Сабақ: «Күй аңызы» Мектеп



бет1/4
Дата15.06.2023
өлшемі154,74 Kb.
#178855
түріСабақ
  1   2   3   4
Байланысты:
sabaq-kz attachment mzh.-aza-debiet-7-synyp-1-tosan-zhiembet-pen-aztuan-zhyraulardan-sz-tuan (копия) (копия) (копия)
Билер сөзі ашық сабақ қақ.т 8-сынып, 1 н с а Скрининг дегеніміз, Оң қол. Төлен Әбдікұлы, Кошетерова Срсп кта-203 Устеу

САБАҚ:
«Күй аңызы»

Мектеп:




Күні:

Мұғалімнің есімі:






СЫНЫП: 7

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар: 0




Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)

Оқушыларды білім-білік дағдыларын арттыру. Оқушылардың ой-өрісін, сана-сезімін, таным-түсініктерін дамыту. Есте сақтау қабілеттерін арттыру. Әңгіме сюжетіне талдау жасау, кейіпкер бейнесін ашу. Оқушының шығармашылық қабілетін шыңдау, ізденуге, өзінше топшылауға, өз ой-пікірін дәлелдеуге, өз көзқарасын айта білуге дағдыландыру. Өнер құдіретін сезініп, өнер адамына құрметпен қарауға тәрбиелеу




Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:




  • Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.




Оқушылардың басым бөлігі:




  • Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.




Кейбір оқушылар:




  • Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.




Бағалау критерийі

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.




Тілдік құзіреттілік

әдеби шығарманың эстетикалық құндылығы






Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.




Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия.




Басталуы 10 минут



Топқа бөлу
Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет алуларын сұраймын.Конфеттің түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп отырады.
«Күй күшті, тауды – тасты бұзатұғын,
Орнына өз өрнегін сызатұғын.
Талқандап тас кереңді үн оятар,
Дүкені дүниенің қызатұғын». 
«Бозінген» күйін тыңдату 2минут
Қызығушылығын ояту: суреттер тізбегі көрсетіледі
(автор портреті, күйші, түйе, домбыра)
Сұрақтар:
1. Бұл суреттердің арасында қандай байланыс бар деп ойлайсыңдар?

  1. Біз жоғарыда қандай күйді тыңдадық?

3.«Бозінген» күйінің шығу тарихын білеміз бе?
4 Өнер сөзінің білдіретін мағынасы қандай?
Қазақ халқының қандай өнерін білесіңдер?
5 Күй сөзінің білдіретін мағынасы қандай? Қазақтың қандай күйлерін білесіңдер?

6 Күйші сөзін қалай түсінеміз?


Қазақтың қандай күйшілерін білесіңдер?

1-топ «Сары кәмпиттер»
2-топ «Көк кәмпиттер»
3-топ «Қызыл кәмпиттер»







Ортасы 30 минут

ІІ Жұмыс барысы:

  1. Тахауи Ахтановтың өмірі мен шығармашылығы туралы;

  2. «Күй аңызы» әңгімесінің жанры, тақырыбы, автордың идеясы мен тәрбиелік мәні; Әңгіменің тақырыбы не? (Өнер тақырыбы, күй өнерінің құдіреті.)Әңгіменің идеясы не? (Өнердің құдіретін ұғынып, өнер адамына құрметпен қарау)

  3. Әңгіменің композициялық құрылымын талдау.

4.Концептуалдық кесте (кейіпкерлерге баға беру). -Естемес пен Оразымбет портретін табу; Жаңыл мен қарт бейнесін табу.

  1. «Түйе» малы жайында мәлімет, пайдасы, ерекшелігі туралы баяндалады;

  1. «Күй», «күйшілік өнер» жайлы ой бөлісу.

  1. Сөз сырына саяхат



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет