Сабақ: Математика
1В бөлімі-Көбейту және бөлу.Есептер
Күні:8.10
Сынып 3 Б
|
Мектебі :№85
Мұғалімнің аты-жөні: Касымова А.
Қатысқан оқушылар саны:
Қатыспаған оқушылар саны:
|
Тақырыбы
|
Екі жиынның бірігуі.
|
Оқу мақсаттары
|
3.1.2.4 бір таңбалы сандарға қалдықпен бөлуді орындау және тексеру
|
Сабақ мақсаты
|
Бір таңбалы санға қалдықпен бөлуді орындай алады.
|
Бағалау критерийлері
|
Көбейту және бөлу амалдарының компоненттерін біледі;
Көбейту мен бөлу өзара кері амалдар екенін түсінеді;
Бір таңбалы санға қалдықпен бөледі және тексереді;
|
Тілдік мақсаттар
|
Қалдықпен бөлінеді, қалдықсыз бөлінеді,
|
Құндылықтарды дарыту
|
Еңбек және шығармашылық
|
Пәнаралық байланыстар
|
АКТ пәнімен байланысты
Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру
Дүниетану пәнімен байланысты
|
Алдыңғы меңгерілген білім:
|
Өлшем бірліктерін түрлендіру және аталған сандармен амалдар
|
Сабақ барысы
|
Белгіленген уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
|
Дерек
көздер
|
Сабақтың басы
5 минут
|
«Ертеңгілік шеңбер»Қайырлы таң!
-
Кел, жаныма тұр, сыныптас.
-
Өз алақаныңды маған аш.
-
Міне, менің қолым бос,
-
Жылуыма жылу қос.
(МК,Ұ,Ж) «Өз жұбыңды тап» ойыны
Топтарға әртүрлі сандаржәне амалдар жазылған парақшалар ұсынылады, оқушылар өз жұбын табады.
Топтар өздерінің таңдауын түсіндіреді.
-Балалар, қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабақта не істейміз?
-Қандай жетістіктерге қол жеткіземіз?
/оқушылардың жауаптарын тыңдау/
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру.
|
Интерактивті тақта
Қима карточкалар
|
-
(МК Ұ)
8-ге бөлінетін сандарды табу;
өсі ретімен орналастыру,
шыққан сөзді оқу және тақырыппен байланыстырып өз ойын айту.
-
21 саны неге қалып қойды?
-
Ал оны бөле аламыз ба?
-
21 санының ішінде 8 неше рет болады?
-
21 : 8 =2 (5 қалдық), тексеру – 2 * 8 + 5 =21
-
(МК,Т)
Бейнекөріністі қарау, талдау
Нұсқаулық:
-
Фигураларды бірдей етіп бөліп алу
-
Артық қалған фигуралардың санын анықтау;
-
Кестені толтыру;
-
Өрнек құрастыру;
-
Алғашқы таратылған фигураның санын қалай шығарып алуға болады?
(Оқушылар өз ойларын, болжамдарын ортаға салады.)
(Ө,Қ)Өздік жұмыс.
Мақсаты: бастапқы алған білімдерін қолданыу.
Дәптермен жұмыс
Қалдықпен бөлуді орында және тексер
12 : 5 = 30 : 8 =
15 : 2 = 57 : 8 =
20 : 6 = 84 : 9 =
Тақта арқылы бір-бірін тексереді
|
Сабақтың ортасы
10 минут
15 минут
8 минут
|
сурет
|
Түрлі фигуралар
Бейнефильм
Қима қағаздар
Интерактивті тақта
ҚБ парақтары
|
Сабақтың соңы
2 минут
|
-Мен бүгін .................... үйрендім.
-Мен бүгін .................... түсіндім.
-Маған .......................... қиын болды.
-
Өзін-өзі бағалау.
-
Оқушылар шапалақтау арқылы өздерін бағалайды.
|
Шапалақтау арқылы
|
Қосымша ақпарат.
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
-
Қабілеті жоғарылау оқушылар өздігінен өлшем бірліктерімен өрнектер құрастырады, талдайды.
|
Шапалақтау арқылы бағалайды. Өздік жұмысты бағалау.
| -
Дене шынықтыру
-
Сергіту сәті
|