Сабақ жоспары Пәні : Физика Мектеп: Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы



Дата07.02.2022
өлшемі45,99 Kb.
#82378
түріСабақ
Байланысты:
Ом заңы қмж


https://ust.kz/word/qysqa_merzimdi_jospar__tizbek_boligi_usin_om_zangy_8_synyp-16167.html
Сабақ жоспары

Пәні : Физика

Мектеп:

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы

Тұрақты электр тогы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Әбдірашит Гауһар

Сынып: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Тізбек бөлігі үшін Ом заңы

Осы сабақта жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.4.2.6 – тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолдану

Сабақ мақсаты

Тізбек бөлігі үшін Ом заңын есептер шығаруда қолдану

Бағалау критерийі

  • Тізбек бөлігі үшін Ом заңын қалай тұжырымдалатынын біледі.

  • Шамаларды бірліктер жүйесінде сәйкестендіреді.

  • Ом заңын есептер шығарып талдайды.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:
Пәндік лексика және терминология:

Қазақша

Орысша

Ағылшыншы

Кедергі

Сопротивление

resistfnce

Тізбек бөлігі

Участок цепи

Circuit part

Тоқ күші

Сила тока

Current power

Кернеу

Напряжение

Voltage

кедергі, тізбек бөлігі, ток күші, кернеу.


Диалогқа жазуға қажетті сөз тіркестері:
Қыздыру шамындағы ток күшінің шамасын өлшегенде оқушы қателесіп амперметрдің орнына вольтметрді қосты.
Бұл жағдайда не болады?

Құндылықтарға баулу

Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу

Пәнаралық байланыс

Есептерді шығару арқылы математика пәнін пайдалану

Тақырып бойынша алдыңғы білім

Электр тізбегі және оның құрамды бөліктері, ток күшi, кернеу.

Жоспар




Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар



Басталуы

(5-мин)


Ұйымдастыру кезеңі: Ынтымақтастықты қалыптастыру.Тілек тілеу.
Топқа бөлу:
І топ: Ток күші
ІІ топ : Кернеу
ІІІ топ : Кедергі
Білім дағдысы: Білу, Түсіну
Белсенді оқыту: «Екі шеңбер» (W)
Оқушылар үйден дайындап келген сұрақтарға жауап алып, көршісінің сұрағына жауап береді.
Кері байланыс: «Ынталандыру»

Қыйынды қағаздар



Ортасы
(25-мин)

Білім дағдысы: Түсіну
Белсенді оқыту: «Зерттеуге негізделген оқу». (D)
Тапсырма: Мұғалімнің жетекшілігімен жүретін зерттеу.

  1. Көрсетілім бойынша не ойлайсыңдар?

  2. Тәжірибеден нені байқадыңдар?

  3. Өлшеуіш аспаптарының көрсеткішінің қалай өзгереді?

  4. Графиктің көрсеткішін қалай тұжырымдауға болады?

  5. Бұл қандай шама? Өлшем бірлігі қандай?


Кері байланыс: талқылау


Білім дағдысы: Білу
Белсенді оқыту: «Сәкестігін тап».
Тапсырма: Сәйкестендір (І)

Кернеу

B/A

Заряд

МОм

Кедергі

А

Уақыт

В

І

Ом

R

с

106 Ом

I*R




Бейнекөрсетілім


График
Үлестірме



Аяқталуы
(15-мин)

Білім дағдысы: Қолдану.
Белсенді оқыту: «Ой-толғаныс» (І)
Тапсырма: Есептер
1. Қалта фонары қыл сымының кедергісі 15 Ом болса және ол кернеуі 4, 5 В батареяға қосылса, онда осы қалта фонарының электр шамынан өтетін ток күші неге тең болар еді? _________________
2) I = 10 A ток t= 10 мин уақытта өткізгіштің көлденең қимасы арқылы өтетін заряд. _________________
В – деңгейі:
3)Кедергісі R=5 Ом өткізгіштен t = 1.5 мин уақытта q = 45Кл заряд өтеді. Өткізгіштің ұштарындағы кренеу. ______________
4) Егер кедергісі 120 Ом резистор арқылы 6 А тоқ өтетін болса,параллель қосылған кедергісі 80 Ом резистор арқылы өтетін ток күші._______________


Бағалау критерийі

Дескриптор

Ом заңын есептер шығаруда қолданады.



1.Кернеу мен ток күшінің қандай шамаларға тәуелді екенін біледі;
2. Кедергінің мәнін есептей алады ;
3. ХБЖ ға келтіру.

Үйге 9-тапсырма;Үйге 18жаттығу3,164бет

Үлестірмелер







Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет