Күні:
|
18.09.2015 ж
|
Сыныбы
|
9-сынып
|
Пәні
|
Информатика
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ақпаратты қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасы.
|
Сілтеме
|
Информатика. Жалпы білім беретін мектептің 9-сыныбына арналған оқулық. Е.А.Вьюшкова, Н.В.Параскун, Б.Қ.Әбенов, Арман ПВ баспасы-2014жыл
|
Сабақтың мақсаты
|
Заңда пайдаланылатын негізгі ұғымдарымен таныстыру
|
Оқыту мен тәрбиелеудің міндеттері
|
Оқушылардың есте сақтау және зейіндік қабілетін дамыту, шығармашылық, іскелік қабілеттерін арттыру, топтық жұмыс жүргізуге үйрету;
|
Оқыту нәтижесі
|
Заң ақпараттандырудың құқықтық негіздерін белгілейді, электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді құру, пайдалану және қорғау кезінде туындайтын қоғамдық қатынастармен танысады.
|
Негізгі идея
|
Тоқсан ауыз сөздің, тобықтай түйініне тоқталу.
|
Сабақтың көрнекілігі
|
http://adilet.zan.kz/kaz/docs/Z070000217_
|
Бағалау
|
Суммативті бағалау,бірін бірі бағалау
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
І .Ұйымдастыру кезеңі( 5 минут)
|
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Шаттық шеңберге тұрып, сәлемдесу тренигін орындау. Геометриялық фигуралар үшбұрыш және төртбұрыш арқылы топқа бөлінеді.
|
Шаттық шеңберге тұрып бір біріне жақсы тілектер айтады. Геометриялық фиуралар үшбұрыш және төртбұрыш арқылы топқа бөлінеді.
|
І бөлім «Ой қозғау»
Үй жұмыстарын тексеру (7 минут)
|
Үй тапсырмасын сұрақ-жауап арқылы тексеру
|
ІІ бөлім «Ой түю» Жаңа тақырыпты хабарлап мақсатын түсіндіру.
|
Тыңдайды, ұғынады, салыстырады, ой түйеді.
|
|
|
ІІІ бөлім «Ой қорыту»
|
Топ болып ақылдасады, бірін бірі тыңдайды.шешімге келеді жауап береді.
|
8. Блум таксономиясы бойынша тапсырмалар
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-
әрекеті
|
Бағалау
|
Уақыт
|
Үй тапсырмасын тексеру
|
Компьютерлік желілерде аппараттық қауіпсіздік тақырыбында сұрақтарға жауап беру.
|
Сұрақтарға жауап береді
|
Әр сұрақ 1 ұпаймен белгіленеді
|
7 мин
|
Білу
Түсіну
|
Оқушыларға Ақпаратты қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасы туралы слайт түрінде таныстыру.
|
Оқушылар тақырыппен таныса отырып дәптерге жазып отырады.
|
|
7 мин
|
Қолдану
|
Тапсырма: ҚЫЗЫҚТЫ ДЕРЕКТЕР айдары:
Ұялы телефондарынды қосып бір-бірінмен мәлімет алмасыңдар
Ақпараттық заңнамада не туралы жазылған эссе жазыңыз.
Жүзеге асыру қадамдары:
Кез келген жұмысты жазып болғаннан кейін тақтаның алдына орындық қойылады;
Орындыққа отырып, өз жазғандарын автор ретінде аудитория алдында оқуға шақырылады;
Аудитория тыңдап, сұрақ қояды, түсінік береді.
Оқушылардың алған әсерлері мен сұрақтары.
|
Оқушылар тапсырмаларды орындайды.
|
ФОРМАТИВТІ бағалау арқылы бағалау сабақ бойы жүреді.
|
12 мин
|
Сергіту сәті
|
Фигуралар бойынша мінез-құлықты зерттеу тренигі
|
2 мин
|
Талдау
Жинақтау
|
Екі топта ВЕНН диаграммасын толтыру.
|
Желілік этикет
Ақпарат заңнама
Екі топта венн диаграммасын орындайды.
|
Екі топ бір-бірлерін смайлик арқылы бағалайды.
|
7 мин
|
|
|
|
|
|
Бағалау
|
Ынталандыру белгілері арқылы, бағалау парағы бойынша топ басшылары
жиналған ұйпайларын есептеп суммативті бағасын шығару.
|
Блоб ағашын толтыру
|
4 мин
|
Үйге тапсырма
|
Ақпаратты қорғау саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасы тақырыбын оқу.
|
1 мин
|