдісі, «Ішіне-сыртына»әдісі, « 5 сұрақ» әдісі, « Үш С » рефлексиясы.
Керекті құрал-жабдықтар: доп, парақ қағаздар,ИКТ, компьютер, кеспе қағаздар, стикерлер,бағалау парақтары, сигналды карточкалар.
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
Амандасу. Оқушыларға тақтаға жақындап көңіл-күйлерін білдіретін смайликтерлі ілуді ұсынады. шеңберге жинайды, доп арқылы бір сөзден бір-біріне тілек айтуды ұсынады. 1,2,3 саны арқылы топтарға бөледі.
|
Оқушы әрекеті
Оқушылар тақтаға жақындап көңіл-күйлерін білдіретін смайликтерлі іледі. (шапалақтау)
|
Уақыт
1 мин
|
Модуль
ОЖЕСОжО
|
А кезеңі Білу
Түсіну
|
Өткен материалды еске түсіру үшін «Дөңгелек үстел » әдісін қолданады. Парақ қағазға « Сан есімдер» деп, әрі қарай сағат тілімен білетіндерін жазып жалғастыруды ұсынады.
(Мадақтау)
Спикерлерге тұжырымдама айтуға ұсыныс білдіреді.
Мұғалім ИБТ-да дара және күрделі сан есімдері бар өлең жолдарын көрсетеді,оқушылардың жауаптары арқылы тақырыпқа шығып, тақырыппен таныстырады.
Дара және күрделі сан есімдерді сөйлемдерге қатыстыра отырып, топтарда жағдаятты ойнатып көрсетуге тапсырма береді.
|
Оқушылар сандар арқылы топтарға болінеді және топта «Дөңгелек үстел » әдісі бойынша өткен материалды еске түсіру үшін жеке-жеке параққа жазып жауап береді.
Спикерлер тұжырымдайды.
2 топ бір-бірін «2 жұлдыз,1 тілек» арқылы бағалайды.(формативті бағалау)
Оқушылар сабаққа мақсат қояды. (топтық жұмыс)
Формативті бағалау(шапалақтау)
Оқушылар өзара топ ішінде жағдаят туғызып көрсетеді, басқа топтағы балалар сыныптастарының неше және қандай сан есімдерін қолданғанын байқап отырады. (топтық жұмыс )
Балалар ауызша өнерлерін бағалап,
«Бас бармақ» әдісімен көрсетеді.
|
7 мин
2 мин
6 мин
|
СТО
ОҮБжОБ
ОмОЖТ
ТжДБО
|
|
|
|
|
В кезеңі Қолдану
Талдау
|
Оқулықтағы 1-3 жаттығуды жеке дара орындатады.
ИКТ-да 3 деңгейлік тапсырма береді.
А деңгейі
Сөйлемдерді көшіріп, сан есімдерді сөзбен жаз.
В деңгейі
Сан есімдерді катыстырып 5 сөйлемді құрап жаз,ондағы сан есімдерді сөз құрамына талда.
С деңгейі
Дара және күрделі сан есімдермен өз сыныптасың туралы мәтін құрастырыңыз.
|
Оқушылар жаттығуларды орындап, сағат тілі бойынша дәптерлерімен алмасып бір –бірін тексереді.
Оқушылар өзі орындай алатын деңгейдегі тапсырманы таңдап орындайды.
|
6 мин
7 мин
|
АКТ
ТжДБО
|
Оқушылар сергіту сәтін орындайды.
|
2 мин
|
|
С кезеңі Жинақтау
Бағалау
|
«Ішіне-сыртына» әдісін қолдана отырып ИКТ арқылы оқушыларға тақырыпқа сай сөздерді тергізеді.
Топтарға сабақ материалы бойынша 5сұрақтан дайындап,келесі топқа жауап беруін сұрайды.
|
Оқушылар тақырыпқа сай сөздерді ИКТ-ға жазады.
2 топ балалары бір-біріне сұрақтарды дайындап, жауап береді.
Топ басшылары сыныптастарын бағалайды.
|
5 мин
5 мин
1 мин
|
ОБжК
|
Мұғалім « Үш С » рефлексиясын өткізеді.Сабақта болған 3 жақсы сәтті айтады.
Жиынтық бағалау
|
Жиынтық бағалау
|
3 мин
|
|
Үй тапсырмасы
|
4-5 жаттығу 139- бет,ереже жаттау.
|
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |