Сабақ жоспары сабақ: Архимед күші. Денелердің жүзу шарттары. Мектеп: еом



Дата04.05.2017
өлшемі57,74 Kb.
#15616
түріСабақ

Бекітемін:

Мектеп директоры:

Шахатова Ж.К.

________________

Сабақ жоспары

САБАҚ: Архимед күші. Денелердің жүзу шарттары.

Мектеп: ЕОМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Тойлыбай Жанарбек

СЫНЫП: 7 «А»

Қатысқандар: 12

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

  • Архимед күші.Денелердің жүзу шарттары жайлы мағлұмат беріледі.

  • Архимед күші.Денелердің жүзу шарттарының күнделікті өмірде қолдана білуге үйрету

  • Өзін-өзі бағалауға баулу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: Архимед заңын біледі, түсені алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Архимед заңын және денелердің жүзу шарттарын біліп, түсініп тәжірибеде қолдана алады.

Кейбір оқушылар орындай алады: Архимед заңына байланысты есептер шығара алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: Берілген тапсырмаларды орындау


Пәнге қатысты сөздік қормен терминдер: Архимед, аэростат, гидростат

Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

  • Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?

  • Has every learner’s choice been recorded? How can we check?

  • Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?

  • Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?




Талқылауға арналған сұрақтар: Архимед жайында не білесіңдер?

Архимед еңбектері жайында не білесіңдер?



Не себепті ….деп ойлайсыз?




ишара:




Алдыңғы оқу:

Монометрлер, сорғылар жайлы сұрақтар

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы


І.Ұйымдастыру (2 минут)

    1. Сәлемдесу

    2. Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу. «Молекула, Атом» ойыны психологиялық тренингін ұйымдастыру

1.2. Топқа бөлу

Үй тапсырмасын тексеру (4 минут)

«Ыстық орындық» әдісі бойынша сұрақтар қою арқылы өткен тарауларды тексеру



  1. Монометр жайлы не білесіңдер?

  1. Сорғылар жайлы не білесіңдер?




Суреттер

АКТ


Ортасы

Талқылау үшін сұрақтар беріледі (3 минут)

  1. Архимед жайында не білесіңдер?

  1. Архимед еңбектері жайында не білесіңдер?

Топтық жұмыс (15 минут)

Сіздің тобыңызда 5 рөлді: лидер, баяндамашы, хатшы, уақыт сақшысы және бақылаушыларды анықтаңыз. Жұмыс төмендегідей жоспармен жүреді:

Берілген мәтінді оқып, топпен бірлесе отырып, талқылайды және әр топтың бақылаушысы жасаған жұмыстарға сәйкес бақылау парағын жүргізеді.

Бақылаушының бағалау парағы



Бағалау өлшемдері

Көш

басшы


Хатшы

Баяндамашы

Уақыт сақшысы

1

Тақырыптың ашылуына үлес қосу













2

Міндетін атқару













3

Топтық жұмысқа атсалысуы















Әр оқушы өзіне жүктелген рөлдің міндеттерін атқарады.

Топ пікірлерін тыңдау.



Ү. Топтық жұмыс (5 минут)

1 топ 29-ж.№1,

2 топ №3,

3 топ №4.

VІ.Жеке жұмыс «Блум таксономиясы» (13 минут)

1

Білу

Архимед күші дегеніміз не?




2

Түсіну

Архимед күші мен дененің жүзу шарттарының байтанысын түсіндір?




3

Қолдану

Дененің жүзу шарттарының кеменің жүзуіне қатысы қанша?




4

Талдау

Архимед күші мен ауырлық күшін салыстыр?





5

Жинақтау

29-ж. №2




6

Бағалау

Архимед күшін білу біздің күнделікті тұрмыста маңызы қандай?




Жасаған жұмыстарын 2 жұлдыз, 1 ұсыныспен бағалау.



Стикерлер

Маркерлер

А4 қағаздар

Р.Башарүлы «Атамұра» 2003ж

Зертханалық құралдар

АКТ


кесте

Соңы

Жасаған жұмыстарын 2 жұлдыз, 1 ұсыныспен бағалау.
ҮІ. Кері байланыс

Не үйрендім........................................

Не қиын болды.....................................................

Сұрақ ............................................................................

(3 минут)



Каталог: 8F2C3CCC8115B026
8F2C3CCC8115B026 -> Электр заряды «Янтарь» сөзі Бір аттас және әр аттас зарядтар туралы
8F2C3CCC8115B026 -> Сабақ барысында шығармашылыққа бағыттау арқылы білімін көтеруге, жауапкершілігі, адамгершілігі мол тұлға болуға, салт-дәстүрді құрметтеуге, Oтанын сүюге тәрбиелеу. Сабақтың эпиграфы: «Тіл байлығы, тіл тазалығы-ұлт қасиетінің
8F2C3CCC8115B026 -> Сабақ барысында акт-ны тиімді пайдалану Өтетін орны және мерзімі 13. 03. 2017ж Елтай орта мектебі
8F2C3CCC8115B026 -> Қазақ тілі-асыл қазына
8F2C3CCC8115B026 -> Мазмұны Кіріспе. Нотасыз домбыра тарту жайлы жалпы ұғым. Оқушылардың есте сақтау қабілетін дамыту. Нотасыз домбыра тарту тәсілі арқылы оқушылардың домбыра шерту қабілетін дамытуға бағытталған тәжірибелік жұмыстар
8F2C3CCC8115B026 -> Ақмола облысы Бұланды ауданы «Елтай орта мектебі» кмм
8F2C3CCC8115B026 -> Елтай орта мектебінің директорының мектеп өмірі туралы ашық баяндамасы


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет