САБАҚ:
|
Мектеп:
|
Контекст: «Қазақстанның астанасы »
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні:Исина Г.К.
|
СЫНЫП:
|
Қатысқандар: барлығы 15
|
Қатыспағандар: жоқ
|
Осы сабақ арқылы
Жүзеге асатын оқу
Мақсаттары
|
Т4.1.41 Тыңдалған материалдағы негізгі ойды анықтау
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар орындай алады: мұғалімнің көмегімен тыңдалған материалдағы негізгі ойды анықтай алады.
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: өз бетінше тыңдалған материалдағы негізгі ойды анықтай алады, мәтін бойынша сұрақтарға жауап бере алады.
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Өз бетінше тыңдалған материалдағы негізгі ойды анықтай алады, Сұрақтар құрастыра алады, өз пікірлерін білдіреді .
|
Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер
|
Сарай-дворец қонақ үй-гостиница кешен-комплекс
Ұлт-национальность жас-молодой орыс-русский
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
|
Астана, әдемі қала, «Конгресс холл»,қонақ үйлер,бірінші астана, саябақтар бар.
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
Осы уақытқа дейін Қазақстан республикасында неше астана болды деп ойлайсындар?
|
Алдыңғы оқу:
|
Т.Тыңдалған материал бойынша себеп-салдар байланысын анықтау. (негізгі ой, кейіпкерлер, оқиға)
|
Қолданылатын әдіс тәсілдер
|
Белсенді оқу
|
|
Құндылықтар
|
Жұппен, топпен жұмыс жасауда ұжымдылықта, сыйластықта жұмыс жасау, өз білімін дамыту қабілеттерін дамыту
|
|
Ресурстар
|
Тапсырмалар, сөздіктер, дискриптор
|
|
АКТ мен байланыс
|
|
|
Пәнаралық байланыс
|
Орыс тілі, сурет
|
|
Сабақтың кезеңдері
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Басы:
|
2минут
1минут
4минут
2минут
|
«Шаттық шеңбері»
Кезекшінің есебі
Үй жұмысын тексеру. Уақыт тізбегі бойынша.
Түстерге байланысты топқа бөліну
|
Жүректің суреті
|
Белсенді оқу
|
|
|
|
Сабақ мақсаттарын бірлесіп қою
|
3минут
|
Мұғалім сабақ мақсаттарымен таныстырады
Оқушылар білу, істей алу мақсаттарын қояды.
|
Суреттер
|
Ортасы :
Сергіту сәті.
3 минут
|
Жалпы,жеке, топтық жұмыс
25 минут
|
Тыңдалым алдындағы тапсырма:
1.Сурет бойынша сұрақтарға жауап беріңдер ?
Астана қандай қала?
Астана қаласында кім болды?
Ол туралы не білесіңдер?
3 мин
Тыңдалым тапсырмалары :
2.Тапсырма.Прожектор әдісімен тақырып бойынша жаңа сөздермен танысу. -Кластердегі сөздерді оқу, ауызша айту, аудару. (Өткен біліміне жүгіну). (8 мин.)
3.Бейне материалды тыңдап тақырыбын анықта.
2.Төмендегі сұрақтарға жауап беріп көр
Қазақстан Республикасының қай қалалары астана болып есептеледі?
Бірінші астанасы қай қала болған?
Үшінші астанасы қай қала болған?
Соңғы елордасы қай қала? -3 мин
4.Топтық жұмыс.
Аяқталмаған сөйлемдерді толықтыр.
Мысалы: Осы уақытқа дейін Қазақстан Республикасында ... астана болды.
Бірінші астанасы- ... . Екінші астанасы-.... .
Үшінші астанасы- .... .
Төртінші астанасы- .... . 1998 жылдан бастап Ақмола ... болды. .(10 мин.)
|
Жаңа сөздер жазылған карточкалар,
Мәтін жазылған қағаздар
|
|
|
|
|
Үйге тапсырма беру
|
2минут
|
Ж: тірек сөздермен сұрактарды пайдаланып мазмұндау.
О: сұрақтар құрастыру.
Т: жаңа сөздерді есте сақтау, сөз тіркестерін құрастыру.
|
|
Қорыту
|
3минут
|
Тыңдалым бойынша «шын» немесе « жалған» тапсырмасын орындауды ұсынады
Бірінші астана Орынбор қаласы.
Екінші астанасы Алматы қаласы.
Үшінші астанасы Астана қаласы.
Төртінші астанасы Қызылорда қаласы.
Соңғы елордасы –Астана қаласы.
|
|
|
|
|
|