6-сабақ жоспары
Пәні: Биология
Пән мұғалімі:Муканова Айгүл Асериятовна
Сыныбы 10 сынып
Сабақтың тақырыбы: Ферменттер, олардың тіршілік әрекеттерін реттеудегі рөлі;
Мақсаты: Ферменттер туралы білім алу.
Міндеттері:
-Ферменттердің ролін сипаттау,
-фермент түрлерін ажырата білу,
-сыни пікір қалыптастыруды дамыту,
Қолданылатын модульдер:
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; ОүБ және ОБ; Талантты және дарынды балаларды оқыту; Жас ерекшелігіне сәйкес оқыту; АКТ; Оқытуды басқару және көшбасшылық;
Стратегиялар: «Жүректен-жүрекке»; «Мен саған, сен маған»; «Ментальды карта»; Кері байланыс
Сабақ кезеңдері
|
Жоспар мазмұны
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекет
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Кіріспе:
1-2 минут
|
«Жүректен жүрекке»
Мақсаты: Сабаққа сенімділігін арттыру.
|
Сәлемдесу
Оқушылардың сабаққа деген сенімділіктерін арттыру.
|
Сәлемдесіп.
Шеңбер бойына тұрып оқушылар бір-біріне тілек айтады.
|
Ауызша мадақтау. «Жарайсыңдар!»
|
Интерактивті тақта, дыбыстық технология, компьютер
|
Тұсау кесер
10 минут
|
«Мен саған сен маған» стратегиясы.
Мақсаты:
өткен білімді еске түсірту, шолу жасау.
|
Сұрақ қоюды ұйымдастыру.
|
Өткен тақырыптарға байланыты бір-біріне сұрақтар қойып, жауап береді.
|
«Супер!» деп бағалау
|
Доп
|
Негізгі бөлім:
20 минут
|
Жаңа материалды игерту
«Ментальды карта»
Мақсаты: ой қозғау, оқушылар арасында еркін пікір алмасуды дамыту
Сергіту сәті
|
Жаңа тақырыпты қысқаша сипаттайды.
|
Ферменттерді сызбаға жинақтап құрастырды.
Бейнекөріністі қайталап, жаттығулар жасау
|
«2 жұлдық, 1 тілек»
|
Интерактивті тақта, оқулық, интернет желісі, флипчарт, маркерлер
|
Қорытынды:
10 минут
|
«Кері байланыс парақшасы»
Мақсаты: Кері байланыс жасау дағдысын дамыту.
Үйге тапсырма:
|
Кері байланыс парақшасын ұсыну
-Оқулықтағы мәтінді оқып білу;
-Сабаққа қатысты негізгі сұрақтар дайындау;
-Рефлексия жазу;
|
Кері байланыс жасап өздерін бағалайды. Сабақта қандай әдіс-тәсілдер және сабақ қалай өткендігі туралы рефлекия жазады.
|
Өзін-өзі бағалау
Жинақталған баға
|
«Кері байланыс» парақшасы.
Стикерлер.
|
Достарыңызбен бөлісу: |