Сабақ Сабақтың тақырыбы: Ана құшағында Ресурстар



Дата27.12.2016
өлшемі63,53 Kb.
#5378
түріСабақ
Бекітемін

№ 1 мектеп-лицейінің басшысы

____________Тлеубаева Қ Қ
Түпқараған ауданы №1 мектеп-лицейінің бастауыш сынып мұғалімі

Айбулатова Айсұлу Султанбекқызының 4 б сыныбына арналған

Ана тілі пәнінен қысқа мерзімді жоспары

Апта

Күн 27.01.14

Сабақ

Сабақтың тақырыбы:

Ана құшағында

Ресурстар:

Оқулық,слайд,интерактивті тақта Әдістемелік құрал,бағалау бетшесі.

Міндеті:

Мәнерлеп, түсініп сауатты оқу оны талдай алу Сыни Тұрғыдан Ойлау модулі бойынша диалогтік оқыту бойынша тапсырмаларды орындау

Мақсаты:

Оқушыларға Ана құшағында мәтіні жайлы түсінік беру,романнан үзіндіні түсініп оқуға, әңгімелеп айтуға үйрету, өзекті түйінді ойын ашуға жағдай жасау, шығармашылық ойлауын дамыту.

Тапсырмалар


1-тапсырма.Ғабит Мүсірепов кім?өмірі мен шығармашылығын топтастыру

Миға шабуыл. Өткенді еске түсіру арқылы жаңа білімді қосу.

2-модуль Сыни тұрғыдан ойлау топтастыру әдісі

2-тапсырма.Ана құшағында мәтінін оқу,талдау мазмұнын ашу

1 модуль.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

3-тапсырма.Топтық жұмыс

1-топ Ана туралы өлең жазу

2-топ «Менің анам» тақырыбына шағын эссе жазу


3-топ Ата-ана туралы мақал- мәтелдер жазу




Сергіту сәті

4- модуль. АКТ. интерактивті тақта



Оқу нәтижесі:

1. Оқушылар Ана құшағында мәтіні жайлы білім алады.

2. Ананы қадірлеп,құрметтеу керек екендігін түсінеді

3. Анаға арнап өлең , мақал-мәтелдер,әңгіме,эссе жазып,постермен қорғап біледі.

4. Ана құшағында мәтінін оқып,талдап біледі.



Кейінгі тапсырма

Қайроштың анасына сипаттама жазу.

Бағалау

Қалыптастырушы бағалау: өзін-өзі бағалау, топтық бағалау, мұғалімнің бағалауы .

Кері байланыс

«Алма ағашы»




Сабақтың жүрісі:

Сабақтың этаптары:

Мұғалім мен оқушының іс-әрекеті

Модульдер мен уақыт

Ұйымдастыру

Сыныппен байланыс орнату

Өткен сабақты еске түсіру.

Топқа бөлу


Сыныптың білім деңгейін анықтау

Жаңа сабақ тақырыбына байланысты сұрақтар:




1.Ұйымдастыру бөлімі.

Оқушылармен амандасу.

Оқушыларды түгендеу.

Мұғалім:--Жақсы демалдыңыздар ма?

Оқушы:- Жақсы демалдық.
Үй тапсырмасын сұрау:

Мұғалім:-Өткен сабақта не өттік?

Үлек дегеніміз не?



Оқушы: жауабы

Оқушылар ,үшбұрыш,төртбұрыш,дөңгелек болып 3 топқа бөлінеді


Сынып ережесін шығару. Оқушылар сынып ережесін құрады.
Мұғалім: -Әңгіменің ең соңғы сөйлемінен қандай қорытынды айтуға болады?

Оқушы:- жауабы

Мұғалім: Ғабит Мүсірепов кім?

Оқушы

-Балалар жазушысы ақын

минут.1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.


4 минут. 1-модуль.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Диалог

1-минут.1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Топқа бөлу

2 –минут. 1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

2 –минут. 1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.


Сабаққа кіріспе

Сабақ әрекетін

қызықтыру.

Логикалық ойлауға жетелеу
Сабақ мақсатын анықтау.


Тұсаукесер

Ана туралы ән .(видеоүзік)

Ана деген кім?

Үйрену мақсаты мен табыс критерийін анықтау. Мұғалім оқушыларға сұрақ қоя отырып, өтілетін сабақтың мақсатын, критерийін анықтап алады.

3-минут. АКТ модулі.

Интерактивті тақта

2 минут. 2- модуль. Сыни тұрғыдан ойлау

2 минут













Сабақ мақсаты

ның жүзеге асуы

Түсіну кезеңі

Талдау

Сергіту сәті
Формативті бағалау:




1-тапсырма. Оқулықпен жұмыс. Ғабит Мүсірепов кім?Өмірімен шығармашылығын топтастыру. (слайд)


2-тапсырма.

- Ана құшағында мәтінін оқу, талдау, мазмұнын ашу

1-модуль Оқыту мен оқудағы әдіс тәсілдер

3-тапсырма.

1- топ Ана туралы өлең жазу

2-топ « Менің анам» тақырыбына шағын эссе жазу,
3-топ Ата-ана туралы мақал –мәтелдер жазу.


Мұғалім мен оқушылар сергіп алады.

Оқушылар өзін – өзі , топты бағалайды,

мұғалімнің оқушыларды бағалайды.


Оқушының

Аты -жөні



Бүгінгі сабаққа қатысуы

Топтық баға

Жұптық баға

Жалпы ұпай саны

Бағасы








































5-минут.4-модуль АКТ

2-модуль.Сыни тұрғыдан ойлау

5-минут.

10-мин 2-модуль Сыни тұрғысынан ойлау

2-минут. 4- модуль. АКТ. интерактивті тақта.

1минут.3- модуль. Оқыту үшін бағалау модулі.



Рефлексия

«Алма ағашы» Оқушылар қызыл, сары, көк алмаларды алып ағашқа іледі.

2 –минут. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Қалай оқытуды үйрету.

Келесі тапсырма

Қайроштың анасына сипаттама жазу.

1 –минут. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Қалай оқытуды үйрету.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет