Сабақ жоспары пән мұғалімі: СыдықоваБ



Дата04.05.2017
өлшемі200,08 Kb.
#15613
түріСабақ

Күні: 

Пән: физика

9-сынып


САБАҚ ЖОСПАРЫ

Пән мұғалімі:СыдықоваБ                                                                                       



Тақырыбы:

«Динамика »тарауын қайталау

Мақсаты

Оқушылардың денелердің бір-бірімен әсерлесуін зерттейтін динамика тарауы бойынша білімдерін жүйелеу,қорытындылау.

Күтілетін нәтиже

  • Динамика тарауы бойынша алынған білімді жүйелейді.

  • Берілген тапсырмаларды орындайды.

  • Оқушылардың берілген тапсырмаға жауапкершілікпен қарауға үйренеді.

Керекті жабдықтар

оқулық, ресурс парақтары, жұмыс дәптері,суреттер топтамасы, бағалау парақтары, есептер жинағы, постерге критерий, Фличарт, өз жобаларын қорғау

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Диалогтық оқыту, зерттеушілік әңгіме, кеңейтілген тапсырмалар, сұрақтар

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе


Ұйымдастыру:Оқушылармен амандасу. Көңілді музыка қосамын, оқушылардың зейінін өзіме аударамын; Ынтымақтастық орта қалыптастыру. «Өрмекші торы» әдісі арқылы оқушы қызығушылығын ояту, «Бағдаршам» стратегиясы бойынша 3-топқа бөлу.

Сұрақтар:1.Қандай санақ жүйесі инерциялық деп аталады? 2.Ньютонның І заңын тұжырымда.

3.Галилей мен Ньютонның қозғалысқа көзқарасы немен ерекшеленеді?

4.Ньютонның І заңын дәлелдейтін мысалдар келтір т.б.



Мұғаліммен амандасады. Оқушылар сабақ құралдарын тексеріп, орналасады.Топтарға бөлінеді.

Топ мүшелері сұрақтардың жауабын айтады.





Тұсау-

кесер


Оқулықпен, ресурс парақтарымен жұмыс.

Тақырыпты талқылау үшін суреттер топтамасы беріледі.



Ауырлық күші серпімділік күші
үйкеліс күші Архимед күші т.с.с

Сабақты болжап айтады.

Негізгі бөлім


№1 тапсырма:

«Физикалық диктант»

1. Сандық мәнімен және _______________ сипатталатын физикалық шама ___________ деп аталады.

2. Ньютонның ІІ заңы. Әрекет ететін күшке тура, ал ______________ кері пропорционал.

3. Ньютонның ІІІ заңы. Модульдері жағынан _________, ал бағыты______________.

4. Әлемдегі денелердің бір-біріне ___________ бүкіл әлемдік ________ деп аталады.

5. Денелердің _________ тартылу күшін _____________ күші деп атайды.


№2 тапсырма: «Жүйрік болсаң озып көр»стратегиясында оқушылар есептер шығарады

  • Массасы 250 г бақаға әсер ететін ауырлық күші неге тең?

  • Массасы 70 кг шкафты орнынан жылжыту үшін қандай күш жұмсау керек? Үйкеліс коэффициенті µ=0,3.

  • Болат серіппе 260Н күштің әсерінен 40мм-ге созылды. Серіппенің қатаңдығы неге тең?

  • 1.5 м/с² жылдамдықпен үдейтін массасы 1 т машинаға әсер ететін тең әсерлі күшті есептеңіз

  • Массасы 4 кг дене қандай да бір күшті әрекетінен 2м/с2 үдеу алады. Массасы 8 кг денеге дәл осындай күшпен әрекет еткенде, ол қандай үдеу алады?

  • Егер m 1 = m2 = 2кг , ал Ғ = 12Н болса , онда денелер қандай үдеумен қозғалады?

  • Массасы 1 кг денеге Жер қандай күшпен әсер ететінін есептеңдер.

«Арқан тартыс» стратегиясы: мұнда оқушылар Динамика тарауы бойынша формулаларды жазып жарысады

  • «Қызықты динамика» атты постер қорғау

Оқушылар тақырыпты оқып тапсырманы жеке орындап,топта талдайды.

Оқушылар топтық жұмыспен есептер шығарады

Оқушылар формула жазады

Топтар өз постерлерін қорғайды



Қорытын-ды.

«Соңғы 5 минут» әдісімен аяқтаймын.






Үйге тапсырма

Дайындық сұрақтары



Үй тапсырмасын күнделікке жазады


Бағалау


«Мені таңғалдыр»

Постерге критерий



Топтар бір-бірін өзара саусақпен бағалайды

«Екі жұлдыз, бір ұсыныс»











Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет