Сабақ: Reflexive pronouns
|
Мектеп:110
|
Күні:
|
Мұғалімнің есімі:
|
Сынып: 7
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
|
Өздік есімдіктер туралы жалпы түсінік беру.Ережемен таныстыру.Мысалдар арқылы жасау жолдарын көрсету.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
Ережені жатқа айта алады.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
Ережені қолдана отырып жай сөйлемдер құрай алады.
|
Кейбір оқушылар:
Өздік есімдігін қолдана отырып сөйлемдер құрап,еркін өз ойын айта алады.Мәтінмен жұмыс жасай алады.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар
.... (істей) алады Ережемен танысып сөйлемдер құрай алады.
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Self-Selves жалғаулары арқылы жасалатын мысалдар
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: myself,yourself,himself сөздерінің транскрипцияларын жаза алады,аудара алады.
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
Өздік есімдігі қандай жалғау арқылы жасалады?
|
Сіз неліктен .... екенін айта аласыз ба?
|
Сіз өздік есімдігінің self және Selves жалғауларының айырмашылығын айта аласызба?
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
Өздік есімдігіне мысалдар келтіру.
|
Алдыңғы тақырып
|
Our favourite recipes
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
|
Ресурстар
|
Басталуы:3мин
2мин
5мин
|
«Бір сөз»әдісі бойынша үй жұмысын сұрау.Оқушылар бір-біреуден үй жұмысына қатысты сөздер айтып шығады.
-«Мен сізге мына гүлді сыйлаймын,себебі....» әдісі бойынша ынтымақтастық ахуал орнату.
«ББҮ» әдісі бойынша жаңа тақырыпты ашу.Оқушылардан бұл ереже туралы не білетінін және не білгісі келетінін жөнінде ББҮ кестесін толтырулары бойынша анықтап,тақырыпты ары қарай түсіндіру.
Алдынғы сабақтағы бөлінген бойынша топқа алдын ала бөлініп отырады.
|
Оқулық, АКТ
|
Ортасы:
30мин
|
Слайд көрсету арқылы оқушыларды Өздік есімдігімен толық таныстыру.
-Әр оқушының жеке-жеке ережеге сәйкес мысалдар келтіруі.
- «Көзге көрінетін айғақтар» әдісі бойынша екі топқа екі түрлі суреттер беріледі,әр топ сол суреттерді топтастыруы қажет,жұмыс аяқталған соң,әр топ өз шешімдерін айтып түсіндіреді.
-Оқулықтағы берілген жаттығуларды жеке орындау.
-«Телефон» әдісі бойынша жұппен өздік есімдігін қолдана отырып кішігірім диалог құру.
-«Қызықты Мәтін»әдісі бойынша екі топқа бірдей мәтін беріледі,сол мәтіннен өздік есімдіктерін теріп жазып алып,топ бір-біріне беріп бағалайды.Қалып қойған тұстарын,постерге ұсыныс етіп жазып жібереді.
«Екі жұлдыз,бір тілек» стратегиясымен бағалау.
|
|
Аяқталуы:
5мин
|
Кері байланыс.
«Соңғы бес минут»стратегиясын ұйымдастыру.
«Бас бармақпен» бір-бірін бағалау
Үйге тапсырма беру.
Жаңа тақырыпқа мысалдар келтіру.
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
• Өздік есімдігін қолданып 10 сөйлем құрап келу.
|
• Оқушыларға критерийлер беріліп, сол арқылы өздерін бағалайды.
|
• Сабақ АКТ- мен байланыста бар
|
Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) ?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) ?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетініне не білдім?
|