Сабақ жоспары Пәні: Биология Пән мұғалімі: Муканова Айгүл Асериятовна Сыныбы 10 сынып Сабақтың тақырыбы: Ферменттер, олардың тіршілік әрекеттерін реттеудегі рөлі



Дата08.09.2017
өлшемі34,9 Kb.
#30356
түріСабақ
6-сабақ жоспары

Пәні: Биология

Пән мұғалімі:Муканова Айгүл Асериятовна

Сыныбы 10 сынып



Сабақтың тақырыбы: Ферменттер, олардың тіршілік әрекеттерін реттеудегі рөлі;

Мақсаты: Ферменттер туралы білім алу.

Міндеттері:

-Ферменттердің ролін сипаттау,

-фермент түрлерін ажырата білу,

-сыни пікір қалыптастыруды дамыту,



Қолданылатын модульдер:

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; ОүБ және ОБ; Талантты және дарынды балаларды оқыту; Жас ерекшелігіне сәйкес оқыту; АКТ; Оқытуды басқару және көшбасшылық;



Стратегиялар: «Жүректен-жүрекке»; «Мен саған, сен маған»; «Ментальды карта»; Кері байланыс

Сабақ кезеңдері

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекет

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе:

1-2 минут



«Жүректен жүрекке»

Мақсаты: Сабаққа сенімділігін арттыру.

Сәлемдесу

Оқушылардың сабаққа деген сенімділіктерін арттыру.





Сәлемдесіп.

Шеңбер бойына тұрып оқушылар бір-біріне тілек айтады.




Ауызша мадақтау. «Жарайсыңдар!»


Интерактивті тақта, дыбыстық технология, компьютер

Тұсау кесер
10 минут

«Мен саған сен маған» стратегиясы.

Мақсаты:

өткен білімді еске түсірту, шолу жасау.



Сұрақ қоюды ұйымдастыру.


Өткен тақырыптарға байланыты бір-біріне сұрақтар қойып, жауап береді.


«Супер!» деп бағалау

Доп

Негізгі бөлім:

20 минут

Жаңа материалды игерту

«Ментальды карта»



Мақсаты: ой қозғау, оқушылар арасында еркін пікір алмасуды дамыту

Сергіту сәті

Жаңа тақырыпты қысқаша сипаттайды.



Ферменттерді сызбаға жинақтап құрастырды.

Бейнекөріністі қайталап, жаттығулар жасау



«2 жұлдық, 1 тілек»


Интерактивті тақта, оқулық, интернет желісі, флипчарт, маркерлер



Қорытынды:
10 минут

«Кері байланыс парақшасы»

Мақсаты: Кері байланыс жасау дағдысын дамыту.



Үйге тапсырма:


Кері байланыс парақшасын ұсыну

  • -Оқулықтағы мәтінді оқып білу;

  • -Сабаққа қатысты негізгі сұрақтар дайындау;

  • -Рефлексия жазу;

Кері байланыс жасап өздерін бағалайды. Сабақта қандай әдіс-тәсілдер және сабақ қалай өткендігі туралы рефлекия жазады.


Өзін-өзі бағалау

Жинақталған баға



«Кері байланыс» парақшасы.

Стикерлер.




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет