Сабақ үрдісінде қолданылатын әдіс-тәсілдер. Сабақтағы жұмыс түрлері Сабақтың нәтижесі



Дата16.03.2017
өлшемі329,98 Kb.
#11648
түріСабақ
Орта мерзімді жоспарлау 8 сынып





Оқу еңбек аясы.
«Уақытты жоспарлап үйренейік»



Сабақ үрдісінде қолданылатын әдіс-тәсілдер. Сабақтағы жұмыс түрлері


Сабақтың нәтижесі

Оқушылар (барлығы н\е кейбірі) не біледі, нені түсінеді, нені істей алады

Оқыту үшін бағалау еңгізілген бағалау. Әрбір оқушы үшін оқытудың тиімділігін анықтау



Жоспарлау кезінде әрбір оқушының қажеттілік--н ескеру

Ресурстар мен көрнекіл-р

Басты мақсат: Сабақта 7 модуль идеяларын тиімді тоғыстыра отырып, оқушылардың сыни ойлау қабілеттерін, танымдық, шығармашылық белсенділіктерін арттыру. Бәсекеге қабілетті жеке тұлғаны қалыптастыру.

1.

Сабақтың тақырыбы: «Менің жұмыс күнім»

Сабақтың мақсаты: Уақытты бағалау және менің жұмыс күнім туралы, еркін әңгімелеуге жағдай жасау, синоним, антоним, омоним ерекшелігіне қарай ажырата білуге үйрете отырып оқушылардың сөйлеу дағдыларын дамытуға мүмкіндік беру, сөздік қорын байыту және күрделендіру. Оқушының дүниетанымын қалыптастыру, адамгершілік, еңбексүйгіштік дағдыларын қалыптастыру. Үлкенді сыйлауға, құрметтеуге тәрбиелеу.

Оқу нәтижелері:

Уақыт туралы жетік әңгімелей алатын болу, сұрақтарға жауап бере отырып, шағын әңгіме құрап үйрену, алған теориялық материалды тәжірибеде қолдана алу,




А) психологиялық жұмыс (жұппен жұмыс)



(«Қалай оқу керектігін үйрету»

Ә) «INSERT» әдісі



(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету

Б) Сұрақ-жауап (сынақтан өткізу технологиясы)


В) Эвристикалық әдіс



(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету

Г) есте сақтау жаттығулары («Қалай оқу керектігін үйрету»

Д) жұптық жұмыс (1-модуль. («Қалай оқу керектігін үйрету»

Е) Оқушыны ойландыру әдісі. (Сын тұғысынан ойлауғa үйрету

Ж) ойын ойнату («Қалай оқу керектігін үйрету»

З) диалог құру (Диалог негізінде оқыту және оқу,


И) ЭО жұмыс (4-модуль),
Й) сұрақ-жауап (1-модуль.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін «Шаттық шеңберіне» тұрып, бір-бірлерін құшақтады. Жұппен жұмыс жасау үшін өз жұбын таңдады.
Әр оқушы өздеріне таратылып берген парақшаларды толтыра отырып, тақырып бойынша бір-біріне түсіндірді.
«Ұшқыр ойдан - ұтымды жауап» арқылы үй жұмысын тексердім.
Интерактивті тақтада аяқталмаған мақал-мәтелдерді толықтыра отырып (4-модуль), сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтады.
Оқушыларға тақтамен суреттер көрсетілді. Оның ретін, не жетпей тұрған нәрсені тапты.
Оқулықтағы 5-тапсырманы орындады. Кесте бойынша әңгіме құрады.
«Уақыттың адам өмірінде алатын орны қандай?» сұрағына сыни тұрғыдан ойлана отырып, өзіндік пікірін білдірді
«Менің жұмыс күнім» тақырыбында диалог құрды.

Оқушылар оқулықта берілген тапсырманы орындады.


Сабақты қорыту үшін сұрақ-жауап алынды.

Сабақ барысында


пішіндерін тарата отырып, оқушыларды оқыту үшін бағаладым.



(3- модуль)

Жас ерекшелігіне қарай оқулықпен тапсырма орындалды



(6-модуль)

Талантты және дарынды балаларға шығармашылық тапсырма бердім (сөзжұмбақ құрды) (5-модуль)



Синоним, антоним, омоним сөздердің мағынасын түсіндіретін суреттер.
Уақыт тақырыбында суреттер,
АКТ (компьютер)

(4-модуль)
сөздік кітабы,
оқулық,
математикалық пішіндер,
«INSERT» парақшасы.

Мақал-мәтелдер.



2.


Сабақтың тақырыбы: Уақыттың күші
Сабақтың мақсаты:Ең бағалы нәрсе-уақыт туралы түсінік, осы тақырыпта еркін әңгімелей білуге жағдай жасау, синоним, антоним, омоним сөздерді жаттығу жұмыстары арқылы анықтау, ерекшелігін түсіндіре білуге үйрету. Оқушылардың сөйлеу дағдыларын дамытуға мүмкіндік беру, берілген лексикалық тақырып бойынша ақпараттық мәтін құрастыра алуын қадағалу. Бір-бірін сыйлауға тәрбиелеу, адамгершілікке баулу.

Оқу нәтижелері:

Ең бағалы нәрсе-уақыт, туралы еркін әңгімелей алу және уақыттың маңыздылығын түсіндіре білу, жаңа сөздерді өз тәжірибесінде қолдана алу.

А) психологиялық жұмыс (топпен жұмыс) («Қалай оқу керектігін үйрету»


Ә) Қызығушылықты ояту

«Галереяға саяхат» («Қалай оқу керектігін үйрету»

Б) Сөздікпен жұмыс



(«Қалай оқу керектігін үйрету»
В) Топтық жұмыс

(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету
Г) Ойын ойнау («Қалай оқу керектігін үйрету»

Д) деңгейлік тапсырма



(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету, сұрақ-жауап (Диалог негізінде оқыту және оқу,

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін «Шаттық шеңберіне» тұрып, бір шумақ өлеңді хормен айтты. Өздеріне ұнайтын сабақтары бойынша топқа бөлінді. Топ басшыларын белгіледі.(7-модуль)


Оқушылар сөздікті жаттап, бір-біріне айтып, тексерді. Жетіспейтін сөзді не суретті айтты.
«Уақыт» ойыны, қима қағаздарда берілген уақытты сағатта көрсетеді.

Оқушылар өз деңгейіне қарай тапсырмаларды орындап шықты.


Өздерінің уақыт кестесін сызды.

Өз ойларын ортаға салды.

Балалар сабақ туралы сұрақ қойып, жауап берді.


Сабақ үрдісінде алған фишкаларын санап бағаларын алады. Өзін-өзі бағалады, топты бағалады.



(3-модуль)


Оқу үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс,үлестірмелі карточка бердім

(5-модуль,

Балалар өз бетімен деңгейлік тапсырмалар орындайды.



(6-модуль)

Мектеп кабинеттерінің суреттері, сөздік, оқулық, «Уақыт» ойынының қима қағаздары, флипчарттар. АКТ

(4-модуль)

сөздік кітабы,


оқулық,
фламастер


3.

Сабақтың тақырыбы:

Күн тәртібі
Сабақтың мақсаты: өздерінің күн тәртібі туралы

еркін әңгімелей білуге жағдай жасау. Оқушылардың сөйлеу дағдыларын дамытуға мүмкіндік беру, сыни тұрғыдан ойлау қабілетін дамыту, топтық және жұптық жұмыста белсенділік көрсету қасиеттерін арттыру. топ ережесін ұстануға, пікіралысуд өз тұжырымдамасын дәлелдеуге үйрету. Үлкенді сыйлауға, құрметтеуге тәрбиелеу



Оқу нәтижелері:

Өздерінің күн тәртібі туралы еркін әңгімелей беру, синоним сөздерінің мәнін түсіндіре алу, тәжірибеде қолдану. Барлық оқушы өзін -өзі әділ бағалау.




Жаңа тәсілдер:

А) психологиялық ахуалмен қамтамасыз ету жұмысы («Қалай оқу керектігін үйрету»

Ә) Жұппен жұмыс

Сұрақ-жауап (сынақтан өткізу технологиясы)



(1-модуль)

Б) Эврестикалық әдіс



(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету

В) Топтық жұмыс:

Сөздікпен жұмыс, мәтінді аудару(«Қалай оқу керектігін үйрету»
Г) Шаталов технологиясы

(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету

Д) Бес жолды өлең (Сын тұғысынан ойлауғa үйрету

Е) Әңгімелеу (1 модуль,)


«Ізгі тілек» шеңберінде тұрып, сыныптастарына тілек айтады. Сан бойынша (оқытушы, ұстаз, мұғалім) топқа бөлінді. Топбасшыларын анықтады. (7-модуль)
Үй жұмысын тексеруге тест жұмысы берілді..

Берілген мәтінді оқи отырып, өздеріне таныс емес сөздерді тауып, сөздікпен жұмыс жасады.


Мұғалімдердің суреттерін және фличарттар таратып беремін. Басқа топтағылар ол мұғалімнің кім екенін анықтауы керек. Кітаптағы жаттығу арқылы мұғалімді сипаттады.
Қорытынды түйін шығару.

Сабақтан алған әсерлерін өздерінің сүйікті мұғаліміне хат жаза отырып, баяндады.



Оқыту үшін және оқу үшін бағалау (өзін-өзі және топ басшысының бағалауы)

Бағалау парақтары, бағалау критерийлері

(3-модуль)

Талантты және дарынды балаларға мақал-мәтелдер бердім, мағынасын түсіндірді.



(5-модуль,

АКТ

(4-модуль); бағалау парақшалары, мұғалімдердің суреттері, флипчарттар.

сөздік кітабы,


оқулық
фламастер


4.


Сабақтың тақырыбы:

Ең бағалы нәрсе.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға өзінің уақыты ең бағалы нәрсе екенін түсінуге, сол туралы еркін әңгімелей білуге жағдай жасау. Оқушылардың ауызекі сөйлеу тілін дамытуға мүмкіндік беру, сөздік қорын байыту және күрделендіру.Уақытты бағалауға, үлкенді сыйлауға, құрметтеуге, отансүйгіштікке, білімділікке тәрбиелеу.
Оқу нәтижелері:

Өзіндік түйін шығарып үйрену, синоним, омоним, антоним сөздерді тәжірибеде қолдана алу.


А) Қызығушылықты ояту («Қалай оқу керектігін үйрету»

Ә) сөздік жұмысы.

Б) Эврестикалық әдіс (Сын тұғысынан ойлауғa

В) Топтық жұмыс (Сын тұғысынан ойлауғa үйрету
Г) Ойын («Қалай оқу керектігін үйрету»
Д) Шығармашылық жұмыс

(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету
Е) әңгімелеу (1-модуль)


Сыныпта психологиялық ахуал тудыру үшін оқушыларға смайликтерді таратамын. Сабақ басында және сабақ соңында өз көңіл күйлерін смайликтер арқылы көрсетті. «Молекулалар» ойыны арқылы топқа бөлінді.

Сөздік жаттау (Сөздік диктант) . Бір-бірлерін тексеріп, бағалады. (3-модуль)


Сабақтың тақырыбын анықтау үшін ребустің жауабын анықтады, тақтада жазып қойды.
Мәтінмен жұмыс

- рөлге бөліп оқиды

- басқа топқа түсіндіреді

- сұрақ дайындады

Мәтіндері бойынша сурет салып, қорытынды түйін айтты.

Сабақтан алған әсерін айтты.



Сабақ барысында


пішіндерін тарата отырып, оқушыларды оқыту үшін бағаладым.



(3- модуль)


Оқу бағдарламасы бойынша жас ерекшелігіне қарай тапсырмалар берілді.



(6-модуль)

Дарынды және талантты оқушыларға үлгермей отырған оқушыларға кеңес беруді ұсыныс жасадым. Осының нәтижесінде тапсырма орындауда жақсы жетістіктерге жеттім.



(5-модуль,

АКТ

(4-модуль) ,
үш түрлі смайликтер,
ребус,

мәтіндер,

сөздік кітабы,
оқулық,
фличарттар, түрлі-түсті қарындаштар,
фламастер


5.

Сабақтың тақырыбы: «Сабақ кестесі»
Сабақтың мақсаты: Сабақ кестесі туралы, еркін әңгімелеуге жағдай жасау, оқушылардың сөйлеу дағдыларын дамытуға мүмкіндік беру, сөздік қорын байыту және күрделендіру. Оқушының дүниетанымын қалыптастыру, адамгершілік, еңбексүйгіштік дағдыларын қалыптастыру. Үлкенді сыйлауға, құрметтеуге тәрбиелеу.

Оқу нәтижелері:

Уақыт туралы жетік әңгімелей алатын болу, сұрақтарға жауап бере отырып, шағын әңгіме құрап үйрену, алған теориялық материалды тәжірибеде қолдана алу,


А) психологиялық жұмыс (жұппен жұмыс)

(«Қалай оқу керектігін үйрету»
Ә) «INSERT» әдісі

(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету


Б) Сұрақ-жауап (сынақтан өткізу технологиясы)
В) Эвристикалық әдіс

(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету


Г) есте сақтау жаттығулары («Қалай оқу керектігін үйрету»

ғ) жұптық жұмыс (1-модуль. («Қалай оқу керектігін үйрету»

Е) Оқушыны ойландыру әдісі. (Сын тұғысынан ойлауғa үйрету
д) диалог құру (Диалог негізінде оқыту және оқу,

сұрақ-жауап (1-модуль.



«Шаттық шеңберіне» тұрып, бір-бірлерін құшақтады. Жұппен жұмыс жасау үшін өз жұбын таңдады.

Әр оқушы өздеріне таратылып берген парақшаларды толтыра отырып, тақырып бойынша бір-біріне түсіндірді.

Тақтада аяқталмаған мақал-мәтелдерді толықтыра отырып (4-модуль), сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтады.

Оқулықтағы тапсырманы орындады. Кесте бойынша әңгіме құрады.Оқушылар оқулықта берілген тапсырманы орындады.

Сабақты қорыту үшін сұрақ-жауап алынды.

Сабақ барысында


пішіндерін тарата отырып, оқушыларды оқыту үшін бағаладым.

(3- модуль)

Жас ерекшелігіне қарай оқулықпен тапсырма орындалды

(6-модуль)

Талантты және дарынды балаларға шығармашылық тапсырма бердім (сөзжұмбақ құрды) (5-модуль)



Синоним, антоним, омоним сөздердің мағынасын түсіндіретін суреттер.
Уақыт тақырыбында суреттер,
АКТ (компьютер)

(4-модуль)


сөздік кітабы,
оқулық,
математикалық пішіндер,
«INSERT» парақшасы.

Мақал-мәтелдер.



6.


Сабақтың тақырыбы: Сабақ қашан басталады.
Сабақтың мақсаты:Сабақ, мектеп туралы тақырыпта еркін әңгімелей білуге жағдай жасау. Оқушылардың сөйлеу дағдыларын дамытуға мүмкіндік беру, берілген лексикалық тақырып бойынша ақпараттық мәтін құрастыра алуын қадағалу. Бір-бірін сыйлауға тәрбиелеу, адамгершілікке баулу.


Оқу нәтижелері:

Ең бағалы нәрсе-уақыт, туралы еркін әңгімелей алу және уақыттың маңыздылығын түсіндіре білу, жаңа сөздерді өз тәжірибесінде қолдана алу.

А) психологиялық жұмыс (топпен жұмыс) («Қалай оқу керектігін үйрету»


Ә) Қызығушылықты ояту

«Галереяға саяхат» («Қалай оқу керектігін үйрету»

Б) Сөздікпен жұмыс

(«Қалай оқу керектігін үйрету»


В) Топтық жұмыс

(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету


Г) Ойын ойнау («Қалай оқу керектігін үйрету»
Д) деңгейлік тапсырма

(6-модуль)


Е) Венн диаграммасы (Сын тұғысынан ойлауғa үйрету

Ж) сұрақ-жауап (Диалог негізінде оқыту және оқу,



«Шаттық шеңберіне» тұрып, бір шумақ өлеңді хормен айтты. Өздеріне ұнайтын сабақтары бойынша топқа бөлінді. Топ басшыларын белгіледі.(7-модуль)

Оқушылар сөздікті жаттап, бір-біріне айтып, тексерді. Жетіспейтін сөзді не суретті айтты.

3,4-тапсырманы қатыстыра отырып, әңгіме құрды, дәптерлеріне де жазды. Диалог құрды (1-модуль)

Оқушылар өз деңгейіне қарай тапсырмаларды орындап шықты.

Өз ойларын ортаға салды.

Балалар сабақ туралы сұрақ қойып, жауап берді.



Сабақ үрдісінде алған фишкаларын санап бағаларын алады. Өзін-өзі бағалады, топты бағалады.

(3-модуль)


Оқу үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс,үлестірмелі карточка бердім

(5-модуль,

Балалар өз бетімен деңгейлік тапсырмалар орындайды.

(6-модуль)



Мектеп кабинеттерінің суреттері, сөздік, оқулық, «Сабақ» ойынының қима қағаздары, АКТ

(4-модуль)

сөздік кітабы,
оқулық,
фламастер


7.

Сабақтың тақырыбы:

Кітапханада.
Сабақтың мақсаты: Кітапхана туралы

еркін әңгімелей білуге жағдай жасау. Оқушылардың сөйлеу дағдыларын дамытуға мүмкіндік беру, сыни тұрғыдан ойлау қабілетін дамыту, топтық және жұптық жұмыста белсенділік көрсету қасиеттерін арттыру. топ ережесін ұстануға, пікіралысуд өз тұжырымдамасын дәлелдеуге үйрету. Үлкенді сыйлауға, құрметтеуге тәрбиелеу.
Оқу нәтижелері:

Өздерінің кітапханада еркін ұстап, әңгімелесіп,керек кітаптарын сұрап алуға, және сөздерінің мәнін түсіндіре алу, тәжірибеде қолдану.

Барлық оқушы өзін -өзі әділ бағалау.



Жаңа тәсілдер:

А) психологиялық ахуалмен қамтамасыз ету жұмысы («Қалай оқу керектігін үйрету»

Ә) Жұппен жұмыс

Сұрақ-жауап (сынақтан өткізу технологиясы)

(1-модуль)

Б) Эврестикалық әдіс

(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету

В) Топтық жұмыс:

Сөздікпен жұмыс, мәтінді аудару(«Қалай оқу керектігін үйрету»
Г) Шаталов технологиясы

(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету

Д) Бес жолды өлең (Сын тұғысынан ойлауғa үйрету

Е) Әңгімелеу (1 модуль,)



«Ізгі тілек» шеңберінде тұрып, сыныптастарына тілек айтады. Сан бойынша (оқытушы, ұстаз, мұғалім) топқа бөлінді. Топбасшыларын анықтады. (7-модуль)

Үй жұмысын тексеруге тест жұмысы берілді. Бірі-бірінің жауаптарын тексеріп, дұрыс, бұрыстығын анықтады.

Сабақтың тақырыбын берілген әуен бойынша анықтады.

Берілген мәтінді оқи отырып, өздеріне таныс емес сөздерді тауып, сөздікпен жұмыс жасады

Кітаптағы жаттығу арқылы мұғалімді сипаттады.

Қорытынды түйін шығару


Оқыту үшін және оқу үшін бағалау (өзін-өзі және топ басшысының бағалауы)

Бағалау парақтары, бағалау критерийлері

(3-модуль)


Талантты және дарынды балаларға мақал-мәтелдер бердім, мағынасын түсіндірді.

(5-модуль,)

АКТ


(4-модуль); бағалау парақшалары, мұғалімдердің суреттері, фличарттар.

сөздік кітабы,


оқулық
фламастер


8.


Сабақтың тақырыбы:

Мектеп кітапханасы
Сабақтың мақсаты: Мектпе кітапханасы туралы еркін әңгімелей білуге және оқушылардың ауызекі сөйлеу тілін дамытуға мүмкіндік беру, сөздік қорын байыту және күрделендіру.Уақытты бағалауға, үлкенді сыйлауға, құрметтеуге, отансүйгіштікке,білімділікке тәрбиелеу.
Оқу нәтижелері:

Өзіндік түйін шығарып үйрену, синоним, омоним, антоним сөздерді тәжірибеде қолдана алу.

А) Қызығушылықты ояту («Қалай оқу керектігін үйрету»


Ә) сөздік жұмысы.
Б) Эврестикалық әдіс (Сын тұғысынан ойлауғa
В) Топтық жұмыс (Сын тұғысынан ойлауғa үйрету
Г) Ойын («Қалай оқу керектігін үйрету»
Д) Шығармашылық жұмыс

(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету


Е) әңгімелеу (1-модуль)

Смайликтерді таратамын. Сабақ басында және сабақ соңында өз көңіл күйлерін смайликтер арқылы көрсетті. «Молекулалар» ойыны арқылы топқа бөлінді.

Сөздік жаттау (Сөздік диктант) . Бір-бірлерін тексеріп, бағалады. (3-модуль)

Сабақтың тақырыбын анықтау үшін ребустің жауабын анықтады, тақтада жазып қойды.

Мәтінмен жұмыс- рөлге бөліп оқиды,- басқа топқа түсіндіреді,- сұрақ дайындады

Мәтіндері бойынша сурет салып, қорытынды түйін айтты.

Сабақтан алған әсерін айтты.



Сабақ барысында


пішіндерін тарата отырып, оқушыларды оқыту үшін бағаладым.

(3- модуль)


Оқу бағдарламасы бойынша жас ерекшелігіне қарай тапсырмалар берілді.

(6-модуль)

Дарынды және талантты оқушыларға үлгермей отырған оқушыларға кеңес беруді ұсыныс жасадым. Осының нәтижесінде тапсырма орындауда жақсы жетістіктерге жеттім.

(5-модуль,


АКТ


(4-модуль) ,
үш түрлі смайликтер,
ребус,

мәтіндер,

сөздік кітабы,
оқулық,
фличарттар, түрлі-түсті қарындаштар,
фламастер


9-10

Сабақтың тақырыбы: «Балалар мен ғалым»

Сабақтың мақсаты:

Ең алғаш кітапханалар туралы еркін әңгімелеуге жағдай жасау, оқушылардың сөйлеу дағдыларын дамытуға мүмкіндік беру, сөздік қорын байыту және күрделендіру. Оқушының дүниетанымын қалыптастыру, адамгершілік, еңбексүйгіштік дағдыларын қалыптастыру. Үлкенді сыйлауға, құрметтеуге тәрбиелеу.

Оқу нәтижелері:

Алғаш кітапханал туралы жетік әңгімелей алатын болу, сұрақтарға жауап бере отырып, шағын әңгіме құрап үйрену, алған теориялық материалды тәжірибеде қолдана алу,


А) психологиялық жұмыс (жұппен жұмыс)

(«Қалай оқу керектігін үйрету»
Ә) «INSERT» әдісі

(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету


Б) Сұрақ-жауап (сынақтан өткізу технологиясы)

В) Эвристикалық әдіс

(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету
Г) есте сақтау жаттығулары («Қалай оқу керектігін үйрету»

Д) жұптық жұмыс (1-модуль. («Қалай оқу керектігін үйрету»

Е) Оқушыны ойландыру әдісі. (Сын тұғысынан ойлауғa үйрету

диалог құру (Диалог негізінде оқыту және оқу,


сұрақ-жауап (1-модуль.

«Шаттық шеңберіне» тұрып, бір-бірлерін құшақтады. Жұппен жұмыс жасау үшін өз жұбын таңдады.

Әр оқушы өздеріне таратылып берген парақшаларды толтыра отырып, тақырып бойынша бір-біріне түсіндірді.

«Ұшқыр ойдан - ұтымды жауап» арқылы үй жұмысын тексердім.

Оқушыларға тақтамен суреттер көрсетілді. Оның ретін, не жетпей тұрған нәрсені тапты.

Оқушылар оқулықта берілген тапсырманы орындады. Кесте бойынша әңгіме құрады.

Сабақты қорыту үшін сұрақ-жауап алынды.

Сабақ барысында


пішіндерін тарата отырып, оқушыларды оқыту үшін бағаладым.

(3- модуль)

Жас ерекшелігіне қарай оқулықпен тапсырма орындалды

(6-модуль)

Талантты және дарынды балаларға шығармашылық тапсырма бердім (сөзжұмбақ құрды) (5-модуль)



Алғашқы кітапханалар суреттері

АКТ (компьютер)

(4-модуль)


сөздік кітабы,
оқулық,
математикалық пішіндер,
«INSERT» парақшасы.

Мақал-мәтелдер.



11


Сабақтың тақырыбы:

Менің бос уақытым
Сабақтың мақсаты:

Ең бағалы нәрсе-уақыт туралы түсінік, осы тақырыпта еркін әңгімелей білуге жағдай жасау, синоним, антоним, омоним сөздерді жаттығу жұмыстары арқылы анықтау, ерекшелігін түсіндіре білуге үйрету. Оқушылардың сөйлеу дағдыларын дамытуға мүмкіндік беру, берілген лексикалық тақырып бойынша ақпараттық мәтін құрастыра алуын қадағалу. Бір-бірін сыйлауға тәрбиелеу, адамгершілікке баулу.


Оқу нәтижелері:

Ең бағалы нәрсе-уақыт, туралы еркін әңгімелей алу және уақыттың маңыздылығын түсіндіре білу, жаңа сөздерді өз тәжірибесінде қолдана алу.

А) психологиялық жұмыс (топпен жұмыс) («Қалай оқу керектігін үйрету»


Ә) Қызығушылықты ояту

«Галереяға саяхат» («Қалай оқу керектігін үйрету»

Б) Сөздікпен жұмыс

(«Қалай оқу керектігін үйрету»
В) Топтық жұмыс

(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету


Г) Ойын ойнау («Қалай оқу керектігін үйрету»
Д) деңгейлік тапсырма

(6-модуль)


Е) Венн диаграммасы (Сын тұғысынан ойлауғa үйрету
Ж) сұрақ-жауап (Диалог негізінде оқыту және оқу,

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін «Шаттық шеңберіне» тұрып, бір шумақ өлеңді хормен айтты. Өздеріне ұнайтын сабақтары бойынша топқа бөлінді. Топ басшыларын белгіледі.(7-модуль)

Оқушылар сөздікті жаттап, бір-біріне айтып, тексерді. Жетіспейтін сөзді не суретті айтты.

Өздерінің уақыт кестесін сызды.

Балалар сабақ туралы сұрақ қойып, жауап берді.

Сабақ үрдісінде алған фишкаларын санап бағаларын алады. Өзін-өзі бағалады, топты бағалады.

(3-модуль)


Оқу үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс,үлестірмелі карточка бердім

(5-модуль,

Балалар өз бетімен деңгейлік тапсырмалар орындайды.

(6-модуль)



, «Уақыт» ойынының қима қағаздары, флипчарттар. АКТ

(4-модуль)

сөздік кітабы,
оқулық,
фломастер


12.

Сабақтың тақырыбы:

Кезекшілік.
Сабақтың мақсаты: кезекшілік, күн тәртібі туралы

еркін әңгімелей білуге жағдай жасау. Оқушылардың сөйлеу дағдыларын дамытуға мүмкіндік беру, сыни тұрғыдан ойлау қабілетін дамыту, топтық және жұптық жұмыста белсенділік көрсету қасиеттерін арттыру. топ ережесін ұстануға, пікіралысуд өз тұжырымдамасын дәлелдеуге үйрету. Үлкенді сыйлауға, құрметтеуге тәрбиелеу
Оқу нәтижелері:

Өздерінің кезекші болған күні, күн тәртібі туралы еркін әңгімелей беру, синоним сөздерінің мәнін түсіндіре алу, тәжірибеде қолдану. Барлық оқушы өзін -өзі әділ бағалау.



Жаңа тәсілдер:

А) психологиялық ахуалмен қамтамасыз ету жұмысы («Қалай оқу керектігін үйрету»

Ә) Жұппен жұмыс

Сұрақ-жауап (сынақтан өткізу технологиясы)

(1-модуль)

Б) Эврестикалық әдіс

(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету

В) Топтық жұмыс:

Сөздікпен жұмыс, мәтінді аудару(«Қалай оқу керектігін үйрету»
Г) Шаталов технологиясы

(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету

Д) Бес жолды өлең (Сын тұғысынан ойлауғa үйрету

Е) Әңгімелеу (1 модуль,)



«Ізгі тілек» шеңберінде тұрып, сыныптастарына тілек айтады. Сан бойынша (оқытушы, ұстаз, мұғалім) топқа бөлінді. Топбасшыларын анықтады. (7-модуль)

Сабақтың тақырыбын берілген әуен бойынша анықтады.

Берілген мәтінді оқи отырып, өздеріне таныс емес сөздерді тауып, сөздікпен жұмыс жасады.

Кітаптағы жаттығу арқылы мұғалімді сипаттады.Қорытынды түйін шығару.

Сабақтан алған әсерлерін өздерінің хат жаза отырып, баяндады.


Оқыту үшін және оқу үшін бағалау (өзін-өзі және топ басшысының бағалауы)

Бағалау парақтары, бағалау критерийлері

(3-модуль)



Талантты және дарынды балаларға мақал-мәтелдер бердім, мағынасын түсіндірді.

(5-модуль, Montgomery 1996, Freeman, 1991)


АКТ


(4-модуль); бағалау парақшалары, мұғалімдердің суреттері, фличарттар.

сөздік кітабы,


оқулық
фламастер


13.


Сабақтың тақырыбы:

Мектпетегі қызықты өмір.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға метептегі өмірі туралы еркін әңгімелей білуге жағдай жасау. Оқушылардың ауызекі сөйлеу тілін дамытуға мүмкіндік беру, сөздік қорын байыту және күрделендіру.Уақытты бағалауға, үлкенді сыйлауға, құрметтеуге, отансүйгіштікке, білімділікке тәрбиелеу.
Оқу нәтижелері:

Өзіндік түйін шығарып үйрену, синоним, омоним, антоним сөздерді тәжірибеде қолдана алу.

А) Қызығушылықты ояту («Қалай оқу керектігін үйрету»

Ә) сөздік жұмысы.

Б) Эврестикалық әдіс (Сын тұғысынан ойлауғa

В) Топтық жұмыс (Сын тұғысынан ойлауғa үйрету
Г) Ойын («Қалай оқу керектігін үйрету»
Д) Шығармашылық жұмыс

(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету


Е) әңгімелеу (1-модуль)

Сыныпта психологиялық ахуал тудыру үшін оқушыларға смайликтерді таратамын. Сабақ басында және сабақ соңында өз көңіл күйлерін смайликтер арқылы көрсетті. «Молекулалар» ойыны арқылы топқа бөлінді.

Сөздік жаттау (Сөздік диктант) . Бір-бірлерін тексеріп, бағалады. (3-модуль

Сабақтың тақырыбын анықтау үшін ребустің жауабын анықтады, тақтада жазып қойды.

Мәтінмен жұмыс- рөлге бөліп оқиды,- басқа топқа түсіндіреді,сұрақ дайындады

Сабақтан алған әсерін айтты.

Сабақ барысында


пішіндерін тарата отырып, оқушыларды оқыту үшін бағаладым.

(3- модуль)


Оқу бағдарламасы бойынша жас ерекшелігіне қарай тапсырмалар берілді.

(6-модуль)

Дарынды және талантты оқушыларға үлгермей отырған оқушыларға кеңес беруді ұсыныс жасадым. Осының нәтижесінде тапсырма орындауда жақсы жетістіктерге жеттім.

(5-модуль,


АКТ


(4-модуль) ,
үш түрлі смайликтер,
ребус,
мәтіндер,
сөздік кітабы,

оқулық,


фличарттар, түрлі-түсті қарындаштар,
фламастер

14.

Сабақтың тақырыбы: «Саяхаттау жақсы өмір»
Сабақтың мақсаты: Саяхат,саяхаттау туралы, еркін әңгімелеуге жағдай жасау, оқушылардың сөйлеу дағдыларын дамытуға мүмкіндік беру, сөздік қорын байыту және күрделендіру. Оқушының дүниетанымын қалыптастыру, адамгершілік, еңбексүйгіштік дағдыларын қалыптастыру. Үлкенді сыйлауға, құрметтеуге тәрбиелеу.

Оқу нәтижелері:

Саяхат,саяхаттау туралы жетік әңгімелей алатын болу, сұрақтарға жауап бере отырып, шағын әңгіме құрап үйрену, алған теориялық материалды тәжірибеде қолдана алу,


А) психологиялық жұмыс (жұппен жұмыс)

(«Қалай оқу керектігін үйрету»
Ә) «INSERT» әдісі

(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету


Б) Сұрақ-жауап (сынақтан өткізу технологиясы)
В) Эвристикалық әдіс

(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету


Г)естесақтау жаттығулары («Қалай оқу керектігін үйрету»

ғ) жұптық жұмыс (1-модуль. («Қалай оқу керектігін үйрету»

Е) Оқушыны ойландыру әдісі. (Сын тұғысынан ойлауғa үйрету

д) диалог құру (Диалог негізінде оқыту және оқу,

сұрақ-жауап (1-модуль.


«Шаттық шеңберіне» тұрып, бір-бірлерін құшақтады. Жұппен жұмыс жасау үшін өз жұбын таңдады.

Әр оқушы өздеріне таратылып берген парақшаларды толтыра отырып, тақырып бойынша бір-біріне түсіндірді.

Тақтада аяқталмаған мақал-мәтелдерді толықтыра отырып (4-модуль), сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтады.

Оқулықтағы тапсырманы орындады. Кесте бойынша әңгіме құрады.Оқушылар оқулықта берілген тапсырманы орындады.

Сабақты қорыту үшін сұрақ-жауап алынды.

Сабақ барысында


пішіндерін тарата отырып, оқушыларды оқыту үшін бағаладым.

(3- модуль)

Жас ерекшелігіне қарай оқулықпен тапсырма орындалды

(6-модуль)

Талантты және дарынды балаларға шығармашылық тапсырма бердім (сөзжұмбақ құрды) (5-модуль)



Синоним, антоним, омоним сөздердің мағынасын түсіндіретін суреттер.
Уақыт тақырыбында суреттер,
АКТ (компьютер)

(4-модуль)


сөздік кітабы,
оқулық,
математикалық пішіндер,
«INSERT» парақшасы.

Мақал-мәтелдер.



15.


Сабақтың тақырыбы: Менің қызықты демалысым.
Сабақтың мақсаты:Жазғы демалыс туралы еркін әңгімелей білуге жағдай жасау. Оқушылардың сөйлеу дағдыларын дамытуға мүмкіндік беру, берілген лексикалық тақырып бойынша ақпараттық мәтін құрастыра алуын қадағалу. Бір-бірін сыйлауға тәрбиелеу, адамгершілікке баулу.


Оқу нәтижелері:

Жазғы демалыс, туралы еркін әңгімелей алу және уақыттың маңыздылығын түсіндіре білу, жаңа сөздерді өз тәжірибесінде қолдана алу.

А) психологиялық жұмыс (топпен жұмыс) («Қалай оқу керектігін үйрету»


Ә) Қызығушылықты ояту

«Галереяға саяхат» («Қалай оқу керектігін үйрету»

Б) Сөздікпен жұмыс

(«Қалай оқу керектігін үйрету»


В) Топтық жұмыс

(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету


Г) Ойын ойнау («Қалай оқу керектігін үйрету»
Д) деңгейлік тапсырма

(6-модуль)


Ж) сұрақ-жауап (Диалог негізінде оқыту және оқу,



«Шаттық шеңберіне» тұрып, бір шумақ өлеңді хормен айтты. Өздеріне ұнайтын сабақтары бойынша топқа бөлінді. Топ басшыларын белгіледі.(7-модуль)

Оқушылар сөздікті жаттап, бір-біріне айтып, тексерді. Жетіспейтін сөзді не суретті айтты.

3,4-тапсырманы қатыстыра отырып, әңгіме құрды, дәптерлеріне де жазды. Диалог құрды (1-модуль)

Оқушылар өз деңгейіне қарай тапсырмаларды орындап шықты.

Өз ойларын ортаға салды.

Балалар сабақ туралы сұрақ қойып, жауап берді.

Сабақ үрдісінде алған фишкаларын санап бағаларын алады. Өзін-өзі бағалады, топты бағалады.

(3-модуль)


Оқу үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс,үлестірмелі карточка бердім

(5-модуль,

Балалар өз бетімен деңгейлік тапсырмалар орындайды.

(6-модуль)


Мектеп кабинеттерінің суреттері, сөздік, оқулық, «Сабақ» ойынының қима қағаздары, АКТ

(4-модуль)

сөздік кітабы,
оқулық,
фламастер


16.

Сабақтың тақырыбы:

Саяхат

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың сөйлеу дағдыларын дамытуға мүмкіндік беру, сыни тұрғыдан ойлау қабілетін дамыту, топтық және жұптық жұмыста белсенділік көрсету қасиеттерін арттыру. топ ережесін ұстануға, пікіралысуд өз тұжырымдамасын дәлелдеуге үйрету. Үлкенді сыйлауға, құрметтеуге тәрбиелеу.
Оқу нәтижелері:

Өздерінің кітапханада еркін ұстап, әңгімелесіп,керек кітаптарын сұрап алуға, және сөздерінің мәнін түсіндіре алу, тәжірибеде қолдану.

Барлық оқушы өзін -өзі әділ бағалау.
Тест тапсырмалары.

Жаңа тәсілдер:

А)психологиялық ахуалмен қамтамасыз ету жұмысы («Қалай оқу керектігін үйрету»


Ә) Жұппен жұмыс

Сұрақ-жауап (сынақтан өткізу технологиясы)

(1-модуль)
Б) Эврестикалық әдіс

(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету

В) Топтық жұмыс:

Сөздікпен жұмыс, мәтінді аудару(«Қалай оқу керектігін үйрету»


Г) Шаталов технологиясы

(Сын тұғысынан ойлауғa үйрету


Д) Бес жолды өлең (Сын тұғысынан ойлауғa үйрету

Е) Әңгімелеу (1 модуль,)



«Ізгі тілек» шеңберінде тұрып, сыныптастарына тілек айтады. Сан бойынша (оқытушы, ұстаз, мұғалім) топқа бөлінді. Топбасшыларын анықтады. (7-модуль)

Үй жұмысын тексеруге тест жұмысы берілді. Бірі-бірінің жауаптарын тексеріп, дұрыс, бұрыстығын анықтады.

Кітаптағы жаттығу арқылы мұғалімді сипаттады.

Қорытынды түйін шығару

Тест тапсырмалары

Сабақ барысында


пішіндерін тарата отырып, оқушыларды оқыту үшін бағаладым.

(3- модуль)

Талантты және дарынды балаларға мақал-мәтелдер бердім, мағынасын түсіндірді.

(5-модуль,)

АКТ


(4-модуль); бағалау парақшалары, мұғалімдердің суреттері, фличарттар.

сөздік кітабы,


оқулық
фламастер



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет