Сабақ жоспары Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10. 3В бөлім: Кисап Мектеп



Дата27.03.2022
өлшемі54,86 Kb.
#136935
түріСабақ
Байланысты:
ҚМЖ-10 жанама теңдеуі



Қысқа мерзімді жоспар 
Сабақ жоспары 

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 
10.3В бөлім: Кисап 



Мектеп:  

Күні: 

Мұғалімнің аты-жөні:Мендекина Б.Қ 

Сынып: 10 сынып 

Қатысқандар саны: 



Сабақ тақырыбы:  

Жанама теңдеуі

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 

10.4.1.25 берілген нүктеде функция графигіне жүргізілген жанама теңдеуін құру;



Сабақ мақсаттары 

функция графигіне жүргізілген жанама теңдеуін қорыту, есептер шығару.

Жетістік  
критерийлері  

функция графигіне жүргізілген жанама теңдеуін құрады;



Тілдік мақсаттар 

Тілдік емес пәндер үшін құрастырылады

  • туындының геометриялық және физикалық мағынасын түсіндіреді;


Тілдік мақсаттарды, лексика мен тіркес мысалдарын қоса анықтаңыз

  • көлбеу бұрышының тангенсі (градиент);

  • лездік жылдамдық

  • орташа жылдамдық

  • дифференциалдау ережелері;




Құндылықтарды дарыту  

 Топтық, жұптық жұмыстарда өз ара ынтымақтастықтың болуы, жұмыстағы жауапкершілік дағдыларын қалыптастыру. Графиктерді әдемі безендіруге баулу.

Мектептің миссиясымен  
пайымдауын жүзеге асыру және ГГ 


Пән аралық байланыстар 

Туынды - математиканың ең маңызды ұғымдарының бірі, ол функцияларды зерттеуге және олардың графиктерін салуға мүмкіндік береді. Бұл бөлімде алынған білім физикада, мысалы, жылдамдықтың математикалық моделі ретінде, жұмыс, жіңішке өзекшенің(стержень) массасы, жылу, қысым және тағы басқа физикалық шамаларда қолданылады.

АКТ қолдану дағдылары  

видеоматериал

Бастапқы білім  

Градиент анықтамасын, орташа жылдамдық, лездік жылдамдықты білу



Сабақ барысы  

Сабақтың жоспарланған кезеңдері  

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет  

Ресурстар 

Сабақтың басы
5 мин

Сабақ мақсатымен таныстыру.
Үй жұмысын тексеру




Сабақтың ортасы  

10 мин



10 мин
10 мин

Туындының геометриялық мағынасын еске түсіріп және оқушыларды функциясының нүктесіндегі жанамасының теңдеуін қорытып шығаруға ұсыныңыз. Алынған нәтижені теңдеуі түрінде жазыңыз.
Оқушылармен бірге жанаманың теңдеуінің алгоритмін талқылаңыз.
АЛГОРИТМ.
А) нүктесіндегі функцияның мәнін табыңыз;
B) Функцияның туындысын табыңыз ;
C) нүктесіндегі функцияның мәнін табыңыз;
D) Табылған мәндерді жанаманың теңдеуіне қойыңыз.
E) теңдеуі түрінде жазыңыз.
Мысалы:
1) функциясының нүктесіндегі жанама теңдеуін жазыңыз.
2) Абсциссасы -1 тең нүктеден өтетін функциясының жанамасының теңдеуін жазыңыз.
Оқушыларды топтарға біріктіріңіз. Әр топтарға келесі жеке тапсырмалар ұсыныңыз. Топ мүшелері тапсырманың шешу алгоритмін жазып, келесі топқа өз есептерінің шешу жолдарын көрсетеді. Барлық оқушылар өз тапсырмаларын дәптерлеріне жазады.
Тапсырмалар.
1. Ординатасы 2 тең болатын функциясының жанамасы теңдеуін жазыңыз.
2. Абсцисса осімен қиылысатын нүктелерде функциясының жанамасы теңдеуін жазыңыз.
3. функциясының түзуіне параллель жанамасының теңдеуін жазыңыз.
4. функциясының абсцисса осінің оң бағытымен 450 бұрыш жасайтын жанамасының теңдеуін жазыңыз..
Бекіту тапсырмасын орындату
Қосымша 1 Тапсырма 1. функциясының х0=-3 және х0=0 нүктелеріндегі жанама теңдеулерін жазыңыз.
Тапсырма 2. функциясы графигінің Ох осіне параллель жанамасының теңдеуін жазыңыз.
Тапсырма 3. функциясының графигіне тиісті, градиентінің мәні 5-ке тең болатын нүктенің коордианаталарын табыңыз.
Тапсырма 4. функциясының графигіне х0=9 нүктесінде жүргізілген жанама теңдеуін жазыңыз.
Тапсырма 5. функциясының графигіне координаталары (8,2) нүктесінде жүргізілген жанама теңдеуін жазыңыз.

Сабақты қорытындылау



 Жанема теңдеуін қорытуда
Bilimland
Видеоматериалын пайдалану

Сабақтың соңы 
5 мин 

Үй жұмысы
Cабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
- нені білдім, нені үйрендім
- нені толық түсінбедім
- немен жұмысты жалғастыру қажет

 Шыныбеков
10-сынып
Оқулығы
Алгебра және анализ бастамалары

Алматы: Атамұра,2006



Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? 

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы 

Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу 

Қалыптастырушы бағалау, тест тапсырмалары.Өзін өзі бағалау. 

Денсаулық сақтау технологиялары. 
Сергіту сәттерімен белсендііс-әрекет түрлері. 
Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары 

Сабақ бойынша рефлексия 
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? 

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.  


Жалпы баға 
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 
1: 
2: 
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 
1:  
2: 
Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлу қажет? 


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет