Әдебиеттік оқу
|
Күні
|
Сабақ
|
Сабақтың тақырыбы
|
Егінші мен Қасқыр (Литва ертегісі)
|
Мақсаты
|
Ертегідегі негізгі ойды анықтау.Ойлау қабілеттерін дамыту.Тілдік қорларын молайту,салыстыру ,талдау қабілеттерін дамыту.Қоршаған орта туралы түсініктерін кеңейту.Еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу.
|
Жұмыс нәтижесі
|
Салыстырып,сипаттау арқылы өмірмен байланыстыра мысалдар келтіріп пікірін дәлелдейді..
|
Сілтеме
|
Әдебиеттік оқу.
|
Негізгі идеясы
|
Ертегінің мазмұнын түсініп нанның зор еңбекпен келетіндігін түсіндіру. Нанды құрметтеу .
|
Ресурстар
|
Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, АКТ.
|
Сабақтың өтілетін уақыты
|
45 минут
|
Сабақ жоспары
|
Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою
Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша
Рефлексия
Үйге тапсырма
|
Үйге тапсырма
|
Ертегіні түсініп оқу,сурет салу.
|
Ойлауды Блум
бойынша жіктеу
|
Мақсат
|
Тапсырма түрі.
Түрткілер.
|
Нәтиже
|
|
Суреттегі тағамдар жайында айтқыза отырып, Сабаққа ынтасын арттыру. Өз ойларын еркін жеткізу.
|
Слайд көрсету."Дастархан" 1.Суреттегі тағамдар жайында әңгіме-диалог құру.
|
Сурет бойынша әңгімелей отырып қызығушылығы оянады, білімін көрсетеді.
|
Түсіну
|
Ертегіні түсініп оқу
|
«Егінші мен қасқыр» ертегісін оқып, түсіну.
|
Ертегіні оқып, мазмұнын түсінеді.
|
Қолдану
Сергіту сәті
|
Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.
|
Рөлге бөліп оқу.
1топ:.Ертегіні ролге бөліп сахналау
2.топ- Ертегіні өз ойларынан аяқтау.
3.топ- ертегінің мазмұнына байланысты мақал-мәтел айту
|
Алған білімін тәжірибеде қолдана
алады.
|
Талдау
|
Бұған дейінгі білімін зерделеу, оқушылардың өз ойын жинақтап айтуға дағдыландыру
|
Сызбадағы сөздерді істің орындалу ретіне қарай орналастыру (Нанның дайындалу жолы)
|
Сызбадағы сөздерді дұрыс орналастырып, нанның үлкен еңбекпен болатындығын талдайды.
|
Жинақтау
|
Оқушылардың өз ойын жинақтап, өз ойларын дәлелдеп айтуға машықтандыру
|
Дүниедегі ең дәмді ас қандай тағам деп ойлайсыңдар? Пікірлерін дәлелдеу
|
Әр топ өздерінің пікірлерін дәлелдейді
|
Бағалау
|
Өзара бағалау арқылы белсенділіктерін арттыру
|
«Нанды құрметтеу». 1 топ ереже шығарту
2 топ Эссе жазу
3 топ Өлең шығару
|
Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.
|
Бағалау
Рефлексия
|
Оқушылардың өзіндік көзқарасы, пікірін қалыптастыру, білім мазмұнын бағалау үйрету.
|
Оқушылар өз білім деңгейлерін бағдаршам арқылы бағалайды.
|
Сабақ соңында өз өздерін бағалап, көңіл күйлерін білдіреді.
|
Үйге тапсырма
|
Дүниетанымын кеңейту
|
«Ас атасы-нан» тақырыбына әңгіме жазу
|
Ойланады, ізденеді.
|