Сабақ:
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалім:Жалел Аружан, Байзакова Сабина
|
Сынып: 5
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағандар:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Қиял – адамға тән қасиет
|
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:
|
5.1.1.1 тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау;
5.4.2.2 зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану (зат есімнің мағыналық түрлері)
|
Сабақ мақсаты
|
Мәтінді тыңдап, мазмұнын түсінеді
Нақты ақпаратты анықтайды
Көтерілген мәселеге байланысты өз ойын білдіреді.
|
Бағалау критерийлері:
|
Білім алушы
- Мәтін мазмұнын түсінеді.
- Нақты ақпаратты анықтайды.
- Мәтіннен көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіреді.
|
Тілдік мақсаттар:
|
Диалог үшін қажетті сөз тіркестер:
Менің ойымша; пікіріме мынадай дәлелдер келтіремін; оның мынадай себептері бар; себебін былай түсіндіремін.
|
Осыған дейін меңгерілген білім
|
Бос уақыт және хобби
|
Жоспар
|
Жоспарлана-
тын уақыт
|
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер
|
Дереккөздер
|
Сабақтың басы
|
Осы суреттерге қарап сабақтың тақырыбын болжанайды.
Random group платформасы арқылы сыныпты 4 топқа бөлеміз.
Қиял
Арман
Фантазия
Адам
|
|
Сабақтың ортасы
|
Ой түрткі, қалпына келтіру стратегиясы бойынша сұрақ жауап.
Біз қиял туралы не білеміз?
Қалай ойлайсыңдар адамның өмірі қиялға толы ма?
Біз қиялдай білеміз бе?
Сендер не туралы қиялдайсыңдар?
Бағалау критерийі:
Тыңдалған мәтін мазмұнын түсінеді, нақты ақпаратты анықтайды.
Дескриптор:
1. Өлең мазмұнын түсінеді.
2. Нақты ақпаратты анықтайды.
3.Қорытындысын шығарады.
Тыңдалым тапсырмасы.
https://www.youtube.com/watch?v=Lkmv50XMrDE
Мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап бер.
Бұл әннің тақырыбы қандай?
Өлең не туралы?
Не себепті ертегі мен өлеңдерде адам қиялы суреттеледі?
Өлеңнің идеясы қандай?
2-тапсырма
Тыңдалым бойынша жазбаша жұмыс.
Тыңдалым қолданылған зат есімдерді дәптерге жаз.
Осы зат есімдерді жалпы және жалқы зат есімдерге жікте.
Дескриптор:
1.Зат есімдерді анықтайды.
2. Зат есімнің мағыналық түрлерін орынды қолданады.
Бағалау: Әр оқушы өз жұмысын оқып, бір - бірін бағалайды
Ойын.«Сөзмоншақтар»
Ойыннын шарты: Жүргізуші балаларға бір сөз айтады, ол сөздің бастанда кандай әріп есігілетінін сұрайды. Соңгы араке сайкес келесі сөз ойлап оны бала жалгастырады. Осылайша «житке тізген моншактай» сөз моншақтарын тізіп айтуға жаттығады. Қай бала көп сөздіесінде сақтап, көп сөз ойласа, сол бала жеңіске жетеді, ол жана сөздіөзі бастап ойынды жүргізеді.
3 –тапсырма. Бекіту тапсырмасы.
«Менің қиялымдағы әлемім» тақырыбына ойтолғау жаз.
|
https://www.youtube.com/watch?v=Lkmv50XMrDE
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия. Padlet платформасы
«3-2-1» стратегиясы
Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат;
Бүгінгі сабақта қиындық тудырған
Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет.
|
|