Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушыларға:
Оқушылара жалпы лабиринт ұғымын, шығу тарихын түсініеді.
Лабиринттен шығу алгоритмдерін құруды үйренеді.
Белсенді оқушыларға:
Лабиринт сөзіне анықтама бере алады. Лабиринтің пайдасын түсіндіре алады.
Қабілеті төмен оқушылар:
Лабиринт туралы жалпы түсінігі болды.
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сергіту сәті
Сабақтың соңы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. (5 мин)
Амандасу
Тугендеу
Психологиялық дайындық
« Жүректен – жүрекке» психологиялық дайындығы. Оқушылар шеңбер болып тұрып, алақандарын бір-біріне тигізіп әр баланың бір жақсы қасиетін айтады. Бұл оқушылардың бір біріне деген сыйластығымен, мейрімділігін арттырады.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау (10 мин)
«Он сөйлемді эссе» әдісі оқушылар алдынғы өткен тақырыптарын эссе ретінде қағаз бетіне түсіріп береді.
ІІІ.Жаңа тақырыпты түсіндіру (15 мин)
«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі оқушылар жұптасып сабақты өзара талқылайды.
Лабиринт бізге не үшін керек?
Сендер саябақта орналасқан ойын алаңдарында, компьютерлік ойындар барысында түрлі өткелдерден өтіп, таңғажайып оқиғаларға кездесіп жүрсіңдер. Мұндай өткелдерден өту сендерге қаншалықты қиын болса да, жол тауып шығу – дұрыс мақсатқа жетудің дәлелі. Ол үшін дұрыс алгоритм құра білу керек. Бұндай түрлі жолдар мен өткелдерді лабиринт деп атауға болады.
Лабиринт – түрлі өткелдермен жолдар арқылы берілген шатасқан күрделі құрылым.
Лабиринт әртүрлі болып ұсынылуы мүмкін. Мысалы, өткелдер, үлкен залдар, алаңдар, кедергілері бар қабырғалар және тағы басқа түрлері бар.
Лабиринттен шығудың бір ғана жолы боллады ма?
Лабиринттің күрделілігіне байланысты шығудың бір немесе бірнеше жолы болуы мүмкін. Бірнеше жолы болған жағдайда ең тиімді тәсілді таңдаған жөн.
«Видео ролик арқылы»
ІҮ.Практикалық тапсырма (10 мин)
Оқушыларға лабиринттер шығарылып береді. Сол лабириттен шығу жолын табады. Әр оқушыға лабиринттің 3түрі таратылады.
Бірінші лабирит бирак шығу жолы бар.
Екінші лабиринттің екі шығу жолы бар.
Үшінші лабиринттің бірнеше шығу жолы болады.
Рефлексия (5 мин)
БББ әдісі
Оқушылардың сабақтың қаншалықты менгергенін байқау. Оқушыларың қызығушылығы неде екенін білу. Алдынғы білімдерін тексеру.
Білемін
|
Білгім келеді
|
Білдім
|
|
|
|
|
Кітап, интербелсенді тақта
Интербелсенді тақта
Маркер, таратпа материалдар
Қалам, таратпа қағаздар
|