Сабақ: Мектеп: «Бірлік орта мектебі»



Дата17.06.2018
өлшемі140,56 Kb.
#42470
түріСабақ

Сабақ:



Мектеп: «Бірлік орта мектебі» МКМ

Күні:

Мұғалімнің есімі: Жумабеков Нуркен Надирович

Сынып: 7

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Тақырыбы

Төлен Әбдіков «Қонақтар» әңгімесі

Сабақ негізделген оқу мақсаты: (мақсаттары)

7Т/Ж3 Көркем шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалау тәсілдері тұрғысынан анықтау

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады:

Мәтіннің мазмұнын түсінеді.


Оқушылардың басым бөлігі орындай алады:

Шығармадағы кейіпкерлерді анықтайды.


Кейбір оқушылар орындай алады:Шығармадағы кейіпкерлердің типтерін жасалу тәсілі арқылы анықтайды.




Тілдік мақсат

Оқушылар:Мәтіндегі қос сөздер мен тірек сөздерді теріп жаза алады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Қонақ, дастарқан,домбыра,курорт,отпуск, техника,гранит т.б


Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

-Әлгі жаман қайда? Әкеліп пе едіңдер?

-Әкелдік қой. Әй, Жеңіс қайда? Жеңіс!


Бағалау критерийлері

Оқушылар мәтіннің мазмұнын түсіндіреді.

Шығармадағы кеіпкерлерді анықтап, сәйкестендіреді.

Шығармадағы кейіпкерлердің типтері арқылы анықтайды.


Дескриптор

-мәтінді түсіндіреді;

-кейіпкерлерді сәйкестендіреді;

-кейіпкерлер типтерін анықтайды;

-қос сөздер мен тірек сөздерді көрсетеді;

-өз ойларын жеткізеді;


Алдыңғы оқу

Темірхан Медетбектің «Тәуелсізбін» өлеңін «Зуылдақ» әдісі арқылы сұрау.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз )

Берілген тапсырмалармен жұмыс жасаймын



Ресурстар

Басталуы

Оқушыларды Шаттық шеңберіне тұрғызып, үш тілде(қазақша, орысша, ағылшынша) үш топқа бөлу. Ата, Әке, Немере

Сабақты жақсы көңіл күймен бастау үшін бір-біріне жылы сөз айту.



Слайд, оқулық,

стикер.


Ортасы

«ДЖИГСО» әдісі бойынша әңгіменің мазмұнын талдайды

«Рөлдік ойын» әдісі арқылы сахналық көрініс көрсетеді

«Сэнквейн» әдісі 5 жолды өлең

1. қонақ - зат есім

2. мейірімді, қадірлі- сын есім

3. әңгімелеседі, тыңдайды, түйсінеді- етістік

4. Құтты қонақ үйдің берекесі - сөйлем

5. мейман - синоним
Сергіту сәті: Тақырыпқа байланысты М.Омаровтың «Қазақы дастарқаным» әнін орындау.


Қағаздар мен маркерлер






Аяқталуы

Қорыту: «Сұхбат» әдісі арқылы оқушылар тақырыпты қорытындылайды.

1.Қонақтар дастарқан басына не үшін жиналды?

2. Әңгіме барысында Сапабек не жөнінде ой қозғады?

3.Әңгімедегі ата мен әженің арманы орындалды ма?


Бағалау парақшасы:

Аты-жөні

«Зуылдақ»әдісі

«Джигсо» әдісі

«Рөлдік ойын» әдісі

«Сэнквейн» әдісі

«Сұхбат» әдісі

Қорытынды

Марат

2

2

1

2

2

9

Айгүл

1

2

1

2

2

8

Диас

1

1

2

1

1

6

«2» ұпай толық жауап бергендерге

«1» ұпай жартылай жауап бергендерге

«0» ұпай жауап бере алмағандарға

«9-10»-5

«7-8»-4


«5-6»-3

«3-4»-2



Үйге тапсырма: Төлен Әбдіковтың «Қонақтар» әңгімесіне сүйене отырып «Ата-ананың қадірі» деген тақырыпта эссе жазу.

Келесі сабақтың мақсаты мен бағалау критерийімен таныстыру.

8 ұпай-5 5 ұпай-3

6-7 ұпай-4 4 ұпай-2


Рефлексия:

Бағдаршам




Микрафон



Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пәнаралық байланыс – АКТ – мен байланыс (тәрбие элементі)

Оқушыларға мақтау, мадақтау арқылы қолдау көрсетіп ынталандырып отырамын


Бағалау – Оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Оқушылардың бірін-бірі бағалауы және топ басшыларының бағалауы.

Қалыптастырушы бағалауды тиімді жүргізіп отыру.


Қазақ тілі,орыс тілі, география, өзін-өзі тану, музыка


--Рефлекция

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?


Сабақтың оқу міндеттері мен мақсаты орындалды. Сабақ қызықты жақсы деңгейде өтті. Жоспарланған саралау жақсы іске асып, берілген тапсырмалар әдіс-тәсілге сәйкес келіп отырды. Оқушылардың деңгейіне қарай тапсырма беру керек екенін жоспарыма енгіздім.


Қорытынды бағалау

1: Сыни тұрғыдан ойлай отырып, мысалдар келтіру «Джигсо» әдісінде оқушылар өз ойларын еркін жеткізді

2: Оқушылардың аңызға деген сенімінің орындалуы «Сэнквейн» әдісі тиімді болды
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1:Оқушылардың белсінділігін жандандыру. АКТ –ны пайдалану арқылы уақытты үнемдеу

2: Өз бетінше жұмыс жасауды жолға қою. Қосымша әдіс-тәсілдерді оқу мақсаттарына сәйкес тиімді қолдану.

Уақытты тиімді пайдалану. Оқушылардың деңгейіне қарай тапсырма беру.


Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:Оқушылардың белсінділігін жандандыру. АКТ –ны пайдалану арқылы уақытты үнемдеу



2: Өз бетінше жұмыс жасауды жолға қою. Қосымша әдіс-тәсілдерді оқу мақсаттарына сәйкес тиімді қолдану.
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
Уақытты тиімді пайдалану. Оқушылардың деңгейіне қарай тапсырма беру.

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет