Сабақ жоспары күні: Сынып: 6



Дата07.02.2022
өлшемі20,25 Kb.
#88882
түріСабақ
Байланысты:
1559904500 (1)
аудит 2 РУБтапсырма, 1559904500 (1), 1559904500 (1), 1539005943, 1539005943, Реф смайл, 2 5413443772778299202

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ



Күні:
Сынып: 6

Мектеп: -20 Т.Бердияров атындағы жом
Мұғалімнің аты-жөні: Дилдабекова Перизат Нигматуллаевна
Қатысқандар: Қатыспағандар:

Тарау:

6.1В Ғалам. Жер. Адам

Сабақтың тақырыбы:

§12. Географиялық карта және шартты белгілер

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

6.2.5.1 географиялық карталар мен шартты белгілерді жіктеу;
6.2.5.2 шартты белгілерді пайдаланып, географиялық карталарды оқу

Ойлау дағдыларының
деңгейі

Түсіну, қолдану

Сабақтың жалпы
мақсаты

Географиялық карталар мен шартты белгілерді жіктей алады.
Шартты белгілерді пайдаланып, географиялық карталарды оқи алады.

Бағалау критерийі

Барлық оқушылар орындай алады:
Географиялық карталар мен шартты белгілерді жіктей алады.
Шартты белгілерді пайдаланып, географиялық карталарды оқи алады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Географиялық карталарды оқып, мағлұматтарды саралай алады.

Тілдік мақсат

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
Географиялық карта, картографиялық генерализация, шартты белгілер



Талқылауға арналған сұрақтар:
Шартты белгілерді пайдаланып, географиялық карталарды оқудың маңызы

Құндылықтарға баулу

Өмір бойы білім алу.
Басқаларды үйрете жүріп біз өзіміз үйренеміз.
Сенека

Пәнаралық байланыс

География, математика

Алдыңғы оқу:

Қазіргі заман адамының тіршілік ортасы

Сабақ барысы

Уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Қалыптастырушы бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы 10-15 минут

3 минут

Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу

  • Психологиялық ахуал қалыптастыру;

  • Топқа бөлу 5 (4)




Сандық жүйе бойынша

7 минут

Үй тапсырмасын тексеру:
* Адамды қоршаған ортаның негізгі компоненттерін атап, оларға сипатама беріңдер.
* Ежелгі және қазіргі адамның өмір сүру жағдайларын салыстырады

Жауап берген оқушыларды берген жауаптарына лайық «жақсы», «тамаша», «жарайсың» деген сөздермен мадақтау.

Оқулықпен жұмыс.

2 минут

Миға шабуыл:
* Географиялық картаның біз үшін қажеттілігі қандай?



Жауап берген оқушыларды берген жауаптарына лайық «жақсы», «тамаша», «жарайсың» деген сөздермен мадақтау.

Оқулықпен жұмыс.

Сабақ ортасы 20-25 минут

21 минут

Топтық жұмыс:
* Географиялық карта ұғымына анықтама беріңдер.
Дескриптор: Білім алушы
- географиялық карта ұғымына анықтама береді.

* Картаның элементтеріне талдау жасаңдар.


Дескриптор: Білім алушы
- картаның математикалық негізін талдайды;
- картаның мазмұнын талдайды;
- картаның шартты белгісін талдайды;
- картадағы қосымша деректерді талдайды.


* Картографиялық генерализация ұғымына анықтама беріңдер.
Дескриптор: Білім алушы
- картаографиялық генерализация ұғымына анықтама береді.

* Географиялық карталарды жіктейді.


Дескриптор: Білім алушы
- картаны масштабына қарай талдайды;
- аумақты қамтуына байланысты талдайды;
- мазмұнына байланысты талдайды;
- арналуына байланысты талдайды.

* Шартты белгілерді жіктейді.


Дескриптор: Білім алушы
- аудандық шартты белгілерді талдайды;
- сызықтық шартты белгілерді талдайды;
- масштабсыз шартты белгілерді талдайды.

Топта бірін-бірі бағалайды.
Оқушылар топта бірін-бірі бағалайды.

Оқулықпен жұмыс
Қалыптастырушы бағалау бойынша тапсырмалар жинағы
Жаратылыстану атласында берілген карталар жинағы

Сабақтың соңы 3-4 минут

2 минут

Үй тапсырмасы: §12 оқу

Үй тапсырмасын жазып алады.

3 минут

Рефлексия:
Табыс сатысы:
Қолдана аламын...
Білгім келеді...
Білемін...

Оқушылар кері байланыс береді.

«Тексерілді»
Директордың бейінді оқыту
жөніндегі орынбасары: _____________ Пән мұғалімі:___________

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет