Сабақ: 7- сабақ
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:
|
Пәні: қазақ тілі
Сыныбы: 7 L1
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспағаны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
9-БӨЛІМ: ЖЕҢІС КҮНІ. ҰЛЫ ЕРЛІККЕ ТАҒЗЫМ
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
ӘТН 1 Орфографиялық норма.
Жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу
|
Сабақ мақсаттары:
|
Жалғаулар мен шылауларды ажырата білуге, оларды үндестік заңына, орфографиялық нормаға сай жазуға дағдыландыру
|
Бағалау критерийлері:
|
Өз ойын толық, сауатты жеткізеді;
Жалғаулар мен шылауларды мәтіннен тауып, ажыратады;
Жазылым жұмысында сауатты қолданады
|
Құндылықтарды дарыту
|
Өзіне және айналасындағыларға құрмет;
Отанына деген шексіз патриоттық сезім;
Ынтымақтастық, бірлік, бауырмалдық
|
Пәнаралық байланыстар:
|
Тарих, әдебиет
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Презентация, бейнематериал
|
Бастапқы білім
|
Жеңіс күні
|
Сабақтың кезеңдері
|
Жоспарланған жұмыс түрі
|
Дереккөздері
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
5 мин
Сабақтың ортасы:
Мағынаны тану
5 мин.
15 мин.
15 мин.
|
Сынып оқушылары:
1-топ. Қолбасшылар
2-топ. Ұшқыштар
3-топ. Пулеметшілер
4. топ. Барлаушылар
5. топ. Тілшілер
болып бөлінеді. Осы сөздердің тақырыпқа қатыстылығын ашады.
Тапсырма: тарих, әдебиет пәнінен білімдерін қолдана отырып әңгімелеу:
1-топ. Қолбасшылар – белгілі қолбасшылар
2-топ. Ұшқыштар – белгілі ұшқыштар
3-топ. Пулеметшілер – белгілі пулеметшілер
4. топ. Барлаушылар – белгілі барлаушылар
5. топ. Тілшілер – тақырыпқа қатысты «Еркін микрофон» сұхбаттасуын дайындау
Тапсырма:
Әр топ суыру арқылы мәтін таңдайды.
топ- жалғаулар
топ – шылаулар
топ – жалғаулықтар
топ – демеуліктер
топ - септеуліктер
оқу, Джигсо әдісі арқылы әңгімелеу.
Тапсырма: ҰОС жылдарынан сыр шертетін мәтіндер оқуға беріледі. Ғаламтор сайттарын пайдалану, ноутбукте немес А 3 қағазына таныстырылым дайындау
1-топ: командир, қолбасшы Бауыржанның бір ерлігі туралы
2-топ- ұшқыш Талғат Бигелдиновтың жауынгерлік шабуылы туралы
3-топ- пулеметші Мәншүктің ерлігі туралы
4-топ-Барлаушы – Қасым Қайсенов
5- топ - Ұлы Отан соғысы кезіндегі тылдағы халықтың ерлігі туралы
Бағалау критерийі:
1.Коммуникативтік жағдаятқа сай ресми сөздер мен тіркестер, дайын тіркестер мен терминдердісауатты қолдана алады;
2.Диалогке қатыса алады;
3.Ойын анық жеткізе алады.
|
Таратпа материалдар
Мәтіндер
Презентация
|
Сабақтың соңы:
3 мин.
Үй тапсырмасы:
2 мин.
|
Кері байланыс: «Үш сауал» бойынша кері байланыс жасау
Жалғаулар мен шылаулар туралы ережені қайталау
|
|
Саралау
|
Бағалау
|
Денсаулық және қауіпсіздік;
|
Рефлексия
|
|
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлекция жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты деген сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Сабақ мақсаттары
Оқыту мақсаттары шынайы болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді?
Оқыту ортасы қандай болды?
Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма?
Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба?
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
Егер осы сабақты қайталап өткізсем нені өзгертер едім?
Тақырыптың өмірмен байланысы болды ма?
|
|
|