САБАҚ: Пернетақта. Пернелер тобы.
|
Мектеп: «№50 Абай атындағы орта мектеп» КММ
|
Күні:20.09.16жыл
|
Мұғалімнің есімі:Бекибаева Айгуль Тажиевна
|
СЫНЫП: 5
|
Қатысқандар саны: 12
|
Қатыспағандар саны:жоқ
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
Пернетақта, пернелер тобы туралы м ағлұмат ала отырып, пернетақтамен жұмыс жасауды меңгеруі,АКТ пайдалану,топпен жұмыс істеу дағдылары қалыптасатын болады.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
Компьютер туралы түсінігі бар ,компьютерді іске қоса алады,енгізу-шығару құрылғыларын ажырата алады,пернетақтамен жұмыс жасай алады.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
|
Кейбір оқушылар:
|
Компьютер туралы түсінік бар,іске қоса алады,пернетақтамаен жұмыс істей алады.Өмірде қолдану аймақтарын біледі.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар:
Компьютердің құрылғыларының атын дұрыс айта алады,аудармасын біледі,
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:
|
Пернетақта,символдық,сандық,функцияналдық пернелер ,бос орын пернесі,арнайы пернелер ,бағыттаушы пернелер
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?
Has every learner’s choice been recorded? How can we check?
Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?
Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?
|
Талқылауға арналған тармақтар:
|
Компьютердің енгізу-шығару құрылғылары
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?
|
Пернетақта енгізу құрылғысы
|
Жазылым бойынша ұсыныстар:
|
|
Алдыңғы оқу
|
Компьютер. Компьютердің негізгі құрылғыларының міндеттері және мүмкіндіктері.
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
1.Ұйымдастыру /3 мин/
А)оқушыларды түгелдеу
Б)сабаққа назарларын аудару
В)сабақ жоспарымен таныстыру
Г)топқа бөлу .
Д) Ет каб қауіпсіздік ережесімен таныстыру
2.Үй тапсырмасын сұрау .Тест тапсырмасы
|
Электронды оқулық
|
Ортасы
|
Топтық жұмыс. «сәйкестендіру»тест
Деңгейлік тапсырмалар
Сергіту сәті
Компьютермен жұмыс
«Арқан тартыс» әдісі
|
5 сынып оқулығы; слайдтар; электронды оқулық «Информатика негіздері» журналы
|
Аяқталуы
|
Өзін-өзі бағалау/2мин/
Өзін-өзі бағалау парағын толтырады
Қорытындылау
Үйге тапсырма беру
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс
|
Тест тапсырмасы
Деңгейлік тапсырма
Реферат
|
Өзіндік жеке тапсырмалар
Сұрақ-жауап
Компьютермен жұмыс
|
Математика
ЕТ каб қауіпсіздік ережесін еске түсіру
АКТ тиімді пайдалану
|
Рефлексия
Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Компьютер туралы түсінік бар,іске қоса алады,пернетақтамаен жұмыс істей алады.Өмірде қолдану аймақтарын білді,берілген уақыт мерзімінде үлгердім,жоспарға түзетуді сұрақтарды қоюда және оқушыларға пікірлерін айтуға уақыт беруде енгіздім.Өйткені сұрақтар ойлау қабілетін арттырады ,пікірін ашық айтуға дағдыланады.
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: «Арқан тартыс» әдісі қорытынды бөлімде өткен сабақтан түсінгендерін білу және бағалауда көмегі көп болды.
2: АКТ пайдалану арқылы қауіпсіздік ережесін ,сәйкестендіру тест тапсырмаларын орындағанда тиімді болды.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: Деңгейлі тапсырмалар оқушылардың тапсырманы тез орындап шығуына көмек болды
2: Топтық жұмыс ,барлық оқушылар атсалысып қатысты
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
Әртүрлі сұрақтар қою және өзін-өзі бағалау
|