Пән: Қазақ тілі
|
Мектеп:
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Саяхат 129-сабақ
|
Күні:16 .05.2019.
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып: 2
|
Қатысқандар саны: 10 Қатыспағандар саны:1
|
Сабақ тақырыбы
|
Хабарлама. Хабарландыру жаза аламын. Дара және күрделі сан есім
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
2.4.2.5 дара және күрделі сан есімді анықтау
2.3.2.1 үлгі бойынша қарапайым хабарландыру, хабарлама және нұсқаулық жазу.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: сөйлемдерден сан есімдерді таба алады
Көптеген оқушылар: дара және күрделі сан есімдерді анықтай алады
Кейбір оқушылар : 2.3.2.1 үлгі бойынша қарапайым хабарландыру, хабарлама және нұсқаулық жазу.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар: дара және күрделі сан есімдердің ережесін біледі және мысал келтіреді
Пəндік лексика жəне терминология:
Талқылауға арналған сұрақтар: Дара және күрделі сан есім дегеніміз не? Мысал келтір. Жазу: жаттығуларды орындау
|
Бағалау критерийлері
|
сөйлемдерден сан есімдерді табады. дара және күрделі сан есімдерді анықтайды. үлгі бойынша қарапайым хабарландыру, хабарлама және нұсқаулық жаза алады.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Туған жерге деген сүйіспеншілігін арттыру, табиғатты қорғай білуге тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Музыка, дүниетану, әдебиеттік оқу.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интербелсенді тақта, кір жайғыш, кеспе қағаздар, карточкалар
|
Бастапқы білім
|
дара және күрделі сан есімдерді біледі
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
3 минут
5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық ахуал қалыптастыру
«Көрші»
Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бір-біріне жылылық сыйлау.
Көршіңді оң жақтан құшақта,
Көршіңді сол жақтан құшақта.
Оң жақтағы көршіңе бір жымиып,
Сол жақтағы көршіңе бір жымиып,
Бүгінгі тренинг барысы,
Біз үлкен отбасы.
Хабарландыру
Құрметті оқушылар! Мамырдың 16-ы күні еліміздің қалаларына саяхатқа баруға шақырамыз. Билеттер сатылуда.
«Балдаурен» оқу-сауықтру орталығы
Оқушылар кассадан билет сатып алады.
«Билеттер арқылы» топқа бөлінеді. Оқушыларды кассадан билеттер алып, 1,2,3 вагондарға бөлініп отырады.
Үй тапсырмасын сұрау
«Ыстық орындық» әдісі
- Сан есім дегеніміз не?
- Сан есімнің сұрақтарын ата.
- Сан есімге мысал келтір
Дәптерлерін тексеру
Бағалау «От шашу»
|
интербелсенді тақта
билет
вагондар
орындық
|
Сабақтың ортасы
25 минут
2 минут
|
Жаңа сабақ
Видео ролик көрсету
Мысалдар келтіру
1 қала Петрапавл қаласы
Дәптермен жұмыс
43-жаттығу Мақалды жатқа жаз.
Білгенің –бір тоғыз, білмегенің –тоқсан тоғыз.
Дескриптор:
Сан есімдерді табады.
Дара және күрделі сан есімдерді табады.
-Мақалды қалай түсіндіңдер?
Бағалау: Дәптерге смайликтер жапсыру
2 қала Қостанай қаласы
Топтық жұмыс. «Кір жайғыш» әдісі. Топтар тапсырманы кір жайғыштан өздері таңдап алады.
Суреттер арқылы постер қорғау.
Хабарландыру жазудың қадамдарын басшылыққа ала отырып, оқушылар суреттермен өздері хабарландыру жазады. Жасаған жұмыстарын, сыныпта жариялап, қорғайды, пікір алмасады.
Бағалау «Галлереяны шарлау» әдісі
3 қала Көкшетау қаласы
Сергіту сәті. Бала, бала, балапан
3 қала Нұрсұлтан қаласы
«Т кестесі» Жеке орындайды, жұппен тексереді.
Дескриптор
Бағалау:
|
https://imektep.kz/kz/dara-zhane-kurdeli-san-esim
оқулық
Кір жаятын жіп, қыстырғыш
кесте
|
Сабақтың соңы
5минут
|
4 қостанай қаласы
Кері байланыс
-Балалар, бүгін сабақта қандай тақырыппен таныстық?
-Сабақта қандай жұмыстар жасадық? Не ұнады?
Бағалау. «Желкен» әдісі
Үйге тапсырма: -бет 45 - жаттығу
|
кеменің суреті
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлай-сыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
А деңгейлі оқушыға :
|
смайликтер
|
Қауіпсіздік техникасы ережелері: электр желісін ұстамау.
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|