Сабақ: Мектеп: №61 жббом пәні: информатика Күні: 07. 10. 19



бет1/2
Дата16.10.2019
өлшемі159,01 Kb.
#50056
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
Компьютердің конфигурациясы

Қысқы мерзімді сабақ жоспары.


Сабақ:

Мектеп: №61 ЖББОМ

Пәні: информатика

Күні: 07.10.19

Мұғалімнің аты-жөні: Тәуекел Н.Ғ.

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Компьютердің конфигурациясы

Сабақ негізделген оқу

мақсаты

Компьютердің міндетіне қарай конфигурациясын таңдау



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Компьютердің қандай міндеттерді атқаратындығын біледі




Оқушылардың басым бөлігі: Компьютердің қандай міндеттерді атқаратындығын және компьютердің функционалдық мақсаттарына байланысты оларды бір неше топқа бөле алады.




Кейбір оқушылар: компьютерге өтетін белгілі бір міндеттерді шешуді қамтамасыз ететін функционалдық құрылғылар мен жүйелік ресурстардың сипатттамаларын біледі




Бағалау критерийі

1.компьютердің атқаратын міндеттерін, компьютердің конфигурациясының атқаратын жұмыстарын ажрата алады




Тілдік мақсат

Оқушылар:

Компьютердің міндетіне қарай конфигурациясын қандай жұмыс атқаратынын үйренеді


Негізгі сөздер мен тіркестер:

Конфигурация, функция, ресурс

Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Қандай ақпараттық құралдар жиынтығы компьютерлердің базалық конфигурациясын құрайды?

Қандай ішкі құрылғылар жүйелік блоктың құрылымына кіреді?

Компьютердің аппараттық құралдарын атаңдар?




Талқылауға арналған тармақтар:

    • Компьютердің базалық конфигурациясының атқаратын ролінің маңызы?

    • Компьютердің атқаратын міндеті қандай?

Құндылықтарға баулу

Индустрияландыру мен инновацияларғанегізделген инновациялық өсу.Біздің міндетіміз-өндірісті білім мен ғылымды біріктіру.

Алдыңғы тақырып


Біреудің жұмысын көшіріп алудың заңсыз екендігін біледі.

Пәнаралық байланыс

Физика, биология

Жоспар

Жоспарлаған

уақыт

Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі

жоспарланған жаттығулармен қатар

ескертпелерді жазыңыз)


Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин




5 минут

«Жылдам сұрақ» әдісі

арқылы өткенді қайталау

Сабақтың ортасы

15 минут



Терминдермен жұмыс

1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу

2.Ынтымақтастық атмосферасын құрамын

Оқушыларға "Менің артықшылығым" тәсілін қолданамын.

Әр оқушы өз есімінің бастапқы әріптерінен өзін сипаттайтын (немесе өзіне тән жақсы қасиеттерін) келтіруі керек. Мысалы, Сабир сабырлы деп айтуға болады:

Бабур бақытты

Азиза алғыр

Салима салмақты ...
Тапсырма орындалғаннан кейін, оқушылар өзінің жақсы қасиеттерімен бір бірін атайды.
Сыныпты топтарға бөлу. «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлемін Оқушылар компьютер және принтер сүреттерін бірлестіреді

Оқушылармен бірлесе топ ережесін құрамын

Бір бірін құрметтеу

Тыңдау


Бір біріне қолдау көрсету т.б

Топта жұмыс істеу ережесі: Қазір мен әр топ басшыларына бағалау парағын беремін, ол әр кезеңде алған ұпайларын жазып отырады.

Оқушылар өткен тақырыпты «Өрмекші» әдісін қолдану арқылы қайталайды.



Оқушыларға өткен тақырыптан сұрақтар беріп еске түсіру арқылы бір біріне түсіндіреді.
Жаңа тақырып.

Топқа бөлген суреттер бойынша тақырыпты ашу
Оқушылардың білгендерін талдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.

Ендеше бүгінгі жаңа сабағымыз: «Компьютердің конфигурациясы»


Топтардағы жұмыс: «ДЖИГСО» әдісі Оқушылар интерактивті тақтада көрсетілген тапсырмаға топпен ойласып жауап береді.

Сендер қалай ойлайсыңдар?


І топқа тапсырма

Компьютердің конфигурациясы дегеніміз не?


ІІ топқа тапсырма

Компьютер конфигурациясы неше түрге бөлінеді?


Топтар жауаптары тыңдалып «Екі жұлдыз бір тілек» әдісі арқылы бағаланады

Топтар жауаптарына қарай толықтырып түсіндіріп отырамын


Жаңа тақырыптағы термин сөздердің орыс тілінде аудармасымен танысады, қайталайды.

Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері, түрлі-түсті стикер, қима қағаз

Оқулық,

маркерлер,

плакаттар,

стикерлер,

үлестірме қағаздар,

интерактивті тақта




Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет