Сабақ: Оспанхан Әубәкіров «Ара мен Шыбын»



Дата08.09.2017
өлшемі49,71 Kb.
#30110
түріСабақ

САБАҚ: Оспанхан Әубәкіров

«Ара мен Шыбын»

Мектеп:№16




Мұғалімнің есімі: Канафина Г.А.

СЫНЫП: 4 «Б»

Қатысқандар

саны:24

Қатыспағандар

саны:0

Сабақ негізделген оқу

мақсаты (мақсаттары)

Мысал авторымен таныстыру, мысалда адам бойындағықандай қасиеттердің арқау болғанын анықтау, еңбекқорлықтың мәнін ұғыну, шыбын мен араның әрекетін салыстыру, рөлге еніп, мәнерлеп оқу; «Қонақжайлылық» тақырыбында эссе жазу, ой түйінін бағалау.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: мысалда оқушылар адам бойындағы арқау болатын қасиеттермен танысады, ой бөліседі, шыбын мен араның іс әрекеттерін салыстырады, мәнерлеп оқиды, эссе жаза алады.




Оқушылардың басым бөлігі: адам бойындағы жағымсыз қасиеттерді біледі,анықтай алады, шыбын мен араның әрекеттерін талқылайды




Кейбір оқушылар: ақын жазушылардың нақыл сөздерімен, мақал мәтелдерді қолданып эссе жазады, өмірмен байланыстыра алады

Тілдік мақсат

Оқушылар: Сұрақтарға жауап бере алады,

Шыбынның үйін, жататын жерін көзалдарына елестетіп түсіндіре ... (істей) алады.



Негізгі сөздер мен тіркестер: Ара, Шыбын, қонақ, еңбек, қаймақ қатқан шайы, үйіліп, жиылып

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік

бірліктер: оқылым, айтылым, тыңдалым, жазылым

Талқылауға арналған тармақтар:

Сіз неліктен Шыбын қонақтарды күте алмады деп санайсыз?

Жазылым бойынша ұсыныстар:түсіндірме сөздіктер

Алдыңғы тақырып



Жоспар

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде

жоспарланған жаттығулармен қатар,

ескертпелердіжазыңыз)

Ресурстар


Басталуы


Кіріспе. Ұйымдастыру кезеңі

Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу,амандасу



Топ ұстанымын құру.

Психологиялық дайындық. Шаттық шеңбері

(оқушылардың көңіл күйлерін көтеру

Оқушыларға табиғи денелерге байланысты теңеу сөздермен тілек айту

«Тұсаукесер»

Үш түрлі түс бойынша топқа бөлу



Мағынаны тану (сурет бойынша әңгімелету)

«Венн диаграммасы» (Ара мен Шыбын ұқсастығын табу)

Шаттық шеңбері

«Ыстық орындық»


«Венн диаграммасы»



Ортасы


Негізгі бөлім. Оқулықпен жұмыс

Оспанхан Әубәкіровпен таныстыру

Тізбектей оқыту

Дәптермен жұмыс (сөздік жұмысы)

Сергіту сәті.  

«Ой қозғау»

Қонақ күте білеміз бе?(сауалнама)

1-топ Мысалды рөлге бөліп оқу

2-топ Мысалда адамдардың қандай қылығы сыналатынын табу.

3-топ «Қонақжайлылық» 3 минуттық эссе




Аяқталуы


Қорытынды

Үйге тапсырма. Шыбын мен араны сипаттап жазу

«2 жұлдыз, 1 тілек» әр топ бір-бірін бағалау

«Жұппен бағала» әр жұп бірін-бірі бағалау

Кері байланыс

«Блоб ағашы»
Стикер

Смайликтер



Қосымша ақпарат

Саралау.



Бағалау. смайликтер әр топ өзге топтарды бағалайды. Оқушылар бірін - бірі бағалайды

Пəнаралық байланыс

Дүниетану


Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралаушаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім жəне

неліктен?



Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес

келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?



1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды



жетілдіругекөмектесетін не білдім?




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет