Сабақ кезеңдері: Мұғалім әрекеті



Дата27.12.2016
өлшемі41,44 Kb.
#5704
түріСабақ
Ана тілі. Кім? Кімдер? Не? Нелер? сұрақтарына жауап беретін сөздер.

1-сынып.


Сабақтың мақсаты:

1. Оқушылардың заттың атын білдіретін сөздер туралы білімдерін пысықтау , еске түсіру;
2. Дұрыс сұрақ қоя білуге, сөйлем ішінен таба білуге дағдыландыру.

3. Өздігінен жұмыс істеу арқылы қорытынды шығаруға машықтандыру.




Күтілетін нәтижелер:

1.Заттың атын білдіретін сөздерді ажырата, сұрақ қою біледі.

2.Өз ойын жеткізе білуге,сөйлемді дұрыс құруға үйренеді.

3.Өз ойынан әңгіме құрастырып, ойын тиянақтай білуге дағдыланады.


Әдіс- тәсілдер:

Жеке, топтық, сұрақ-жауап.

Көрнекілігі:

Интербелсеңді тақта, дәптер, тапсырмалар, суреттер.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңдері:

Мұғалім әрекеті.

1.Ұйымдастыру кезеңі.


Психологиялық дайындық.
Топқа бөлу.

2.Үй тап. бекіту

Орнымыздан тұрайық,

Амандасып алайық.

Ұқыпты тыңдап сабақты,

Жақсы баға алайық.

Мамандықтар бойынша, заттар атауы бойынша топқа бөлу.

1 топ кім? Кімдер? 2 топ не? Нелер?

Сұрақ- жауап арқылы


3. Ой қозғау.

Галереяға саяхат: әдісі

Ұжымдық жұмыс.

Суреттерге сұрақ қояды, сөйлем құрастырып айтады. (слайд 1)



4.Негізгі бөлім.

1 тапсырма: топтық жұмыс.


Терме диктант.

1 топ: Мына сөздердің ішінен кім? кімдер? сұрағына жауап беретін сөздерді теріп жазу, сөйлем құрату.

әдемі, жүгірді,ұшқыш,аңшы,гүл,терезе,суретшілер,әншілер,

сылақшы,биік.
2 топ: Мына сөздердің ішінен не? нелер? сұрағына жауап беретін сөздерді теріп жазу, сөйлем құрату.

Алмұрт, күлді, үй, ертең, ағаш,аспаз, қойшы,есек, тырна, ұзын. (бір-бірін тексеру) (слайд 2)





2 тапсырма.Деңгейлік

тапсырмалар.

( Жеке жұмыс.)

1 топ: І деңгей – Сәйкестендір: гүл тәтті
алма хош иісті
Айман қызықты
кітап ақылды
ІІ деңгей – Артық сөзді тап астын сыз: Айман,сауыншы,сылақшы,боран, күйші.

Дәрігер, көмір, Асқар,шахтер,оқушылар.

Бишілер, Майра, көбелек, жүргізуші, суретшілер.

ІІІ деңгей – Сөздерден сөйлем құрап жаз кім? кімдер? сұрағына жауап беретін сөздерді сыз: Болат, оқиды, жақсы, сабақты. Тұрды, Еркін,ерте. Футбол, ойнауға,жиналды, балалар.

(оқушы тақтада орындайды) (слайд 3)


2 топ: І деңгей – Сәйкестендір: қасқыр әсем қала

Мұғалім бақшада өседі

Астана сабақ берді

Сәбіз шыртқыш аң


ІІ деңгей – Артық сөзді тап астын сыз:

Ара, кебеже, ұшқыш, сызғыш, койлек.

Балға, сиыр, жүргізуші, кесе, жолбарыс.

Қайың, шегіртке, қарбыз, киік, құрылысшы


ІІІ деңгей Сөздерден сөйлем құрап жаз не? нелер? сұрағына жауап беретін сөздерді сыз:
Тоңбайды, суыққа, қоян.

Пайдалы, қияр, денсаулыққа.Түрлі, тігіледі,матадан,киімдер.




Сергіту сәті.


Көжегім тұршы, Киіміңді киші

Бетіңді жушы. Мектепке қарай жүрші

Айнаға қарашы, Орныңа отыршы,

Шашыңды тарашы Сабағыңды оқышы.




4 тапсырма. Ойлан, тап.

Ойыны (Топтық

жұмыс)

«Мен саған, сен маған» әдісі: (жеке жұмыс)

Әр топқа бір әріп беріледі. Сол әріптен басталатын заттардың атын жазу керек.

1 топ: С әрпі

2 топ: П әрпі

Әр топтан бір оқушы шығады, заттың атын білдіретін үш сөз жазады, келесі оқушы сол сөздерге дыбыстық талдау жасайды. (тақтамен жұмыс ) слайд 4





5. Ой толғаныс кезеңі.

топтық жұмыс
6. Үйге тапсырма

7. Бағалау.



Эссе жазу.( берілген сөздер бойынша)

Мектеп,мұғалім
1топ: Жұмбақ жазып келу.

2 топ: Мақал- мәтелдер.
Өзін -өзі бағалау.

Мұғалімнің бағалауы.



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет