Пәні: География
|
Мектеп:
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 9
|
|
Сабақтың тақырыбы
|
Әлеуметтік инфрақұрылым салалары
|
Сабақта қарастырыла
тын оқыту мақсаты
|
Әлеуметтік инфақұрылым,оның еңбек өнімділігіне әсері туралы( өнім сапасын және тіршілік деңгейін арттыру) түсінік беру.Рекреациялық аудандардың қалыптасуына әсер етуші факторларды анықтау.
|
Сабақтың мақсаты
|
Барлық оқушылар үшін:
Әлеуметтік инфрақұрылымның басты міндеті халыққа қызмет көрсету екенін біледі .
|
Бірқатар оқушылар үшін:
Әлеуметтік инфрақұрылымның салаларын түсініп,біледі.
|
Кейбір оқушылар үшін: Рекреациялық аудандар мен демалыс орындарын картадан көрсетіп,кескін картаға түсіре алады
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар игереді:
-Әр топқа әлеуметтік инфрақұрылымның салалар кіретінін,оның маңызын қарастыра алады
Пәндік лексика және терминология:
Инфрақұрылым, рекреация
Диалог/жазу үшін қажетті сөздер:
Талқылау:
-Әлеуметтік инфрақұрылым салаларына нелер жатады?
-Еліміздегі табиғаты ерекше орындарды атаңдар.
Жазу: Кескін картаға рекреациялық аудандарды , түсіру
|
Алдыңғы білімдер
|
Көліктің түрлері және елдің көліктік транзиттік әлеуеті
|
|
Жоспар
|
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған іс-шара (төменде көрсетілгендердің орнына өз тапсырмаларыңызды жазыңыздар)
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
ІІ.Психологиялық ахуал.
7 минут
Топқа бөлу
|
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Тренинг: Студия « Бата»
Атағың Абайдай болсын,
Абыройың Абылайдай болсын,
Жүректi болсаң Қабанбай жебесiн,
Бiлектi болсаң Бөгенбай жебесiн.
Наурызбайдай батыр бол,
Бауыржандай батыл бол,
Жалғыз болсаң алланы есiңе ал Аумин
1-топ: «Денсаулық»
2-топ: « Білім»
1-тапсырма: «Галереяны шарлау» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау
|
Шаттық шеңбері
Топ аттары жазылған парақша
лар
|
Сабақтың ортасы
ІІІ.Қызығушы
лықты ояту.
7 минут
|
2-тапсырма: «Кім тапқыр» ойыны Тақырыпты ашу
1.Санатория – демалыс орны
2.Дүкен – сауда орны
3. Мектеп – білім беру орны
4. Аурухана – денсаулық сақтау орны
- Осыларды бір сөзбен қалай айтуға болады?
-Өмірмен байланыстырып айтып беріңдерші
|
АКТ
|
Белсендіру
2-минут
|
- Сендерге осы салалардың қайсысы ұнайды?
- Болашақта қай салада қызмет атқарғыларың келеді?
|
|
ІҮ. Жаңа тақырып
20 минут
|
3- тапсырма: Жұптық жұмыс: «Ойлан –Жұптас –Бөліс» стратегиясы
1-жұп: Сауда және тұрмыстық қызмет көрсету
2-жұп:Денсаулық сақтау оны қалпына келтіру
3-жұп: Білім беру
Ақерке:Халықтың демалысын ұйымдастыру және рекреациялық аудандар
4-тапсырма: Картамен жұмыс:
-Қазақстан бойынша рекреациялық аудандарды атлас картадан тауып кескін картаға түсіру
|
Қима қағаздар
Карта
|
Сабақтың соңы
7 минут
|
5-тапсырма:Пайымдау сұрақтары” әдісі: сабақты қорытындылау.
-Сабақта не маңызды болды?
- Не қызық болды?
- Жаңадан не білдіңдер?
- Не үйрендіңдер?
Сауалнама:
«Біздің сыныптың туристік таңдауы»
|
Ауызша сұрақтар
|
Бағалау
2 минут
Рефлексия
Үй тапсырмасы
|
Бағалау парағы
-Бүгінгі сабақ несімен қызықты болды?
-Облыстағы табиғи, тарихи ежәне мәдени ескерткіштері туралы реферат жазу
|
Бағалау парақша
сы
стикер
|
Қосымша ақпарат
|
|
Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?
Ақерке:Халықтың демалысын ұйымдастыру және рекреациялық аудандар
|
Бағалау – оқушылардың білімдерін
қадағалауды қалай жоспарлайсыз?
|
Пән аралық байланыс
денсаулық пен қауіпсіздік
АҚТ
Құндылықтар
|
Бақылау
Сабақтың мақсатына жетім бе?
Оқушылар не үйренді?
Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды?
Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма?
Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?
|
|
|