Сабақ
|
Мектеп
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні
|
Сынып
|
Қатысқандар
|
Қатыспағандар
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
Құрмалас сөйлемнің жасалу жолдары, түлерін білу.
|
Ойлау дағдларының деңгей
|
Қолдану, талдау
|
Бағалай критерийі
|
Құрмалас сөйлемнің жасалу жолдарын, түрлерін біледі, түрлендіріп қолданады.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады
|
Құрмалас сөйлемді жай сөйлемнен ажырата алады
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады
|
Құрмалас сөйлемнің жасалу жолдарын біледі
|
Кейбір оқушылар орындай алады
|
Құрмалас сөйлемнің түрлерін ажыратады, қолдана алады
|
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады
|
Құрмалас сөйлемнің жасалу жолдарын, түрлерін біледі, түрлендіріп қолданады.
|
Пәнге қатысты сөздік қор терминдер
|
Құрмалас сөйлем, салалас, сабақтас, аралас.
|
Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер
|
|
Талқылауға аралған сұрақтар
|
|
Не себепті деп ойлайсыз
|
Құрмалас сөйлем дегеніміз не?
|
Ишара
«Екі жұлдыз, бір тілек», «Смайлик»
|
Алдынғы оқу
|
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығу түрері
|
Ресурстар
|
Басы
|
Ой шақыру. «Ашық микрафон» әдісі.
Құрмалас сөйлем дегеніміз не?
|
|
Ортасы
20 мин.
|
1. Берілген мәтіннен «Сұрақтар шеңбері» әдісі бойынша құрмалас сөйлемдерді табыңыз, топта жасалу жолдарын талдаңыз.
2.Жұпта құрмалас сөйлемнің түрлерін ажыратыңыз.
3. Мәтіндегі жай сөйлемдерді құрмалас сөйлемге айналдырып жазыңыз.
Дискриптор:
-Құрмалас сөйлемдердің жасалу жолдарын біледі;
-Құрмалас сөйлемнің түрлерін ажыратады;
-Түрлендіріп қолданады.
|
Қазақтың ұлттық тағамдары
Сөк. Қуырған тарыны қазақ сөк деп атайды. Ол үшін тары жел өтіне суырылып, екшеленеді, тазаланады. Бірнеше рет таза суға жуылады. Дегдігенше оны аздап кептіреді де, қазанға су құйып, тарыны соған салып, қайнатады. Қазандағы тары қауызы ашыла бастағанда,сүзіп алады. Содан соң таза сумен бірнеше қайтара жуып, дегдуі үшін, жайып қояды.
Дегдіген соң, қызған қазанға салып,қуырады. Қуырған кезде бұлғауышпен үздіксіз бұлғап отыру керек. Әйтпесе, тарының астыңғы беті қуырылып, үсті қуырылмай қалады. Ал ала-құла қуырылған тарынын ақтаған кезде,қауызынанажырату қиын. Әрі мұндай тарының сөгі де ала болады.
|
Соңы
|
|
|
Қосымша ақпарат
|
|
|
Саралау – оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түсіндіресіз?
|
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралақ байланыс –денсаулық және қауіпсіздік, АКТ –мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі).
|
|
|
|
Рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? ( тапсырмалар сәйкес блды ма?) уақытты қалай пайдаландым? Жоспарамы қандай өзгеріс енгіздім және неге?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз№ сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқытуға қатысты нәрсе)
1.
2
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оыту мен оқтуға қатсысты)
1.
2.
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім.
1.
2.
|