Сабақ: Математика 5 санын қосу және азайту Мектеп: №39 жалпы білім беретін негізгі мектеп



Дата26.08.2017
өлшемі60,47 Kb.
#28703
түріСабақ
Сабақ жоспары

Сабақ: Математика

5 санын қосу және азайту



Мектеп: № 39 жалпы білім беретін негізгі мектеп

Күні: 27.10.2015ж

Мұғалімнің аты-жөні: Дуйсенбай Ж. Е

Сынып: 2 «Ә»

Қатысқандар саны:

12 оқушы


Қатыспағандар саны

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

«5 санын қосу және азайту» тәсілдерін үйрету

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

Айтылым әрекеті бойынша сөйлейді



Оқушылардың басым бөлігі:

Кестелік тәсілмен сандарды қосу және азайтуды ауызша және жазбаша орындай алады


Кейбір оқушылар:

Ауызша қосу және азайтудан қиналады


Тілдік мақсат

Оқушылар:

Сандарды қосу және азайтуды кестелік тәсілмен жіктеуді біледі.


Негізгі сөздер мен тіркестер:

5 саны,қосу және азайту,

кестелік тәсілмен қосу және азайту



Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Сұрақтарға жауап бере алады,бірлесе отырып тапсырмаларды өз бетінше орындай алады.



Сіз неліктен...екенін айта аласыз ба?

Сұраққа толық жауап бере алмайды,ауызша есептеуі баяу



Жазылым бойынша ұсыныстар:

Жазу каллиграфияларын түзету

Алдыңғы оқу

4 санын қосу және азайтуды қайталау



Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар,ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Шаттық шеңбері «Гүл сыйлау»

Сыныпты топқа бөлу. Жемістер арқылы

1-топ. Үшбұрыш

2-топ. Төртбұрым

3-топ. Шеңбер

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау

«Ғажайып ағаш» әдісін қолдану (саралап деңгейлеп оқыту технологиясы)




  • Гүл

  • Ағаш

  • жемістер,

(Алма,алмұрт,апельсин)

  • АКТ




Ортасы

Айтылым әрекеті бойынша 5 санын қосу және азайту тәсілін түсіндіру.

№1 тапсырма. Санға 5-ті қосу тәсілдері. (оқушыларға 5 санының құрамын айтқызу)

6+5=11

(6+4)+1=11



11-5=6

(11-1)-4=6

Жазылым әрекеті бойынша түсінгендерін тексеру барысында постер құру.

Топтық жұмыс. №2 тапсырма

1-топ. 7+5 12-5

3 2 2 3


2-топ. 8+5 13-5
2 3 3 2

3-топ. 9+5 14-5

1 4 4 1


Жеке жұмыс.№ 3 тапсырма

Жеке жұмыс үлестірме материалдары арқылы орындалады

6+5 11-5 5+6 11-6

7+5 12-5 5+7 12-7



Топтық жұмыс. № 4

1-топ.

7 мен 3 сандарының қосындысына 2-ні қосу;

12 мен 2 сандарының айырмасынан 3-ті азайту;

2-топ.

8 бен 2 сандарының қосындысына 3-ті қосу;

13 пен 3 сандарының қосындысынан 2-ні азайту;

3-топ.


9 бен 1 сандарының қосындысына 4-ті қосу;

14 пен 4 сандарының айырмасынан 1-ді азайту.



Сергіту сәті.

Тақтамен жұмыс. №5

Мектеп стадионына 24 қыз бала келді. Ал ұл бала олардан 4-еуі кем болды. Стадионға барлығы неше келді?

Шарты:

Қыз бала-24

4-еуі кем ?

Ұл бала-?



Шешуі: 24+ (24-4)=44

Жауабы: Стадионда барлығы 44 бала келді.


  • А3 форматты қағаз

  • Маркерлер

  • оқулық

  • дәптер

Аяқталуы

Қорытынды сұрақтар қою

Кері байланыс. «Тазалық» ойыны

Чемодан-бәрі керек,жинақтаймын

Ет тартқыш-керектісін аламын

күл-қоқыс кәрзеңкесі-ешнәрсе керек емес,лақтырамын

Жинақталған жұлдызшалар арқылы бағалау

Үйге тапсырма беру







  • суреттер

  • стикерлер




Қосымша ақпарат

Саралау

-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?


-Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз?



Бағалау

-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жопарлайсыз?


Өзін-өзі бағалау,жеке бағалау,

қалыптастырушы

бағалау

Пәнаралық байланыс
Кауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?



Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақ мақсаттары шынайы.

оқушылар 5 санын кестелік тәсілмен қосу және азайтуды түсінді.

сыныптағы ахуал жақсы. Саралау шарттары тиімді.

Оқушылар жақсы деңгей көрсетті.

уақытты тиімді пайдаландым.

Өткен сабақтар бойынша жіберілген кемшіліктерді түзету

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды ( оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)?

1. Топтық жұмысты сабақ барысында қолдану тиімді

2.Оқушылардың қызығушылығы артады
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды ( оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)?

1. Оқушылар сабақты жақсы түсінді, өз бетінше жұмыс істей алады.



2.Тапсырмаларға талдау жасай біледі
Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

Сабақ барысында жіберілген кемшіліктерді түзету,оқушылармен жұптық жұмысты көбірек ұйымдастыру




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет