Мерзімі : ___________2014ж
Уақыт: _____________
Сыныбы: ___________ оқушыларымен
Пән атауы: Биология
Сабақ тақырыбы: § 18,19 Макроэволюция. Палеонтологиялық дәлелдемелер. Филогенетикалық қатарлар жәнеиэволюцияның салыстырамалы –анатомиялық дәлелдемелері.
Сабақ мақсаты: Палеонтология және жануарлардағы, өсімдіктердегі гомологтік мүшелер, анаолгтік мүшелер, аралық форма жайлы жалпы сипаттама беру.
Сабақ міндеті:
оқушыларға тақырыпты өз бетінше оқып талқылауға, білім алуға көмектесу;
оқушылардың жеке тұлға ретінде қалыптасуы үшін өз ойларын топта және көпшілік ортада жеткізе алуға үйрету;
Оқушыларды топтық жұмыс барысындағы ережелерді сақтауға үйрете отырып, өзін-өзі мәдениеттілікке, тәрбиелікке бағыттауға орта құру.
Қарым-қатынас жасай отырып бірлесе білім үйренуге және оны өмірде қолдану жолдарын қарастыруға көмектесу.
Қолданатын модульдер :
Оқыту мен окудағы жаңа әдіс- тәсілдер.
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
Оқыту мен оқу ақпараттық –коммуникациялық технологиялар (АКТ) пайдалану
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Талантты және дарынды балаларды оқыту
Стратегиялық іс-әрекет:
Психологиялық дайындық, , « Ротация» «ДЖИГСО»
Күтілетін нәтиже: Палеонтология және жануарлардағы, өсімдіктердегі гомологтік мүшелер, анаолгтік мүшелер, аралық форма жайлы жалпы білімі қалыптасады
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Әдіс-тәсіл
дер
|
Дерек көздер
|
Бағалау
|
Кіріспе
15 мин
|
Білу
1.Оқушылармен сәлемдеседі.
2 Шаттық шеңберге тұрғызып бір-біріне жылы лебіз айтыру.
Топқа бөлемін.
Әр топ парталарына өз атауларын қоямын.
3.Үй тапсырмасы: « Ротация» әдісі
|
Мұғаліммен сәлемдеседі.
Бір-біріне қуаныш сыйлайтын тілектер айту. Бір екі үш төрт деп санау арқылы 4 топқа бөліну.
1-қадам, сұрақтар дайындау (1-8 –ге дейін) сұрақтарды нөмірленген ватманарға жазып, удиторияның әр бұрышына іліп қою
2-қадам әр топқа түс бөліп беру (қызыл, сары, жасыл, көк) әр топ ватманға өз түсінің маркерімен өз сұрағына жауап береді, (әуелі жеке сосын топта.
|
« Ротация» әдісі
|
А4 қағаздары
Ережелер жазылған қағаздар
|
Топтар өзара бағалау
|
Жаңа
сабақтың танысты
рылымы
5 мин
Жаңа сабақты қолдану
20 мин
|
Түсіну
Талдау
«Мағынаны ажырату» Мәтінді оқуды және «ДЖИГСО»
Плакаттар, түрлі-түсті қаламсаптар таратады
|
Мәтінді әр оқушы жеке оқиды, оқу үрдісінде постер қорғау
|
«Мағынаны ажырату
«ДЖИГСО»
|
А4 қағаздар
Плакаттар
түрлі-түсті қаламсап
тар
Стикер
|
Топтар
өзара бағалау
|
Қорытынды
5 мин
|
Формативтік және суммативті бағалау
Инсерт –стратегиясы
Нені үйрендің? Нені үйренгім келеді?Не қызық болды? Не қызық болмады?
Үй тапсырмасы
|
Сабақ барысында берілген балдарды жинақтап топбасшылары мұғалімге алып келіп саралайды бағалайды
§ 18,19 Макроэволюция. Палеонтологиялық дәлелдемелер.
|
Инсерт
стратегиясы
|
Стикерлер
|
Жиынтық баға
|
Достарыңызбен бөлісу: |