Сабақ жоспары Пәні: География



Дата28.06.2017
өлшемі62,31 Kb.
#20120
Қысқа мерзімді сабақ жоспары



Пәні: География

Мектеп:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 9




Сабақтың тақырыбы

Әлеуметтік инфрақұрылым салалары

Сабақта қарастырыла

тын оқыту мақсаты

Әлеуметтік инфақұрылым,оның еңбек өнімділігіне әсері туралы( өнім сапасын және тіршілік деңгейін арттыру) түсінік беру.Рекреациялық аудандардың қалыптасуына әсер етуші факторларды анықтау.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар үшін:

Әлеуметтік инфрақұрылымның басты міндеті халыққа қызмет көрсету екенін біледі .



Бірқатар оқушылар үшін:

Әлеуметтік инфрақұрылымның салаларын түсініп,біледі.



Кейбір оқушылар үшін: Рекреациялық аудандар мен демалыс орындарын картадан көрсетіп,кескін картаға түсіре алады

Тілдік мақсат

Оқушылар игереді:

-Әр топқа әлеуметтік инфрақұрылымның салалар кіретінін,оның маңызын қарастыра алады



Пәндік лексика және терминология:

Инфрақұрылым, рекреация



Диалог/жазу үшін қажетті сөздер:

Талқылау:

-Әлеуметтік инфрақұрылым салаларына нелер жатады?

-Еліміздегі табиғаты ерекше орындарды атаңдар.

Жазу: Кескін картаға рекреациялық аудандарды , түсіру


Алдыңғы білімдер

Көліктің түрлері және елдің көліктік транзиттік әлеуеті




Жоспар




Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-шара (төменде көрсетілгендердің орнына өз тапсырмаларыңызды жазыңыздар)

Ресурстар

Сабақтың басы

ІІ.Психологиялық ахуал.

7 минут

Топқа бөлу


І. Ұйымдастыру кезеңі.

  1. Тренинг: Студия « Бата»

Атағың Абайдай болсын,

Абыройың Абылайдай болсын,

Жүректi болсаң Қабанбай жебесiн,

Бiлектi болсаң Бөгенбай жебесiн.

Наурызбайдай батыр бол,

Бауыржандай батыл бол,

Жалғыз болсаң алланы есiңе ал Аумин

1-топ: «Денсаулық»

2-топ: « Білім»

1-тапсырма: «Галереяны шарлау» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау

Шаттық шеңбері


Топ аттары жазылған парақша

лар


Сабақтың ортасы

ІІІ.Қызығушы

лықты ояту.

7 минут



2-тапсырма: «Кім тапқыр» ойыны Тақырыпты ашу

1.Санатория – демалыс орны

2.Дүкен – сауда орны

3. Мектеп – білім беру орны

4. Аурухана – денсаулық сақтау орны

- Осыларды бір сөзбен қалай айтуға болады?

-Өмірмен байланыстырып айтып беріңдерші

АКТ


Белсендіру

2-минут

- Сендерге осы салалардың қайсысы ұнайды?

- Болашақта қай салада қызмет атқарғыларың келеді?






ІҮ. Жаңа тақырып

20 минут

3- тапсырма: Жұптық жұмыс: «Ойлан –Жұптас –Бөліс» стратегиясы

1-жұп: Сауда және тұрмыстық қызмет көрсету

2-жұп:Денсаулық сақтау оны қалпына келтіру

3-жұп: Білім беру

Ақерке:Халықтың демалысын ұйымдастыру және рекреациялық аудандар

4-тапсырма: Картамен жұмыс:

-Қазақстан бойынша рекреациялық аудандарды атлас картадан тауып кескін картаға түсіру

Қима қағаздар
Карта

Сабақтың соңы

7 минут


5-тапсырма:Пайымдау сұрақтары” әдісі: сабақты қорытындылау.

-Сабақта не маңызды болды?

- Не қызық болды?

- Жаңадан не білдіңдер?

- Не үйрендіңдер?

Сауалнама:

«Біздің сыныптың туристік таңдауы»



Ауызша сұрақтар

Бағалау

2 минут
Рефлексия

Үй тапсырмасы


Бағалау парағы

-Бүгінгі сабақ несімен қызықты болды?


-Облыстағы табиғи, тарихи ежәне мәдени ескерткіштері туралы реферат жазу


Бағалау парақша

сы

стикер



Қосымша ақпарат




Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?

Ақерке:Халықтың демалысын ұйымдастыру және рекреациялық аудандар


Бағалау – оқушылардың білімдерін

қадағалауды қалай жоспарлайсыз?

Пән аралық байланыс
денсаулық пен қауіпсіздік
АҚТ
Құндылықтар


Бақылау

Сабақтың мақсатына жетім бе?

Оқушылар не үйренді?

Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды?

Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма?

Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?










Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет